UITSLAG OPERATEURSEXAMENS 1989 TOTAAL OVERZICHT STRAFRECHTELIJKE AKTIES 1989 1988 1989 totaal totaal Ingestelde onderzoeken in videotheken (of andere verspreidingsplaatsen) t/m jan. 29 t/m jan. 27 Opgemaakte processen verbaal 11 10 "Schone" verhuurpunten 18 17 In beslag genomen: -videocassettes 1189 808 -videorecorders 2 2 In aansluiting op de voorlopige examenuitslagen die in de vorige edi tie van FILM 'heet van de naald' zijn gepubliceerd, volgen nu de offi ciële resultaten. Er zijn 28 kandidaten geslaagd voor het examen in de beide prakti sche vakken, die, in plaats van het vroegere Praktijk Certificaat, een schriftelijke bevestiging ontvingen van het behaalde resultaat met de bijbehorende cijfers. 13 kandidaten kwamen in aanmerking voor het diploma-A en 1 voor het diploma-B. Er meldden zich ditmaal maar liefst 72 kandidaten aan, waarvan er tenslotte 68 op het examen zijn verschenen. Van deze 68 personen, waaronder 7 vrouwen, slaagden er 55 - alle zeven dames zijn ge slaagd! -voor een of meer vakken, hetgeen 80% van het totaal bete kent. Een gunstig totaalbeeld dus, alhoewel dit in 1988 op 88% lag. De sterke stijging van het totaal aantal examenkandidaten van 42 in 1988 naar 72 in 1989 verraste bestuur en examencommissies. Er was daarvoor namelijk geen plausibele verklaring aanwezig. Welis waar nam het aantal cursisten ten opzichte van voorgaande perioden wat toe, en werden er in 1988 ook meer werkboekjes uitgereikt dan gewoonlijk, maar dit leidde tot nu toe niet dadelijk tot een drastische stijging van het aantal examenkandidaten. Dit keer dus wel. Mogelijk heeft het iets te maken met de wijziging in het karakter van de diplo ma's Aen B, zoals o.a. in het februari nummer van FILM werd bespro- De heer C. Schinkel (links) beluistert de uitleg van een kandidaat. MM ttNM Tot op het laatste moment worden de lessen ingezien. ken? Of is er sprake van een puur toevallige samenloop van omstan digheden? Het bestuur van het opleidingsinstituut is erg benieuwd of in het komend jaar de terugslag volgt of dat de groeiende belang stelling zich voortzet. De examens zijn voor wat betreft het praktische deel afgenomen in vier kabines van het City Theater te Amsterdam, terwijl de vier com missies van brandweerdeskundigen in de bovenfoyer examineerden. Het examen in de vier meer theoretische vakken: lichttechniek, elec- trotechniek, voorschriften NEN1010 en versterkertechniek, vond in de middaguren plaats op het Bondsbureau te Amsterdam. De hierbij gepubliceerde foto's geven een indruk van het jaarlijkse examen. Niet onvermeld mag blijven dat Titra Film Laboratorium te Amster dam de examenkandidaten, evenals in voorgaande jaren, de gelegen heid bood om van hun aanwezigheid in Amsterdam gebruikte maken voor een bezoek met rondleiding aan een modern ondertitel-labora torium. Belangstellenden - en dat waren er dit keer extra veel - wer den op bepaalde tijden met een busje naar Titra gebracht en vervol gens weer terug naar de examen-lokatie. Deze excursie, waarbij de deelnemers konden zien wat er allemaal moet gebeuren voordat er ondertitels in de film zitten, werd wederom door een ieder als nuttig en interessant ervaren. L. Claassen Brandveiligheidsvoorschriften. Officieren van de Rijksbrandweerinspektie en een kandidate. 39 C

Film | 1989 | | pagina 38