Kring van Nederlandse Filmjournalisten IS ONS VAK ti Fibrocit, daar zitten ze van te kijken. mm n.v./o. Fibrocit laat per jaar honderdduizenden zitten. In bioscopen en theaters. In congrescentra en collegezalen. Voor ontspanning of inspanning. Fibrocit is al meer dan 75 jaar dominant aanwezig in de betere bioscoop. Fibrocit, niet te filmen hoe goed dat zit! Fibrocit levert een veelzijdige kollektie bioscoop-, theater- en auditorium stoelen Eigen design, produktieen installatie/ onderhoudsfaciliteiten ■III duktie. Dit resulteerde in een groot aantal artikelen in buitenlandse kranten en filmtijdschriften. PRIJS Als vereniging leidt de KNF een tamelijk rustig bestaan. Traditiegetrouw inmiddels vindt de jaarlijkse - druk bezochte en zeer geanimeerde - ledenvergadering plaats op de laatste vrijdag voor Kerstmis. Hier worden de normale verenigingsformaliteiten afgehan deld, zoals het kiezen van een bestuur en het goedkeuren van het jaarverslag. Na een drankje is er dan vervolgens nog een bijzondere filmvoorstelling, waarvoor in een informele sfeer soms ook de pr- mensen, waarmee de journalisten dagelijks te maken hebben, wor den uitgenodigd. Zo werd enkele jaren geleden van The Right Stuff vertoond, wat er toen toe leidde dat deze film alsnog in de Neder landse bioscopen werd uitgebracht. Omdat de meeste van de ruim tachtig leden elkaar wekelijks al een aantal keren ontmoeten bij de persvoorstellingen, is er weinig animo voor extra verenigingsactiviteiten. Wel ligt het in de bedoeling in het vervolg op een van de eerste dagen van de filmfestivals in Rotterdam en Utrecht een borrel te organiseren, waarop kennis gemaakt kan worden met de aanwezige buitenlandse collega's. Op deze twee festi vals wordt door de KNF ook een prijs uitgereikt. In Rotterdam door de aanwezige leden een voor de beste film, die op dat moment nog geen Nederlandse distributeur heeft (een prijs die nog wat aange kleed zou moeten worden door een sponsor in de facilitaire sfeer), en in Utrecht - na schriftelijke stemming - de prijs voor de beste Ne derlandse film van het afgelopen jaar. Aan de laatste prijs is een geld bedrag verbonden, beschikbaar gesteld door het Utrechts Nieuws blad. Via de KNF is geregeld dat Rotterdam vanaf volgend jaar ook een officiële internationale persjury van de FIPRESCI krijgt. Het bestuur van de KNF komt enkele malen per jaar bijeen en handelt dan de lopende zaken af. Nog maar zelden was het noodzakelijk een delegatie af te vaardigen naar een oververhitte pr-man of vrouw, die zich in dreigende bewoordingen had uitgelaten tegenover een van de leden. Klachten van producenten of distributeurs naar aanleiding van negatieve recensies van een of meer leden worden terzijde ge legd, leder lid heeft recht op zijn of haar onafhankelijke mening, waarvoor men ook niet aan de KNF verantwoording schuldig is. De KNF waakt er voor dat de voorwaarden waaronder men tot een me ning kan komen zo optimaal mogelijk zijn. Jan Heijs Jan Heijs (1952) is hoofdredacteur en uitgever van De Filmkrant. Hij was van 1976 tot 1981 redacteur van Skrien en publiceerde onder meer boeken over de Nederlandse Filmliga, het Amsterdams Stadsjournaal en de Turkse regisseur Yilmaz Ganey. Als freelance medewerker leverde hij filmjournalistieke bijdragen aan onder andere De Groene Amsterdammer, Trouw, NRC Handelsblad en de Volkskrant. contract furnishing seating nv Fibrocit sa - tel. 09.32 - 56 21 47 91 Voor Nederland 020 - 46 33 97 H. Jurrissen. 18 ZITTEN

Film | 1989 | | pagina 18