VAN DE "STICHTING INSTITUUT VOOR OPLEIDING VAN TECHNISCH BIOSCOOPPERSONEEL enz. We besloten de film in z'n geheel te zien en amuseerden ons best met het aardige verhaaltje en het optreden van de artiesten. Na drie en een halve dag was dit de eerste film die positief beoordeeld kon worden. Daar bleef het jammergenoeg bij. Had er bij de rest van de films ook maar één uitschieter gezeten, dan was ons deze misser bespaard gebleven. De lijst werd afgewerkt en 'szaterdags gingen we vermoeid maar toch niet ontevreden naar huis; we hadden in ieder geval één aardig filmpje te pakken! De week daarop werd het kontrakt met de producent afgehandeld en het materiaal besteld. De condities waren niet zo zwaar gelukkig. Een paar weken later kwaam de kopie binnen. We gingen er eens goed voor zitten, licht uit en daar begon het sprankelend festijn!Maar dat viel knap tegen. In plaats van de vrolijke, bruisende musical die we in gedachten hadden, zagen we een aardig niemendalletje over het doek gaan. Zowel Rolf van Mourik als ik zaten op onze stoelen te draaien, maar zeiden niks. Ik vroeg me verbaasd af hoe dit mogelijk was. Het was toch dezelfde film! We keken elkaar na afloop aan en zeiden bijna tegelijkertijd: "We waren toch niet dronken!" Dat waren we inderdaad niet, maar we hadden ons behoorlijk vergist. Achteraf kon die misser wel verklaard worden. We hadden een groot aantal films - in willekeurige volgorde - bekeken met als gevolg dat films uit hetzelfde genre vaak vlak achter elkaar zaten. De film die ietsjes beter was dan de rest sprong er daardoor onmiddelijk uit met daaraan ver bonden de onjuiste conclusie dat die film dan ook geschikt moest zijn. Voortaan werden de proef te draaien films van te voren ingedeeld in gevarieerde programma's van maximaal 6 a 7 films per dag. Zo'n tweede misser is ons dan ook niet overkomen. F.P. van den Berg JAARVERSLAG over de periode 1 september 1987 t/m 31 december 1988.* BESTUUR De samenstelling van het be stuur bleef gedurende de ver slagperiode ongewijzigd, nl. de heren Drs. W.J.A. van Roosma len, voorzitter, H.Berg, penning meester, L.CIaassen, secretaris en de heren J. van de Belt, E.J.Bovelander, G.B. de Graaft enC.J.Kessler. Er zijn 3 bestuursvergaderingen gehouden, waarin de susidiemo- gelijkheden opnieuw uitvoerig aan de orde zijn geweest. Van het Ministerie van Economische Za ken is van de subsidie ad f 29.333,- een deel ontvangen t.w. ruim f 10.000,-, hetgeen betekent dat aan de herziening van de praktijkcursussen ruim f 15.000,- is uitgegeven. Wan neer het om ontwikkelingskos ten gaat, wordt namelijk 2/3 van de uitgaven gesubsidieerd. Op de subsidie die door de dienst Arbeidsvoorziening van het Ministerie van Sociale Zaken in het vooruitzicht is gesteld, kon in de verslagperiode nog geen aanspraak worden gemaakt, om dat aan de intertijd gestelde voorwaarden in onvoldoende mate kon worden voldaan. Over leg daarover met het Ministerie was eind 1988 nog gaande. Het gevolg was dat bestaande plan nen voor aanvulling en uitbrei ding alsmede verbetering van de presentatie der lessen, herexa mens en regionale bijeenkom sten voor operateurs ter onder steuning van het schriftelijk on derwijs, opgeschort werden. Het Bestuur vergaderde voorts over het voorstel om, ter verbe tering van de kwaliteit van het technisch bioscooppersoneel, wijziging te brengen in de be staande diploma's. Het Praktijk Certificaat - aanvankelijk tijdelijk van karakter - zou moeten ver dwijnen. Het Diploma-A zou dan de praktijkstof (inkl. brandbevei liging) omvatten, benevens enige basiskennis van de elec- tro- en lichttechniek. Dat zou aanpassing van de cursussen in houden. Het Diploma-B blijft in dit geval ongewijzigd en omvat qua electronica de leerstof die tot dusverre viel onder het Di ploma-C. Laatstgenoemd di ploma kan dan niet meer be haald worden. Na uitvoerig be raad ging het Bestuur met deze wijzigingen akkoord en werden voorbereidingen getroffen om de benodigde leerstof in 1989 beschikbaar te hebben. Het Praktijk Certificaat kon voor het laatst in 1988 worden behaald. Dit jaar werd volstaan met het af geven van een schriftelijke ver klaring ten bewijze van het sla gen voor de beide praktische vakken. Per 1 januari 1990 gaat de nieuwe situatie in. CURSUSSEN Gedurende de verslagperiode liepen er vier praktijkcursussen, alsmede een drietal cursussen voor Lichttechniek, Electrotech- niek en voorschriften NEN 1010. Voor de cursussen bestond wat meer belangstelling dan in voor gaande perioden, mogelijk mede als gevolg van het struc tuurproject dat in deze tijd via NEHEM en het Ministerie van Economische Zaken in het bio scoopbedrijfwerd uitgevoerd. Het maximale aantal cursisten beliep 107, waarvan 31 uit de laatste 4 maanden van 1987. In het voorgaande verslagjaar was dit totaal slechts 59! Ook het aantal uitgereikte werk boekjes was groter dan voor heen, namelijk 61 tegen 32 in het voorgaande jaar. In het laatste kwartaal 1988 kwamen daar nog 16 stuks bij. Aan de redactie-commissie, be staande uit de heren H.Berg, L.CIaassen, G.B. de Graaft en C.J.Kessler werd in de loop van het jaar de heer G.PBierling (Bioscooponderneming Wolff) toegevoegd. De commissie kwam 7 maal in vergadering bij een. Veel tijd werd besteed aan het nieuwe hoofdstuk over auto matisering van de projektoren. Medio 1988 was de tekst samen met talrijke illustraties gereed en na de vakantie-periode voor de cursisten beschikbaar. Intussen was ook bekend gewor den dat de heer A.H. de Metter, die in het recente verleden enige malen de mondelinge C-cursus in de Electro Technische School (ETS) te Amsterdam had geleid, bereid was het electronica-deel voor de cursus te schrijven. Het betrof een geheel nieuwe tekst, daar de oude leerstof op het ge bied van de versterkertechniek niet meer bruikbaar was. Omdat de lessen zoveel mogelijk op de hedendaagse praktijk gericht dienden te worden, zou eerst een proefhoofdstuk worden ge maakt. Door een misverstand le verde de heer de Metter echter binnen enkele maanden het ge hele lespakket. Een aantal van onze deskundigen oordeelde de aanpak - waarop inhoudelijk niets viel aan te merken - te theo retisch en daardoor voor onze cursisten te moeilijk. Er werd in december een gesprek met de heer De Metter georganiseerd door de voor dit onderwerp aan gestelde redactie-commissie be staande uit de heren H.Berg, L.CIaassen, D.J.Swart en C.van Zomeren. Aangegeven werd hoe de zaak opgezet zou moeten worden. De omgewerkte leerstof kwam in het begin van dit jaar beschikbaar. Door deze problematiek stag neerde in de tweede helft van 1988 de afwerking van de prak tijklessen. Erzal naar worden ge streefd dit jaar ook dat deel 'rond'te krijgen. EXAMENS Het jaarlijkse operateursexamen werd op 19 januari 1988 in Am sterdam afgenomen. Er meld den zich 42 kandidaten, tegen 56 in 1987 en 47 in 1986. Enige te rugloop dus, waarvoor geen on- middelijke verklaring was te ge ven. Er zijn ditmaal 24 kandidaten ge slaagd, waarvan er 16 in aanmer king kwamen voor het Praktijk Certificaat (tegen 23 in 1987), 4 voor het DiplomaA(13 in 1987!) en 4 voor het Diploma B (in 1987 eveneens 4). 13 Kandidaten slaagden gedeel telijk, zonder in aanmerking te komen voor een diploma. 4 Kan didaten moesten worden afge wezen voor alle vakken waarin zij examen deden. L.CIaassen 31 5)

Film | 1989 | | pagina 31