Bioscoop-, theater-, schouwburg en congresmeubilair MEER WETEN? Grand in aanbouw (foto: C. Boomgaard) Voordat het zo ver was moest een variëteit aan problemen worden opgelost. Jan van Dommelen: "Om er een paar te noemen. Via inge wikkelde transacties met de gemeente en de buren vond een ruil van vierkante meters plaats. Daarnaast wist de gemeente lange tijd niet of Grand ook nog gebruikt zou moeten worden voor toneel- en cabaretvoorsteMingen. De vaststelling van de schade was een gebed zonder eind, waarin rijen experts en taxateurs werden geraadpleegd. Toen alles in kannen en kruiken leek, plaatste de Gemeente het ge bouw op de Jong Monumentenlijst Ammersfoort. Dat betekende dat het voorste gedeelte van het theater, dat door de brand niet wezenlijk was aangetast, moest worden gehandhaafd. Dus weer nieuwe plan nen en tekeningen." Broer Wil vult aan: "De oorspronkelijke begro ting van 8,5 miljoen gulden liep uit naar ruim tien miljoen. Door de cashflow prognoses en de eigen sterke financiële basis was het ech ter een niet al te groot probleem om de rest van de financiering rond te krijgen." Amersfoort met een bevolking van 100.000 inwoners en een achter land van 130.000 kent nu een der grootste komplexen van Neder land. Wel gaan nu Cinema 1 &2, Euro en Corso 1 &2 definitief dicht. Jan van Dommelen: "Uit ervaring, opgedaan in onze andere grote steden, weten wij dat zeven zalen voldoende is voor het huidige film- aanbod in de Keistad. Grand 1 heeft 341 plaatsen en zaal 3 en 4 kun nen worden gekoppeld (met één kopie kan in twee zalen dezelfde film worden vertoond) tot 273 plaatsen. Zalen van een dergelijke grootte zijn in de provincie uitsluitend de tweede avondvoorstelling op zater dag en met de Kerst uitverkocht. Door de opbouw van het aantal stoelen per plaats is een commerciële film een heel lang leven be schoren." Alle zalen van resp. 345, 261,128,145,121,136 en 98 plaatsen zijn voorzien van Dolby CP55 SR en het kleinste doek is nog altijd zeven meter breed. De Grand-dame van Jogchem's Theaters, Mevr. C.J. van Dommelen-Jogchem tussen de twee vakbroeders Wil (li) en Jan van Dommelen. Uniek voor Nederland is het opnemen van een filmbar en een cham- pagnebar, welke geopend zijn vanaf 17.00 tot 01.30. Wil van Dommelen: "Het publiek wordt dus niet na de voorstelling via een achterdeur het theater uitgedreven, maar kan tot in de kleine uurtjes blijven hangen. Dit vereist natuurlijk wel meer medewerkers voor de controle maar dat hebben we er graag voor over." Op 13 december a.s. wordt het Grand Théatre officieel geopend (waarop we in het volgende nummer uitvoerig terug zullen komen); één dag later zullen voor de Amersfoorste bevolking voorstellingen worden georganiseerd waarvan de opbrengst bestemd is voor de restauratie van de O.L.Vrouwe Toren (of wel De Lange Jan), welke recht tegenover het theater ligt, waar bijna zestig jaar geleden Jan Jogchem zijn eerste bioscoopexploitatie begon, City - Amersfoort. WJAvR Showroom, verkoop en informatiecentrum Bemuurde Weerd O.Z. 10, 3514 AN Utrecht Telefoon 030 - 730666 718448 717213 21 mm

Film | 1989 | | pagina 21