Spektakel met spektakel omlijsten LAZARD WILLING ASSURANTIËN Specifieke verzekeringen voor het FILMBEDRIJF. Voorbeeld van MAATWERK in verzekeren. Resultaat van een zorgvuldige RISICO-ANAL YSE. Ook U kunt gebruik maken van onze expertise op het gebied van BEDRIJFSVERZEKERINGEN. Bel ons voor een oriënterend gesprek! "Idioterie", zegt een restauranthoudster in Wapeningen misprijzend, nadat ze op televisie de aansporing heeft gezien om deze zaterdag avond naar de Batmania - de Batmanfilm met popconcert en vuur werk - in het stadion de Wageningse Berg te gaan kijken. "De jeugd wordt weer helemaal gek gemaakt". Daar denken de jongeren uit Wageningen en de zeer wijde regio zelf echter anders over. Ze blijven er uiterst nuchter onder - er is zo te zien nauwelijks sprake van tevoren gekochte shirts, petjes of stickers met het vleermuisembleem - maar ze drommen wel verwachtingsvol en ruim op tijd de hekken binnen. Ze vinden het gewoon leuk, prach tig, fantastisch, te gek! En dat voor een tientje per persoon! Alles ver loopt ook van de eerste tot de laatste minuut gesmeerd en gediscipli neerd. De Batmania-organisator Gerben Kuiper, exploitant van het Wage ningse Molenstraattheater die op het idee kwam om het hele voetbal stadion af te huren voor het filmspektakel van het jaar, is niet de enige die achteraf tevreden is. Ook de bijna twintig vaste suppoosten van FC Wageningen in hun gele jassen en met hun walky-talky's prij zen het prima verloop. "We hebben eigenlijk niets te doen", zeggen ze. De politie, die zeven man heeft ingezet om vooral de drukte buiten het stadion in goede banen te leiden - maar de overgrote meerder heid komt op de fiets - denkt er al net zo over. "Er is geen wanklank gevallen. We hebben alleen een onwel geworden EHBO-er naar huis moeten brengen, maar dat heeft niets met de film of de drukte te ma ken". Batman en de Joker, de roem is hen al vanuit Amerika vooruit ge sneld. En het is duidelijk: het is mede door de hele geraffineerd opge zette publiciteitscampagne eromheen, dat de duizenden dit week einde overal naar de bioscopen en in Wageningen naar het stadion worden gelokt. De entourage in het stadion liegt er ook niet om. Midden op de gras mat, waar normaal FC Wageningen zijn tegenstanders ontvangt, staat nu het grote overdekte podium met 'The Bob Color Band' uit Amsterdam. Daarvoor het enorme, acht bij vijftien meter grote film doek. Aan weerskanten 106 geluidsboxen en tientallen fakkels. Het festijn begint al om een uur of zeven met een groot aantal pre views (flitsen uit films) en commercials (reklame), zoals dat in het bioscoopjargon heet. Tegen acht uur verdwijnen die filmpjes en spe len de eerste schijnwerperbundels over het scherm, de band erach ter begint te spelen, rookwolken worden zichtbaar en langzaam wor den de masten waaraan het doek is bevestigd neergelaten en in het natte gras gelegd. Al is de tribune overdekt, iedereen is toch blij dat het vrijwel de hele avond droog blijft. De band brengt een prima show. Zo nu en dan rennen en springen één of meer musici op het veld rond om daar, grotesk gevangen in de lichtbundel, een solo weg te geven. Een uur later wordt het scherm weer omhoog getakeld. De gele cirkel met de zwarte vleermuis, het Batman-embleem, verschijnt en er gaat een zucht van spanning door de menigte. Terwijl de volle maan en de donkere wolken voor wat extra Batman- sfeer zorgen, start de film en wordt de muziek van Prince over het stadion uitgestort. Het is in Wageningen al net als overal waar de rol prent eerder is vertoond: het is niet Batman, maar zijn lichamelijk en geestelijk flink verkreukelde, maniakale en misdadige tegenstander Joker, gespeeld door de formidabele akteur Jack Nicholson, die de aandacht het meest gevangen houdt. Nog tijdens de aftiteling, prima getimed en onder de tonen van de Maarten LutherwegiO, 1185 AN Amstelveen Telefoon 020-4534 55 Telefax 020-437529 58 fM/O lid van de nederlandse vereniging van IVCl makelaars in assurantiën en assurantie-adviseurs

Film | 1989 | | pagina 57