OPERATEURSEXAMENS 1989 (II) Het Bestuur van het opleidingsinstituut voor operateurs (IOTB) heeft besloten dit jaar bij wijze van proefneming een tweede operateursex amen te organiseren. Dit om de wachttijd tussen de achtereenvol gende examens zo kort mogelijk te laten zijn. Het tweede examen in 1989 werd gehouden op 3 oktober jl. in Am sterdam. Er werd gebruik gemaakt van een drietal cabines en neven ruimten van City Amsterdam en van de vergaderruimte van het Bondsbureau voor de theorie-examens. Maar liefst 49 kandidaten gaven zich op, hoewel er in januari ook al 72 kandidaten waren aangemeld! Echter het aantal 'verhinderingen' wegens ziekte of om andere rede nen, was deze keer abnormaal groot, namelijk 6, terwijl 3 kandidaten zonder bericht wegbleven! In totaal dus bijna 20%. Ook de resultaten waren veel minder goed dan bij de voorgaande ex amens. Slechts 48% van de kandidaten slaagde tegen 96% in ja nuari jl.. Genoemde 48% betreft 19 kandidaten, wier namen hierbij vermeld worden. 21 gegadigden moesten geheel of gedeeltelijk worden afge wezen. 4 daarvan mogen in november a.s. herexamen doen, omdat het hier ging om een deel van het nieuwe examen over de basisken nis der electro- en lichttechniek. Voor het overige kregen de examencommissies sterk de indruk dat meer kandidaten dan anders "het maar eens probeerden". Dit schijnt mede een gevolg te zijn van een recente wijziging in de CAO voor het bioscoopbedrijf, waarbij het behalen van tenminste het A-diploma aan een zekere tijd wordt gebonden. Hoe dan ook, er zijn 12 kandidaten geslaagd voor het A-diploma (waarvan sommigen het diploma pas later ontvangen wegens het ontbreken van voldoende praktijkuren) en 3 voor het B-diploma, ter wijl 4 examinandi voor een of meerdere vakken slaagden, zonder dit maal voor een diploma in aanmerking te komen. Het eerstvolgende examen zal op 27 maart 1990 worden afgeno men, en gelet op de resultaten van oktober mag dan ook weer een flinke opkomst worden verwacht. De hieronder genoemde kandidaten zijn geslaagd. Wij feliciteren hen van harte met het behaalde resultaat! Dijs,W.J. Moldoveanu-Lambrigts, B.L.J. Alhambra, Enschede Cinerama, Rotterdam Grol, J. VanOoyen, R.J. Lumière, Enschede Cineac, Den Haag VanHaeften,A. Van de Pas Jr., L. Rembrandt/Palace, Arnhem Heuvelpoort, Tilburg Hamminga, J.J.H. Pelkman, L.H.E. City, Groningen Tivoli, Apeldoorn Van Haren, D.P.A.J. Van Pelt, Chr.G. Tivoli, Apeldoorn Bellevue, Hengelo Hartjes, A.W.J. Reijnders, R Euro, Arnhem Midi, Tilburg Hendriks, R.J. De Ruijter, M.C. EDB, Deventer Euro, Spijkenisse Heuckeroth De Kriek, M. Snelleman, P Tuschinski, Amsterdam Cinerama, Rotterdam Kaaijk, F. Vijver, J.H.C. Rembrandt/Palace, Arnhem Calypso, Rotterdam V.d.Meulen-Bruseker,YL. 't Swaentje, Meppel De heren C. Schinkel (li) en H.Berg tijdens de examens NIEUWE OPERATEURSCURSUS In januari 1990 wordt begonnen met de opearteurscursus in zijn nieuwe vorm. Niet alleen zijn de lessen herzien en waar nodig gemo derniseerd resp. uitgebreid met de basiskennis der electrotechniek en lichttechniek, maar ook de presentatie is veranderd. Er wordt een ringband (4-rings) meegeleverd tegen betaling van een waarborgsom van f 20,-, welke aan het einde van het eerste deel van de cursus wordt terugbetaald of verrekend. De lessen worden afgedrukt op geperforeerd papier bestemd voor de ringband en voor het correctiewerk wordt gratis voorbedrukt, geli nieerd papier verstrekt. Dit alles is mogelijk gemaakt door subsidies van de ministeries van Economische Zaken en Sociale Zaken. Ondanks deze verbeteringen kan het lesgeld hierdoor ongewijzigd blijven. Aanvraagformulieren voor de januari cursus zijn, zoals altijd, bij het Bondsbureau verkrijgbaar. Met de nieuwe electronica-cursus (versterkertechniek) wordt goede voortgang gemaakt en hopelijk zal het eerste deel daarvan in januari beschikbaar zijn. REGIONALE OPERATEURSBIJEENKOMST Op 10 oktober jl. werd in de Buitensociëteit te Zwolle de reeds eerder aangekondigde eerste regionale operateursbijeenkomst gehouden onder het motto "Open deur voor de operateur". 67

Film | 1989 | | pagina 66