f* _3*w IS ONS VAK ti Fibrocit, daar zitten ze van te kijken. mm ste van een lange reeks strandverhalen. De tweede in de serie "Muscle Beach Party" werd in 1964 gemaakt en was ook succesvol, hoewel "Beach Party" niet gehaald werd. Door onze overeenkomst met A.I.P konden we, gezien het succes in de V.S., deze films niet laten liggen, hoewel we ze typisch Amerikaans vonden. Op zich waren ze wel aardig met in beide films het jonge zangeresje Annette Fu- nicello in de hoofdrol. Aan "Beach Party" werkten ook geroutineerde acteurs en actrices mee als Dorothy Malone, Bob Cummings, Morey Amsterdam en Frankie Avalon. De Europese première zou in Amsterdam en Den Haag plaatsvinden en An nette Funicello zou aanwezig zijn. Daar het een nieuw genre film was, meen den we dat er iets extra's gedaan moest worden. De gasten werden op Schiphol afgehaald en ondergebracht in het Hilton, waar enige selecte journalisten een interview afnamen. De volgende och tend was er een trade-show en een persvoorstelling in Du Midi, waar de des tijds bekende band van Roek Williams muziek uit de film speelde. Verder was Rob de Nijs uitgenodigd om Annette Funicello de gehele dag te begeleiden. Aan een speciaal hiervoor uitgenodigde dansleraar onderwees Annette de in de film voorkomende dans, de Malibu. Na een rondvaart door de grachten van Amsterdam voor alle genodigden, hadden we s'avonds samen met de grammofoonplatenmaatschappij nog een party georganiseerd. De platen maatschappij had alle, bij haar onder kontrakt staande artiesten, die die avond vrij waren opgetrommeld om aanwezig te zijn. Al met al werd er in de pers veel aandacht aan de film besteed. Over het algemeen waren de reacties wel positief, maar het was merkbaar dat men met dit nieuwe genre eigenlijk niet goed raad wist. Ondanks alle moeite liep de film maar twee weken matig. "Muscle Beach Par ty" ("Biceps en Bikini's") werd in de zomervakantie uitgebracht, maar liep nog minder. Blijkbaar was dit genre toch te specifiek Amerikaans. Ook het in de film ge propageerde 'surfen' sloeg niet aan. Het duurde meer dan tien jaar voordat in Nederland de eerste surfplank gesignaleerd werd. Misschien zouden de films tien jaar later meer succes gehad hebben. Niemand zal dat ooit met ze kerheid weten! F.P. vanden Berg Ontbijtbioscoop in 's-Hertogenbosch Als eerste theater in Nederland introduceerde Casino Den Bosch op zondag 8 oktober jl. De Ontbijtbioscoop ofwel Casino Cinema Break- fastClub. ledere zondagmorgen wordt de bezoeker vanaf tien uur 's morgens ontvangen met croissants, thee, koffie of chocolademelk, voordat om 10.30 de voorstelling begint. De toegangsprijs bedraag incl. ont bijt f 10,-, indien men de kaartjes voor vrijdagavond 21.30 uur heeft gereserveerd. Zonder reservering bedraagt de prijs f 12,50 per per soon. Tom Odems, directeur van het Casino complex en initiatiefnemer: "Tot nu toe zijn we bijna elke zondagmorgen uitverkocht geweest. De sfeer is reuze gezellig en doet meer denken aan een reünie van cine fielen." Zondag 17 december is de laatste ontbijtbijeenkomst van dit jaar, dan wordt bekeken of de ontbijtreeks ook in 1990 zal worden voort gezet. Fibrocit laat per jaar honderdduizenden zitten. In bioscopen en theaters. In congrescentra en collegezalen Voor ontspanning of inspanning. Fibrocit is al meer dan 75 jaar dominant aanwezig in de betere bioscoop. Fibrocit, niet te filmen hoe goed dat zit! Fibrocit levert een veelzijdige kollektie bioscoop-, theater- en auditorium stoelen Eigen design, produktie en installatie/ onderhoudsfaciliteiten n.\j. /o. contract furnishing seating nv Fibrocit sa - tel 09.32 - 56 21 47 91 Voor Nederland 020 - 46 33 97 H. Jurrissen. 70 •'VSWsW<<ysjr.-.9'S*y ZITTEN

Film | 1989 | | pagina 69