BIO NIEUWS ZOMERCOLLECTE 1989: OM WARM VAN TE WORDEN Om maar gelijk met de deur in huis te vallen: de zomercollecte 1989 heeft maar liefst f 254.677,61 opgeleverd. Een (voorlopig) resultaat waarmee we ontzettend blij zijn. Dit resultaat heeft tot gevolg dat we verder kunnen gaan met de samenwerking tussen de Technische Universiteit Delft en onze Stichting. Een samenwerking, die al veel goede producten heeft opgeleverd zoals de Biocar 3. En hoe meer ontwerpen er komen, hoe meer mogelijkheden er blijken te zijn om nog meer mobiliteitshulpmiddelen en speelgoed op de markt te brengen. Vandaar dat we hebben besloten om ook met de Kerst 1989 nogmaals te collecteren voor de projecten Biocar en Bioplay. Deze collecte wordt ondersteund door het collecte-filmpje, wat door Joop van der Ende Productions belangeloos werd gemaakt. Op de foto ziet u Hennie Huisman tijdens de opname welke plaats vond in de sport zaal van de Bio-Mytylschool. Inmiddels is Thomas Linders afgestudeerd op de Biocar 3, een speelse rolstoel die gebruikt kan worden in de thuissituatie. Met deze rolstoel kan een kind zelfstandig het zitgedeelte omhoog brengen (om bijvoorbeeld iets uit een kast te pakken). Marijke ledema, een andere student van de TU Delft is afgestudeerd op het project Biop lay. Haar ontwerp is een kruiptunnel welke gemakkelijk mee te ne men is. Ook het opzetten is geen probleem. Zowel in huis als in de tuin kan het binnen enkele seconden uitgezet worden. Door de extra collecte voor deze projecten hopen we de samenwer king met de TU Delft nog een jaar voort te zetten. Wij houden u op de hoogte met de resultaten van deze samenwerking. ASTRID JOOSTEN OP BIO Per 1 september 1989 is Astrid Joosten (nee, niet die bekende...) werkzaam op de afdeling Voorlichting van Bio. Ook voor collecteza ken kunt u met haar bellen. Een aantal van u heeft haar al ontmoet. Van haar kant was dat een prettige kennismaking. Astrid is rechtstreeks te bereiken onder nummer 08308-38522 (tus sen 11.00 en 16.30 uur). BIO-AWARD NAAR BERGEN OP ZOOM De Bio-award, de prijs voor het theater wat per collecte de hoogst ge middelde opbrengst per bezoeker heeft, gaat naar Bergen op Zoom. Het Roxytheater is de grote winnaar van de zomercollecte 1989. Me vrouw Peeters kreeg op 5 december jj. tijdens de maandelijkse con tactdag, de Bio-award uitgereikt. De overige winnaars zijn: 2e prijs: City-theater in Steenwijk 3e prijs: Luxor 1-2 in Oldenzaal 4e prijs: Luxortheater in Reuver 5e prijs: Bioscoop "Concerthuis" in Groningen Bij de top-tien zaten verder nog: Camera 1-4 (Groningen), Amicitia (Sneek), Lumière in Enschede, Metro 1-3 in Heerhugowaard en Scala in Doetinchem. De top-tien van de hoogste opbrengst per theater is als volgt: 1. Groningen 2. Hilversum 3. Heerhugowaard 4. Enschede 5. 'sHertogenbosch 6. Tilburg 7. Arnhem 8. Arnhem 9. Rotterdam 10. Haarlem Camera 1-4 City 1-4 Metro 1-3 Alhambra1-5 Casino/Casinoclub Midi-theater Rembrandt Euro-Cinema Cinerama 1-5 Brinkmann1-5 f 13.084,35 -11.334,85 -11.025,50 -8.908,92 -8.768,25 -8.706,35 -8.271,25 -7.881,40 -6.784,53 -6.370,35 Onze dank gaat uit naar alle directies, bedrijfsleiders en medewer kers die gezamenlijk hebben gezorgd voor dit geweldig resultaat. BIO EN INDIANA JONES Zo op het eerste gezicht twee uitersten. Maar op 28 september jl. ontmoetten zij elkaar in Utrecht. Op die dag werd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Bioscooponderneming A.F. Wolff BV in Utrecht de gala-première van Indiana Jones gehouden. Bio werd uit genodigd om namens de directie van United International Pictures (UIP) BV een bedrag in ontvangst te nemen. Ook werden de bezoe kers in de gelegenhied gesteld een gift te geven bestemd voor onze Stichting. Aan het einde van deze avond was Bio maar liefst f 11.000,-- rijker. Van deze opbrengst zullen speelgoedvoorzieningen worden aangeschaft als blijvende herinnering aan deze avond. Ook werd Bio in de gelegenheid gesteld een aantal producten te tonen uit de projecten Biocar en Bioplay. Vele bezoekers toonden interesse in deze producten. Hun reacties waren erg positief en gaven ons de in druk dat wij zeker door moeten gaan met meer speelgoed en meer hulpmiddelen voor het gehandicapte kind. ADVERTEERDERS: AdaBV Apollo - Kaatsheuvel Associatie van Nederlandse Filmtheaters Bekouw Mendes Groep BV Bioscooponderneming A.F. Wolff BV Cinescope Filmreclame BV Cinetrust BV Citab BV Concorde Film Cor Koppies Filmdistribution BV De Filmkrant Fibrocit S.A. Filmcentrale Nieuwegein BV Filmtext BV Framework Publicity BV Holland Film Promotion Jogchem's Theaters BV Kagenaar Apparatenfabriek BV Lazard Willing Assurantiën Melior Films BV Meteor Film BV Minerva Groep Motion Picture Group BV Nederlands Filmmuseum Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondernemingen Netrov-Airfreight BV Osendarp Partners Popcorn USA Renovo Film v.o.f. Riverside Pictures BV Stichting Bio-Kinderrevalidatie The Cannon Group Nederland The Movies BV Titra Film Laboratorium BV United International Pictures (Netherlands) BV Universapresse Van Gend Loos Vrachtvervoer NV 75

Film | 1989 | | pagina 74