EEN VOORSPOEDIG, GELUKKIG EN GEZOND 1990 PROMOTION MEM0 BB I W X L'HOMME QUI VOULAIT SAVOIR In Parijs startte op 20 december 1989 deze door Pathé Europa uitge brachte film midden in het geweld van de Kerst-Premières. Ongelukkigerwijs vond er rond de release-datum een krantenstaking plaats waardoor de recensies nauwelijks onder de ogen van het pu bliek kwamen. Ondanks deze tegenslag kwam de film de kerstdagen heelhuids door en bereikte een behoorlijke plaats in de rij van kerstfilms. Er waren 9 premières waarbij L'Homme op ongeveer de derde plaats uitkwam na de eerste twee weken.(Dit in verhouding tot capaciteit van de zalen en aantal kopieën). De resultaten van de tweede week lagen 10% hoger dan die van de eerste week De film startte met 15 kopieën op 20 december en loopt inmiddels met 19 kopieën in de derde week, dus geen slecht resultaat. De belangstelling in de rest van Frankrijk is groeiende, waardoor de verwachting gerechtvaardigd is dat de film een aardige carrière in heel Frankrijk zal maken. De lezer zal zich afvragen wat dit alles met Holland Film Promotion en het blad Film te maken heeft, het is tenslotte niet de gewoonte dat wij ons bezighouden met Franse films. Als wij U echter vertellen dat de regisseur van L'Homme Qui Voulait Savoir George Sluizer heet, dan zult U begrijpen dat wij het hebben over SPOORLOOS, de inmiddels veelvuldig bekroonde Nederlands- Franse co-productie. Wij willen graag George Sluizer feliciteren met dit opvallende resul taat en hopen dat hiermee voor hem de mogelijkheden voor nieuwe projecten vereenvoudigd worden. 19e FILM FESTIVAL ROTTERDAM Het 19e festival vindt plaats van 25 januari t/m 4 februari en wordt met grote belangstelling tegemoet gezien omdat dit het eerste Festi val is dat onder leiding van de nieuwe Directeur Marco Muller wordt georganiseerd. Vooral ook de buitenlandse liefhebbers van Rotterdam, en dat zijn er velen, zijn zeer benieuwd of Marco Muller erin zal slagen om het In stituut dat Huub Bals creëerde verder te ontwikkelen. Opvallend is dit jaar de aandacht die Rotterdam zal besteden aan de Nederlandse Film, in het verleden werd er immers nauwelijks enige Nederlandse film gepresenteerd, doch sinds vorig jaar is dat aan het veranderen. Dit jaar is er op 31/1 en 1/2 een Nederlandse presentatie gepland van 11 films waaronder speelfilms als Rituelen, Leedvermaak, Loos en Secret Wedding en documentaires als Opstand in Sobibor, Beeld van een Kind en In Krakende Welstand. Het Fonds voor de Nederlandse Film is de organisator van deze pre sentatie, waarbij Holland Film Promotion praktische ondersteuning zal verlenen op gebied van informatie en persbegeleiding. Zelf heeft H.F.R een stand op de Cinemart die van 29/1 t/m 2/2 in Hil- ton wordt gehouden vooralle buitenlandse professionele bezoekers. Het Festival van Rotterdam wordt geopend met een bijzondere Ne derlandse productie CITY LIFE -The International Episode Film, ge maakt door twaalf regisseurs die elkaar in Rotterdam hebben ont moet. Twaalf cineasten portretteren twaalf steden, van Calcutta tot de Randstad, van Houston tot Warschau, van Sao Paulo tot Tblisi. Twaalf stadsverhalen met als rode draad een referentie aan de vondst van het wrak van de Titanic, de drijvende stad, die als Atlantis door de golven verzwolgen werd. Aan deze bijna vier uur durende produktie werd meegewerkt door: Alejandro Agresti (Buenos Aires) Gabor Aftorjay (Hamburg) José Luis Guerin (Barcelona) Krystof Kieslowski (Warschau) Clemens Klopfenstein (Bevagna) Tato Kotetishvili (Tblisi) OusmaneWilliam M'baye (Dakar) Eagle Pennel (Houston) Carlos Reichenbach (Sao Paulo) Rijneke Van Leeuwarden (Randstad) Mrinal Sen (Calcutta) BélaTarr (Budapest) De produktie was in handen van de City Life Foundation onder lei ding van Dick Rijneke, Jan Heijs en Mildred van Leeuwarden. Zij zijn bijna vijf jaar bezig geweest om het project van de grond en rond te krijgen. De première in Rotterdam moet een goed gevoel zijn voor deze drie City Life werkers/coördinators. 40e INTERNATIONALE FILMFESTSPIELE BERLIN Voor de 40ste keer wordt het Berlijnse Filmfestival gehouden van 9 t/m 20 februari in West-Berlijn. De ingrijpende veranderingen tussen Oost en West hebben natuurlijk ook invloed op het karakter van het Festival, vooral omdat Berlijn toch een beetje het centrum van de Duitse ontspanning is geworden. Voor de eertse keer worden de films uit het Festival-programma ook in Oost Berlijn vertoond. De verwachting is dan ook dat dit jubileum festival een grote happening wordt. Oost-Duitse films die tot voor kort verboden waren zullen nu in een speciaal kader van het Festival in het Westen gepresenteerd worden. Holland Film Promotion heeft op de Filmmarkt de gebruikelijke stand en verzorgt screenings van de in 1989 geproduceerde films. Voor de buitenlandse relaties wordt er op Valentijndag, woensdag 14 februari, een lunch gegeven in het beroemde Restaurant Kranzler in Berlijn. Er zijn reeds een aantal films geselecteerd voor een van de officiële Festival programma's; "Kunst en Vliegwerk" voor de Kinderfilm-com petitie en "City Life" in het Forum des Jungen Films. Films als Leedvermaak, De Avonden en De Kassière zijn ook aange boden voor selectie maar hierover is op dit moment nog niets be kend. Wij gaan dit jaar opnieuw proberen om in Berlijn de show te stelen met onze, doorTitra gesponsorde, tassen en paraplu's. Fred de Haas 13 rrrn gy y na OEI

Film | 1990 | | pagina 13