CITY THEATER VENLO OUDSTE BIOSCOOP IN NEDERLAND Eerste Venlosche Kinematograph „Port van Cleve". The American Bioscope, lïl Buitengewone Voorstelling Bovenzaal Cal„Natioaal". Kinematograph -Voorstelling Vaoaf Zaterdag 19 October eo volgende dagen Concert- en Theaterzaal mit Udiradag iliow ProiruuM. W" Overal groot succes "^Wi Films van Pathée Frères, ParQs. Joep Caubo (28 jr.), die in augustus vorig jaar - na het onverwachte overlijden van zijn vader J.K.H.Caubo - de leiding van het familiebe drijf overnam, vertelt vol enthousiasme over 'zijn' bioscoop het City Theater in Venlo, in 1987 aangewezen als oudste, nog bestaande bioscoop in Nederland. Hij behoort tot de vierde generatie Caubo's en is zeer goed op de hoogte van de geschiedenis van het theater en daarmee van de moeite en inspanning die het zijn voorvaderen ge kost heeft om ondanks allerlei tegenslagen het voortbestaan van de bioscoop te garanderen. In 1907 werden aan de Vlees- straat 46 in Venlo de deuren ge opend van "De eerste Venlosche Kinematograph". Eigenaar Hu- bert Joseph Caubo wist zich al snel verzekerd van een vast kij kerspubliek. Verhuurkantoren waren er nog niet en dus kocht hij films, aan vankelijk in Düsseldorf, later bij de firma Pathé Frères in Parijs. De entreeprijzen liepen uiteen van 12 cent voor een zitplaats in de benedenzaal tot 30 cent voor een plaats op het balkon. De zaak floreerde en na een 'grootscheepse' verbouwing, waarbij de zaal vergroot werd en de harde houten banken van pluche werden voorzien, werd het thea ter omgedoopt in "Elite Bioscoop". In 1920, toen een van zijn zoons op tragische wijze om het leven kwam, besloot de heer Caubo met de bioscoop te stoppen. De exploitatie ging tijdelijk - van 1921 tot 1939 - in andere handen over en de Elite Bioscoop werd City Theater. Vanaf 1939 kwam de leiding over het theater wederom in handen van de familie Caubo en werd het grondig gemoderniseerd. De bombar dementen in 1944 op Venlo maakten letterlijk en figuurlijk een eind aan alles wat de familie had opgebouwd. Van het mooie theater bleef alleen de voorgevel overeind. Alle apparatuur was al voor die tijd uit de bioscoop gehaald door de Duitse bezetters, zodat verdere filmver toning onmogelijk was geworden. De familie bleek niet uit het veld te slaan en zette vanaf 1946 de ex ploitatie voort in het plaatselijke concertgebouw "De Prins van Oranje" tot in 1951 het City Thea ter zijn deuren weer voor het pu bliek kon openen aan het weder- opgebouwde en vertrouwde pand aan de Vleesstraat. Het theater bood plaats aan ruim 800 personen en was voorzien van de modernste technische hulpmiddelen. Maar de komst van TV en video ging ook aan City niet ongemerkt voorbij. Wederom werd het pand ver bouwd; dit keer werd het City theater verkleind tot een zaal met een capaciteit van 280 stoe len en ging de exploitatie over in handen van J.K.H. Caubo. Later werd ook de zg. Citybar bij de bioscoop gevoegd, waardoor aan bezoekers de mogelijkheid gebo den werd om na de filmvoorstelling onder het genot van een drankje nog even na te praten. J. CAUBO De heer J.K.H. Caubo zou 12 november jl. 65 jaar geworden zijn en had het voornemen de zaakofficieel aan zijn zoon over te dragen. Tevens zou hij die dag het ereteken van de N.B.B, in ontvangst nemen. Het erete ken werd inmiddels overhan digd aan mevrouw J.M.Caubo- Ewals. Joep, die het vak van zijn vader leerde, is nu zo'n zes jaar werk zaam in de bioscoop samen met een klein en hecht team, dat overal inzetbaar is. Hij blijft geloven in de toekomst van de bioscoop. Voor hem staat ser vice aan de bezoeker voorop. "De klant wordt - en terecht - steeds kritischer. Het City Theater probeert daarop in te spelen. We organiseren daar naast ook extra aktiviteiten, zo als bijvoorbeeld lezingen m.b.t. film in het café en een bioscoopkaartje gecombi neerd met een dinerbon. Een bezoek aan de bioscoop moet een uniek avondje uit zijn voor iedereen!" 's avonds 8 uur, 23 Vleeschstraat 46 Naar alle eischen ingericht met iederen Zondag geheel nieuw Programma op 't gebied van ernst, luim en wetenschap Centrale verwar ming en eigen electr. verlichting Zeer interessant, doch in geenen deele aanstootelijk. Alvorens 't programma te vertoonen, zal de endernemer zich over tuigen, dat het aan bovenstaande eischen voldoet en behoudt zich het recht voor het programma te wijzigen Uitsluitend films der firma Pathé frères, Parijs. ZONDAG 5 FEBRUARI 1911 iaB*Eas&fciM3ea8aMSQaiBPa PROGRAMMA mggSBBBBBBBBBBBSÈBM Komiek Reis Drama Komiek Truks Drama Komiek 1 Leontine op vacantie 2 Fransche naturalisatie op Madagaskar 3 Opoffering eener Indiaansche 4 Rigadin wil werken 5 De popen van Simone 6 De medeplichtige (kunst) 7 Boxer kampioen Aanvang om 5, 7 en 9 uur Entree: Balcon 40 et., eerste rang 30 et., tweede rang 18 et. Kinderen 24 18 12 Abonnementsboekjes voor balcon geldig voor 12 voorstellingen fl. 3.00 eerste rang 2.50 Zonder gelelde worden kinderen niet toegelaten Aiinlifvt It-iul. I)t- ondernemer, nlosche Bot/kdf ukkerij, dir. H. C. van Grir U°?,»,'Eïri!,J' d"n P- JOHNICX. ttrimeeriag T.n de keeren Ok.,k N.MIOKNMAKKItM. (felipl. Toone-lkeppere. De eeaiae Bleeoepe, die doer H. M. de Keeleeja kezeelrt werd. lete Rang 75 cent; 2de Béng 50 cent; 8Je Ruif 90 cent. Programma in de aal a 6 eest. Plaateen te heepreken op de dagen der Vooretelling »an 12 tot 4 uur a 10 cent Miotaam aanbetalend, .«-. *j «e

Film | 1990 | | pagina 24