TITELDEPONERING DUWARE Software voor het bioscoopbedrijf. Maatwerk vanuit de praktijk. Software- Advies- Hardware GROOT AANTAL ILLEGALE VIDEOKOPIEËN! Het eerste kwartaal van 1990 geeft inmiddels te zien, dat het totaal aantal inbeslag genomen illegale videobanden al op 2/3 van het to taal van vorig jaar ligt. De klappen vallen vooral bij onderzoeken in Oosterse videotheken en verhuurpunten vanuit woonhuizen. Niet minder dan 5766 illegale videokopieën werden afgevoerd uit vi deotheken, die - naast het grotendeels Oosters repertoire - ook Amerikaanse films voeren. Behalve de illegale videofilms neemt de politie bij dergelijke onder zoeken eveneens de apparatuur in beslag, waarmede de kopieën worden bijgedraaid. In een woonhuis te Brakel bijvoorbeeld werd een complete kopieer straat van 18 aan elkaar geschakelde videorecorders aangetroffen. Het was de plaatselijke politie opgevallen, dat vanuit een woonhuis te Alkmaar verhuur van videofilms plaats vond. Bij nader onderzoek, uitgevoerd met assistentie van de Opsporings dienst Buma/Stemra bleek, dat de klanten illegale videokopieën naar huis meekregen. Een bestand van 972 zelf bijgedraaide videoko pieën werd in beslaggenomen. Het totaal aantal illegale videokopieën, dat in het laatste kwartaal bij onderzoeken in woonhuizen is aangetroffen, ligt rond de 2400 (1/4 van het totaal generaal). Bij herkontroles in twee filialen van een Rotterdamse videotheekhouder moest helaas opnieuw geconstateerd worden, dat verhuur plaats vond met een aantal illegale banden. Een reeks van onderzoeken in Den Haag bracht slechts in één geval de verhuur van illegale videofilms aan het licht en wel vanuit een woonhuis. Probleemgebied blijft voorlopig nog Rotterdam, waar politie en Op sporingsdienst Buma/Stemra in de afgelopen drie maanden op ne gen verschillende plaatsen invallen deden. Eén verhuurpunt had zijn zaken prima voor elkaar. In de andere gevallen werden in totaal 3715 illegale videokopieën in beslag genomen. Apollo Kaatsheuvel, een dolfijn theater, geheel gerenoveerd en verbouwd. Wilt u het resultaat zien? Peperstraat 25 Kaatsheuvel 04167-72100 Architectuur en inrichting door de samenwerkende buro's: Bart Kerkhofs architekt avb bna Tuinstraat 73 Tilburg 013-430774 Boerrigter van Cauteren Stuyvesantplein 4 Tilburg 013-440096 Bart Kerkhofs renoveerde eerder de tilburgse bioscopen Harmonie I &2 (I983) en Gnecitta I (I988) Filmnamen waarvoor inschrijving in het Naamregister is verzocht: Lambada (CannonTusch.) My blue heaven (Cannon Tusch.) My left foot (Cannon Tusch.) Nuovo Cinema Paradiso (Cannon Tusch.) Wings of fame (Cannon Tusch.) Thefreshman (Columbia) I love you to death (Columbia) Lambada, The forbidden dance (Columbia) Listen to me (Columbia) Postcard from the edge (Columbia) Shocker (Columbia) Weekend at Bernie's (Concorde) The actress (Melior) Georgette Meunier (Melior) Delinquents (Warner) Hard to kill (Warner) Men don't leave (Warner) De filmtitel "Gross anatomy" (Warner) is vervallen. Herman Dubach Nieuwendammerdijk 248e 1025 LVV Amsterdam Tel. 020-342732 30

Film | 1990 | | pagina 29