EN AAN 2 BIO NIEUWS Al vanaf 1927 is de naam "Bio" niet meer los te koppelen van de woorden film en bioscoop. Dankzij een initiatief van de Neder landse Bioscoopbond wordt op gezette tijden gecollecteerd in de Nederlandse bioscopen. Aanvankelijk werd het collectegeld besteed aan de exploitatie van een vakantie-kolonie in Bergen aan Zee. In het "Russenduin" brachten honderden "bleekneusjes" een zesweekse vakantie aan zee door. De Stichting Bio-Vacantieoord nam in 1960 een tweede initiatief. In de omgeving van Arnhem werd een Centrum ge bouwd voor lichamelijk gehandicapte kinderen. In 1967 sloot het vacantiehuis in Bergen aan Zee haar deuren en veranderde de Stichting Bio-Vacantieoord van naam en gaat nu als Stichting Bio-Kinderrevalidatie door het leven. Nog steeds gaat twee keer per jaar de collectebus rond in de bios coop. Van de opbrengsten financiert Bio onderzoeksprojecten. Deze projecten moeten iets te maken hebben met motorisch ge handicapte kinderen. Er zijn al veel resultaten bereikt. Vele revali datiecentra in binnen- en buitenland hebben al kunnen profiteren van de uitkomsten van zulke onderzoeksprojecten. Maar er zijn nog veel vragen te beantwoorden: zou er geen beter hulpmiddel zijn voor dat ene kind, zou een nieuwe aanpak niet meer succes hebben, of zou er nu echt niets te vinden zijn om dat andere kind beter te kunnen helpen? Dankzij de inspanningen van de "werkers" in de bioscoop- en film wereld worden wij elk jaar weer in staat gesteld een aantal vragen te beantwoorden. Maar vele vragen staan nog open... In de loop van de jaren is veel kennis verzameld. Kennis is macht, maar het is nog "machtiger" deze kennis te delen. Het bestuur van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie heeft dan ook besloten deze kennis op het gebied van de kinderrevalidatie over te dragen op (vrijwillige) werkers en behandelaars in Belize, een klein land in Midden-Amerika. In oktober zullen een aantal therapeuten van Bio, gedurende lan gere of kortere tijd, instructie geven aan personen die in Belize werkzaam zijn met gehandicapte kinderen. Het gaat zowel om behandelingen als om het volgen van onderwijs. Dit project is een "extraatje". Het onderzoekswerk in Nederland gaat gewoon door. De leden van het bestuur van de Nederlandse Bioscoopbond uit 1927 hadden zich onmogelijk voor kunnen stellen dat hun besluit om in de bioscopen geld in te zamelen voor kinderen "uit de grote stad" zou uitgroeien tot een wereldwijd gebeuren. Meer informatie: Stichting Bio-Kinderrevalidatie Afd. Voorlichting Postbus 9215 6800 HT Arnhem Telefoon: 08308-38911 Fax: 08308-38454 Postgiro: 545512 BIO, U.I.P. EN SNOEZELEN Bij het lezen van deze aanhef zal menigeen zijn of haar wenkbrau wen fronsen. Deze "kop" verdient dan ook enige toelichting. Het is niet netjes om bij jezelf te beginnen, maar in dit geval is het, om het verhaal begrijpelijk te maken, nodig. Bio werkt al geruime tijd aan het project "kinderen met een ver worven hersenletsel". Binnen dit project worden behandelme thoden ontwikkeld voor kinderen, die na een ongeval gedurende korte of langere tijd in coma hebben gelegen. U herinnert zich misschien nog wel het filmpje met Danny de Munck dat de bios coopcollecte ondersteunde. Nu Bio acht van deze kinderen heeft opgenomen, bleek dat er behoefte was aan een speciale ruimte. Echter, de financiering hiervan moest uit een andere "koker" ko men. Max van Praag overhandigt de cheque aan de initiatiefneemsters van Bio 59

Film | 1990 | | pagina 58