DE OSCARS NADEREN.... IN HET HOL VAN DE LEEUW door Hans Beerekamp Dialoog tussen een verslaggever van de Polderbode en de plaatselijke bioscoopexploitant. vrijdag 30 november En, meneer Van Puffelen, wat draait U de komende kerstdagen? Nou, in de eerste plaats een mooie spinnenfilm van Spielberg voor het hele gezin en "De kleine zeemeermin" en dan "Rocky V", dat wordt de grote klapper. Mijn goede vader zei altijd, dat je van boksfilms af moest blijven, maar hij heeft Stallone dan ook niet meer mee mogen maken. Je moest 'ns weten wat ze me in de maag hebben proberen te splitsen: een film over heksen van ene Roald Dahl, dat is zo'n kinderboekenschrijver. Ik wilde het eventueel wel in de matinee proberen, maar het lijkt me nogal eng voor de kleintjes. En 's avonds kan je dat wel vergeten, dus ik heb die beker aan me voorbij laten gaan. Net als die film van Cannon over een jongetje dat alleen thuis is. Het schijnt het vervolg te zijn op "Uncle Buck", waar ik van de zomer een zeperd mee heb gehaald, dus mij niet gezien. dinsdag 18 december Zeg, Van Puffelen, ik krijg hier net door dat "The Witches"alsnog in Astor 3 gaat lopen, vanaf vrijdag voor de Kerst. Verkeerd gegokt? Ja, kijk, die spinnenfilm bleek gekeurd te zijn voor 12 jaar en ouder. We hanteren dat, tussen ons gezegd en gezwegen, nogal soepel, maar ook onder de 12 stonden ze niet bepaald te dringen. Toen heb ik geprobeerd alsnog "Home Alone" te krijgen, maar ja, voor ons, kleine exploitanten, zijn er nooit kopieën beschikbaar, je kent het probleem. Met veel gezeur kon ik nog wel "De heksen" boeken voor de kleine zaal, want die doet het bij m'n collega in Muurhuizen uitstekend. woensdag 2 januari De beste wensen, Van Puffelen, dat het maar een mooi bioscoop jaar mag worden. Hoe was de kerst? Breek me de bek niet open. Steeds een uitverkochte kleine zaal voor "De heksen", en de mensen die er niet in konden komen zijn toen maar naar de spinnen en "Rocky" gegaan, want daar was ruimte zat. Ik heb geprobeerd die heksen over te zetten naar 1, maar dat kon niet, omdat ik aan een contract vast zat. De heren beslissen maar, en de kleine man is weer de dupe. Maar met zo'n kerst maak ik de rest van het jaar niet goed. Het probleem was natuurlijk ook dat iedereen met vakantie was, heel Nederland op slot, je kent dat wel. En, tja, wat wil je, er was natuurlijk ook weinig produkt, hè? Wat U zegt, meneer Van Puffelen, wat U zegt! Tegen de tijd dat FILM FEBRUARI verschijnt vinden de Oscar nominaties plaats (13 februari). Zoals gebruikelijk hebben de Amerikaanse filmjournalisten, aangesloten bij The National Board of Review, The New York Film Critics Circle en The Los Angeles Film Critics Association eind 1990 hun voorkeur uitgeproken voor de beste film, regisseur en andere categorieën. Daarnaast hebben defilmjoumalisten in de U.S. de Golden Globes toegekend. Vaak blijkt hun keuze de basis te zijn voor de Oscar nominaties en Oscar toekenningen. De beste vlg.: National Board Film Dances with Wolves Regisseur Kevin Costner Actrice Acteur Vrouwelijke bijrol Mannelijke bijrol Mia Farrow (Alice) Robert DeNiro Robin Williams (Awakenings) Winona Ryder (Mermaids) Andy Garcia (The Godfather New York Goodfellas Martin Scorcese Joanne Woodward (Mr.& Mrs Bridge) Buitenlandse Cyrano de Bergerac film (Jean-Paul Rappenau) Robert DeNiro (Awakenings Goodfellas) Jennifer Jason Leigh (Miami Blues Last exit to Brooklyn) Bruce Davison (Long time companion The Nasty Girl (Michael Verhoeven) Los Angeles Goodfellas Martin Scorsese Angelica Huston (The witches The Grifters) Jeremy Irons (Reversal of fortune) Lorraine Bracco (Goodfellas) Joe Pesci (Goodfellas) Lavieet rien d'autre (Bertrand Tavernier) Golden Globes Dances with Wolves Kevin Costner (Dances with Wolves) Kathy Bates (Misery) Julia Roberts (Pretty Woman) Jeremy Irons (Reversal of Fortune) Gérard Depardieu (Green Card) Whoopi Goldberg (Ghost) Bruce Davison (Longtime Companion) Cyrano de Bergerac (Frankrijk)

Film | 1991 | | pagina 8