10 JAAR 'DE FILMKRANT' Met een feestelijke receptie vierde De Filmkrant' op dinsdag 2 april het tienjarig bestaan. Meer dan 120 medewerkers en oud-medewerkers, filmdistributeurs, theater- en filmhuis exploitanten, filmcritici, filmmakers en vertegenwoordigers van officiële filminstellingen kwamen op de dag na Pasen naar De Balie in Amsterdam om de uitgevers Jan Heijs en Henk Rabbers te feliciteren. Een foto-impressie door Arnold Vogel. Peter van Bueren, voorzitter van de Kring van Nederlandse Filmjournalist en (KNF) herhaalt de toespraak van Jan Heijs. De vele aanwezigen luisteren naar een speech van hoofdredacteur Jan Heijs over het belang van onafhankelijke filmkritiek. Vier hoofdredacteuren van Nederlandse filmtijdschrif- ten op een rij: Jan Heijs (De Filmkrant), Herman Mock (Preview), Mart Dominicus (Skrien) en Huib Stam (Skoop). (Midden op de achtergrond led Chiaradia van De Mariënburg-Nijmegen.) Filmkrant'-uitgevers Jan Heijs en Henk Rabbers luisteren naar een humoristische sketch van redacteur Mark Moorman over de Film krant1-rubriek 'Mijn Mening' (de kruisjeslijst van de critici). De nieuwe festivaldirecteur van 'Rotterdam', Emile Fallaux uit zijn enthousiasme voor zijn nieuwe baan tegenover het nieuwe hoofd film van WVC, Gamila Ulstra (links) en beleidsmedewerker film van de Rotterdamse Kunststichting, Ingrid van Tol. (Geheel links: film- promotor Monique van Schendelen.) Filmdagen-voorzitter Rinus Haks toont NRC-criti- cus Hans Beerekamp (midden) en Filmfonds voorzitter Cees Spaan hoe smal het pad van de Nederlandse film is. Cannons ABC-theaters-programmeur Jacques Goderie (2e van links) legt aan Gerdin Linthorst (de Volkskrant), Frans Kotterer (Het Parool) en producent Matthijs van Heijningen uit waarom een film het wel of niet doet. Op de voorgrond Cannon-theaters directeur Els Rooth met Holland Film Promotion directeur Fred de Haas. Daarachter Jan Heijs en Ally Derks, directeur van het International Documentary Filmfestival Amsterdam. 15

Film | 1991 | | pagina 15