Cinesoundtrack Service De Filmmuziek Catalogus 1991 ^^^VStichting Bevordering Filmmuziek Nederland 2500 verschillende soundtracks 176 Pagina's telt dit zeer aantrekkelijke boekje met: Alle bij ons verkrijgbare titels, variërend van: - honderden oude en zeldzame LP's tot - de allernieuwste internationale CD releases 130 Spectaculaire afbeeldingen van CD booklets, platenhoezen, filmposters en scènefoto's 597 Informatieve voetnoten 35 Pagina's met Recensies en Achtergrondinformatie Wij zijn een post-order bedrijf gespecialiseerd in: Exclusieve Soundtrack Import Verkoop van soundtracks aan particulieren Distributie van moeilijk verkrijgbare soundtrack labels Informatie en Voorlichting over Filmmuziek Maakt u Hfl 9,50 over op Amrobank: 42.19.13.681 of Postbank: 57 82 862 en u ontvangt het boekje met spoed! Corr. Adres: Cornelis Houtmanstraat 13 3572 LT UTRECHT Telefoon: (0)30 - 733 744 Fax: (0)30 - 732 914 vervolg pag. 39 De IMAX-projector THE DOORS DIGITAAL Om de projectie van "gewoon" 70-mm met digitaal geluid te erva ren kozen wij de tilm van The Doors. Het was echt een spectacu laire ervaring. De kwaliteit van het digitale geluid blijkt een aan merkelijke verbetering omdat ruis, kraken en knisperen totaal ont breken en een groter frequentiebereik mogelijk is. Aftasting ge beurt (net als bij magnetisch) vóór de beeldprojectie. De centrale cabine voor 12 zalen. KLEIN LEGER In de beide publieksgangen zijn halverwege een bar en een snoep- bar tegenover elkaar geplaatst. Imax heeft een aparte foyer, die geregeld wordt gebruikt voor speciale gelegenheden. Ook elk van de 24 zalen kan worden gebruikt voor symposia of bedrijfsscho- lingen - daarvoor zijn microfoons en overhead-projectoren aanwe zig. De reguliere voorstellingen zijn om half drie, vijf uur, acht uur en half elf. Van de acht operateurs zijn er steeds vijf aanwezig: twee per centrale cabine en éen voor Imax. Voor de overige diensten als kassa, administratie en horeca is er een klein leger van meer dan 100 man. Kinepolis geeft wekelijks een zeer verzorgd boekje uit met een volledig programma-overzicht en de synopsis van alle films in tweetalen. DE OMGEVING Waar het Heysel-stadion is hoeven we (helaas) aan niemand meer uit te leggen, nou, daar net naast ligt Kinepolis. Op z'n eentje zou het complex er wat verloren bijstaan, maar er achter is een scala aan eet- en drinkgelegenheden, ieder in een andere sfeer. Zeer toepasselijk heet het "Klein-Europa" en het is er aangenaam toe ven na het filmbezoek, waarbij de tijd letterlijk omvliegt. Het voorstuk van de IMAX-projector De uitstraling van een complex als Kinepolis - met niet alleen de grote keuze maar ook veel aandacht voor beeld- en geluidskwali teit, de luxe-aandoende inrichting, een snel werkend kassasys teem, royale bars, veel parkeermogelijkheid en een gezellig hore- capleintje er bij - kan er alleen maar toe bijdragen dat het image wordt verhoogd van "een avondje uit". De beste reden om nog eens te gaan. presenteren 42

Film | 1991 | | pagina 42