schoonmaakbedrijf biedt U graag de helpende hand dagelijks onderhoud periodiek onderhoud glazenwasserij tapijtreiniging diepreiniging van sanitair linnenservice/wassen wassen van bedrijfskleding inloopmatten-service reiniging van containers het leveren van kantinebenodigdheden leveren en verzorgen van toiletaccessoires O co X 5 O z O o onaangename ervaringen mee gehad. Hij maakte me duidelijk dat hij tot zijn spijt zijn toestemming moest intrekken, aangezien hij geen medewerking wilde verlenen aan een film met een dergelijke titel. Ik vond het maar een vreemde zaak, maar uit zijn hele houding sprak, dat het geen enkele zin had er verder op door te gaan. We namen afscheid en buiten vroeg ik de producent wat er met die titel mis was. Hij vertelde me dat met 'Groupies' de meisjes aangeduid worden, die achter rock-bands aanreizen en zich met de leden van een band zonder schroom afgeven. Vooral uit Engeland kwamen er veel naar het vaste land van Europa en daar op was het scenario van de film gebaseerd. Nu begreep ik de ver anderde houding van de direkteur wel. Hij kon het zich onmogelijk permiteren, dat één van de Harwich-lijnschepen met zijn toestem- mming voor de film werd gebruikt, al was het dan maar als ach tergrond. We stonden wel in ons hemd, maar opgeven wilden we niet. Wellicht was er een mogelijkheid de aankomst van de boot vanaf de openbare weg te filmen. We konden de meisjes wel bij de uit gang van het douane-terrein filmen en op het station was filmen vrij, dus alleen het draaiboek moest wat aangepast worden. We liepen de kade langs en vonden een verhoging waar de ingang van de Nieuwe Waterweg kon worden gefilmd en de boot een tijd je kon worden gevolgd. Alleen het filmen van het afmeren zou misschien niet helemaal lukken. Het was bijna 11 uur. De aankomst werd tegen 12 uur verwacht. Er werd vlug begonnen met het opstellen van de apparatuur en het schminken van de twee meisjes. Eén ervan, Ingrid Steeger, is intussen een bekende tv-actrice geworden. De opnamen verliepen perfect en in de film was niet te merken, onder welke primitieve omstandigheden ze waren gemaakt. Toen was het mijn beurt om op te treden. Er moest enkele keren gerepeteerd worden hoe ik moest reageren op het verzoek van de meisjes. Verder hoe ik de deur moest openen en ze in de auto moest laten. Eigenlijk was het allemaal vrij simpel. Maar wat me het meest bijgebleven is, is de rit naar Den Haag met voor me in het busje de draaiende camera. Er is wel een minuut of 20 opgenomen, maar zoals gebruikelijk was er in de film maar weinig van over. Op zich een aardige ervaring, maar daar bleef het bij. Ook de filmkeuring kende het begrip "Groupie" blijkbaar nog niet, want de film werd zo'n keer of vier verboden. Ze kon pas lopen toen de filmkeuring werd opgeheven, maar toen waren er al zoveel sexfilms op de markt, dat deze film in de grote massa verdween, en geen succes werd. Jammer genoeg kan ik dus niet zeggen dat ik aan een succes-film heb meegewerkt. Het tegendeel! F.P. van den Berg LU h- LT LU LL LL LU O LO 2 jz ui te IJV 583 -i ^f -3 LL Z LU O ATI LEF 2 LU cc i- LL CC Via dit medium nemen wij de vrijheid U enige informatie te geven omtrent uitbesteding van schoonmaakwerkzaamheden. Het uitbesteden van oneigenlijke bedrijfstaken staat momenteel in het middelbunt van de belangstelling. Steeds meer aktiviteiten worden aan gesbecialiseerde bedrijven uitbesteed die dit werk efficiënter en dus goedkoper kunnen realiseren. Wij van Schoonmaakbedrijf De Maasstad zijn zo'n gespecialiseerd bedrijf. De praktijk leert dat uitbesteding aan Schoonmaakbedrijf De Maasstad een besparing van ca. 15% oplevert. Praktische voordelen zijn o.a.: voortdurende controle door De Maasstad op het schoonmaakwerk; apparatuur en schoonmaakmiddelen zijn bij de prijs inbegrepen; vervanging van personeel bij ziekte en verlof; eventuele overname van personeel; maandelijks werkbespreking. Wij zijn nog 'n jong maar dynamisch bedrijf en zouden ook voor U graag de helpende hand willen zijn!

Film | 1991 | | pagina 23