OPERATEURSEXAMEN 1991 (II) NOGMAALS OZON Het tweede operateursexamen van dit jaar werd afgenomen op dinsdag 22 oktober, wederom in het theater Tuschinski te Amsterdam. Een aantal ruimten in deze bioscoop was daartoe door de directie welwillend ter beschikking gesteld van onze exa mencommissies. Ondanks de prognose dat er dit keer minder kandidaten zouden zijn dan op 19 maart jl., meldden zich 47 exa minandi, waarvan er 43 verschenen, tegen 34 bij het voorjaars examen. Ook de resultaten waren wat beter. 56% van de kandida ten slaagde, tegen 53% in maart. Overigens betekenen deze per centages niet dat de overige kandidaten zouden zijn afgewezen. Er zijn ook gedeeltelijk geslaagden die bij een volgend examen in een of meer vakken opnieuw kunnen proberen het gewenste diploma te behalen. Ditmaal moesten 10 kandidaten, ofwel 23%, gedeeltelijk worden afgewezen en 9 kandidaten, zijnde 21%, voor alle vakken waarin zij examen deden. Er zijn bij dit examen 21 diploma's A behaald (14 bij het examen 1991/1) en 3 (I) B-diploma's. Wegens gebrek aan voldoende praktijkuren konden nog niet alle diploma's dade lijk worden uitgereikt. Zodra de betrokkenen, blijkens hun werk boekje, aan de vereisten voldoen, zal het diploma alsnog op aan vraag worden verstrekt. Zoals te doen gebruikelijk zijn de namen van de geslaagde kandi daten bij deze publikatie opgenomen. Er werd 's morgens in vier cabines van Tuschinski geëxamineerd en 's middags zijn in een nevenruimte de meer theoretische examens afgenomen, waaron der een deel van de praktijkvakken basiskennis Electro- en Lichttechniek. Aan het geheel werd door 14 examinatoren en ge committeerden meegewerkt. Voor de goede orde zij ook hier nogmaals vermeld dat kandidaten voor het praktijkexamen (diploma A), die voor een of meer van de vier examenvakken worden afgewezen, dit één maal mogen over doen en wel binnen een jaar. Zouden zij dan opnieuw voor een of meer vakken worden afgewezen, dan moet in alle vier de vakken opnieuw examen worden gedaan. Deze aanvullende regeling is in het leven geroepen om een serieuze voorbereiding op de verschil lende onderdelen van het examen te bevorderen. Het eerstvolgende examen (1992/1) wordt afgenomen op 24 maart 1992. L.CIaassen De onderstaande personen behaalden op 22 oktober jl. het diplo ma. FILM feliciteert hen van harte! Diploma A R.B.M.Arons Mevr.M.A.v.d.Berg J.T.H.Bosman R.H.Braunschweiger T.A.C.Cattoir M.M.Coenen G.Doorn C.M.J.v.d.Elzen Mevr.E.Geuzenbroek R.J.Hendriks P.Chr.Holterman G.P.van Kempen M.L.Monsanto A.Narain R.Narin S.H.M.van Rooijen Mevr.G.Scholten W.Spaninks B.E.Veraar P.J.H.Verheijden J. Wierstra Diploma B M.Edelenbosch Mevr.M.v.d.Pol E.H.Vestering Brinkmann, Haarlem Alfa/Desmet, Amsterdam Delfia, Delft Victoria, Hoorn Koning van Engeland, Hulst H.5/Palace, Heerlen/Maastricht EDB, Deventer Plaza Futura, Eindhoven Bellevue Cinerama, Amsterdam EDB, Deventer Cinema, Amsterdam Odeon, Den Haag Concerthuis, Groningen Leeuwarder Bioscoop, Leeuwarden Calypso, Rotterdam Cinecenter, Amsterdam 't Swaentje, Meppel Maxi Theater, Hilvarenbeek Bellevue Cinerama, Amsterdam Molenstraat, Wageningen Gigant, Apeldoorn Bellevue Cinerama, Amsterdam Alfa, Amsterdam Cinecenter, Amsterdam In het vorige nummer van FILM (no.7,1991) schreven wij over het vrijkomen van minimale hoeveelheden Ozon in projectie-cabines, wanneer daar geen goede afzuiginrichting op de lamphuizen is aangebracht. Een deskundige lezer liet ons weten dat in ons verhaal enige fou ten zijn geslopen. Wij schreven dat 1 P PM (parts per million) overeenkomt met 1 mg. per m3. Dit moet volgens de briefschrij ver zijn: 1 liter of dm3. Verder maakten wij een drukfout, toen wij schreven dat 0.1 P PM is 20 x zoveel als de reukgrens van 0.05 P PM. Dit moet natuurlijk zijn 2 x zoveel, ofwel 100% meer. Gelukkig veranderen bovengenoemde correcties de teneur van ons verhaal niet. Een deugdelijke afvoer op de lamphuizen, recht streeks op de buitenlucht, blijft wenselijk. De briefschrijver, de heer M.B.A.Baars uit Geertruidenberg, zoon van de exploitant aldaar, danken wij voor zijn diligentie in deze. L.CIaassen Een examencommissie aan het werk 53

Film | 1991 | | pagina 51