Bioscoop-, theater-, schouwburg en congresmeubilair CatMEG» FEESTELIJKE PREMIÈRE ROY ROGERS, KING OF THE COWBOYS MEER WETEN? première in City 2 - Amsterdam. Het was gebruikelijk om dit genre films met één kopie te starten en afhankelijk van het sukses één of meer kopieën bij te bestellen. Zo ook in dit geval. De eerste week bracht een pracht recette en prolongatie was dan ook logisch. "RAS." bleef goed lopen en op grond daarvan was er inmiddels een tweede kopie besteld. Maar... op zaterdagavond van de 7e speelweek werd ik 's-avonds opgebeld door de bedrijfsleider van City met het verzoek een an dere kopie te sturen, omdat de huidige zo zwaar beschadigd was, dat verder draaien niet meer mogelijk was. De tweede kopie was nog niet in ons bezit en dus moesten we het droeve besluit nemen de film uit roulatie te nemen. De beschadiging bleek het gevolg van een braam op de transport rol van de automatische projector. De perforatie van twee volle ac- ten was over de gehele lengte losgesneden. Uit onderzoek bleek dat de beschadiging niet spontaan was ontstaan, maar door de langdurige vertoning van de kopie - vier voorstellingen per dag; 28 per week gedurende zes weken! Normaal gesproken mocht dit niet tot een dergelijke, zware be schadiging leiden. Ook de overige acten vertoonden langs het ge luidsspoor al tekenen van dezelfde beschadiging. Wanneer het ca bine-personeel wat attenter was geweest, had de onherstelbare schade voorkomen kunnen worden. Pas na een aantal weken kon "RAS." opnieuw worden ingezet. De verwachting was dat het sukses van de film zou doorgaan, waar het op die zaterdagavond zo abrupt was afgebroken. Maar dat pakte anders uit... het was afgelopen! De recette over het weekend liet zelfs geen prolongatie meer toe! Een verklaring daarvoor is niet te geven. Waarschijnlijk heeft de film tijdens de eerste release haar sukses te danken gehad aan mondreclame. De sterk anti-mi litaristische strekking zal vooral jongeren sterk hebben aangespro ken. Die mondreclame was enkele weken uitgevallen. Misschien ook speelde de manier waarop de film uit roulatie werd genomen een rol. Het zal altijd een raadsel blijven. In ieder geval kwam R.A.S. nergens meer aan bod. De filmhuuropbrengst van die eerste zes weken dekten wel de ma teriaal- en publiciteitskosten, maar door de garantie-som aan de producent, werd het geheel toch een forse verliespost. En dat door één onnozel braampje op de transportrol van een filmprojec- tor! F.P.van den Berg In Cinema Circus te Zandvoort ging op 1 februari jl. de nieuwste documentaire van Thijs Ockersen "Roy Rogers, King of the Cowboys" feestelijk en onder grote belangstelling in première. Niet helemaal een wereldpremière, want de film werd eerder op het Film Festival Rotterdam vertoond. Thijs Ockersen, adviseur van Cinema Circus Zandvoort, vond het niet meer dan terecht om de film in première te laten gaan in de stad waar hij opgroeide. In 'Roy Rogers, King of the Cowboys' zien we hoe Thijs op zon dagmiddagen mokkend en huilend onder de tafel kroop, totdat zijn ouders (aan wie de film is opgedragen) hem vijftig cent gaven om naar de Monopole bioscoop te gaan, waar hij o.a. van de Roy Rogers-films genoot, die distributeur Centra destijds in ons land verspreidde. Ockersen laat zien hoe de kinderen in die tijd - anno 1956 - genoten van het western-gebeuren en van de liedjes van Roy Rogers en diens vrouw Dale Evans. De beginscène, waarin ook Polygoonjournaal uit 1956 is verwerkt, kwam zo realistisch over dat menigeen dacht dat de maker alles uit het Polygoonarchief had opgediept. De betreffende scène werd echter in november vorig jaar in en om Desmet in Amsterdam gedraaid! De Zandvoortse première, inclusief cowboys op paarden voor de deur, kreeg een extra feestelijk aanzien door de aanwezigheid van nazaten van Roy Rogers en Dale Evans. Na de film bracht Thijs Ockersen samen met de Amerikaanse zan geres en actrice Susan Severeid een cowboylied ten gehore, ge schreven door Rogers' zoon Dusty. Uit handen van de Zandvoortse Burgemeester Van der Heijden ontving Ockersen een speciale onderscheiding: drie vissen van 'goud', het wapen van Zandvoort'. 'Roy Rogers, King of the Cowboys', geproduceerd door Kees Ryninks voor Scorpio Film Productions (Londen), wordt uitge bracht door IAF/NFM. Aan de documentaire, die 80 minuten duurt, is de Roy Rogers-film 'My Pal Trigger' gekoppeld. Thijs Ockersen met Roy Rogers en Dale Evans in een scène uit de film. Showroom, verkoop en informatiecentrum Bemuurde Weerd O.Z. 10, 3514 AN Utrecht Telefoon 030 - 730666 718448 717213 32

Film | 1992 | | pagina 33