bto NIEUWS BIO-AWARDS NAAR REUVER, WYCHEN EN ARNHEM. Het Luxor Theater in Reuver, Cinema Roma 1 en 2 in Wychen en Euro Cinema 1 - 5 in Arnhem zijn de winnaars geworden van de Bio-Award. Deze bioscopen hebben tijdens de kerstcollecte 1991 gemiddeld de hoogste opbrengst per bezoeker gehaald in hun categorie. Zoals U weet kennen wij drie categorieën: A. Bioscopen met één zaal B. Bioscopen met maximaal drie zalen C. Bioscopen met meer dan drie zalen. Hieronder laten we U de top-tien zien, waarbij dient te worden op gemerkt dat bij categorie A slechts vier bioscopen geplaatst" zijn. De andere "één-zalige" kwamen met hun opbrengst niet boven de vereiste 1.000,-, zodat zij niet konden meedingen naar de Bio- Award. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Luxor Theater- Reuver Scala Theater - Doetinchem Midi-theater - Tilburg Corso Cinema - Rotterdam Cinema Roma- Wychen Alhambra-Amsterdam Diana Theater - Assen Camera Studio - Utrecht Roxy Theater - Bergen op Zoom Varossieau - Almelo Rembrandt 1-3-Utrecht Astra Theater - Klazinaveen Concerthuis/Movies - Groningen Arcade 1-3-Gouda Euro Cinema-Arnhem City 1-4, Hilversum Alhambra 1-5 - Enschede Tivoli 1-5-Apeldoorn Euro Cinema - Alphen a/d Rijn Grand Theater - Amersfoort Metro 1-4-Tiel Alhambra 1-4-Vlissingen Metro 1-4 - Heerhugowaard Catharijne 1-4- Utrecht De kerstcollecte is met een bedrag van 214.749,65 afgesloten. Zon 965.000 bezoekers werden in de gelegenheid gesteld om iets in de bus te doen. Gemiddeld 0.22. Een mooi resultaat. Om de cijfers compleet te maken: Ruim 430.000 bezoekers kregen niet de kans om te geven, omdat zij de bioscopen bezochten waar de collectebus niet rondgaat. Als we deze cijfers vergelijken met de kerstcollecte van 1990 krij gen we het volgende beeld: 1990 1991 Opbrengst 227.732,20 214.749,65 aantal (collecterende) bezoekers 1.330.478 955.324 aantal (niet-coll.) bezoekers 501.086 431.475 gemiddelde opbrengst ƒ0,1711 ƒ0,2248 U ziet, ondanks het feit dat in de collecte-periode 28% minder bezoekers zijn geweest, loopt de opbrengst slechts 5,7% achter op het resultaat van 1990. Er is dus hard gewerkt, waarvoor onze complimenten. De zomercollecte, ondersteund door het filmpje met Henk Westbroek, loopt van 3 juli t/m 30 juli 1992. We wensen iedereen, die hieraan meewerkt, veel succes. MET GROOT KLIMMENDAAL" "Zeg, bestaan jullie eigenlijk nog? Ik belde naar Bio in Arnhem en ik kreeg te horen:met Groot Klimmendaal", aldus een oude relatie, die ons onlangs aanklampte. We konden hem geruststellen: "Ja hoor "BIO" (de 65 jaar oude Stichting Bio-Kinderrevalidatie) bestaat nog steeds als zelfstandi ge stichting en is actiever dan ooit om haar doelstelling: hulp aan lichamelijk gehandicapte kinderen, te realiseren. In dit kader was het dan ook opportuun voor het relatief kleine Bio-Revalidatiecentrum naar een samenwerking in een wat groter verband te streven, wilde er voor deze doelstelling de nodige ruimte blijven. Al vanaf 1 januari 1991, maar wat meer nog sinds 7 mei j.l., is er dan ook sprake van een fusie tussen de drie Arnhemse revalidatie centra: Klimmendaal (zonder "Groot"), het revalidatiecentrum voor volwassenen, het kinderrevalidatiecentrum Johanna Stichting en het Bio-Revalidatiecentrum, dat zoals bekend eveneens is bedoeld voor kinderen. En sinds 7 mei j.l. zeggen de telefonistes op de drie locaties, als zij worden gebeld: met Groot Klimmendaal", want dat is de naam, die gekozen werd voor dit "drie-in-één-initiatief". Niet alleen voor de Bio-relaties, maar ook voor degenen die opbellen naar Klimmendaal en Johanna Stichting is dat "even wennen". Maar dat wen-proces wordt vergemakkelijkt door het feit dat er voor dege nen, zowel voor kinderen als volwassenen, waarvoor de drie gefu seerde instellingen zich inzetten, nauwelijks iets verandert. Binnen de "Bio-locatie" van Groot Klimmendaal wordt momenteel gewerkt aan een eigen behuizing voor de, ondanks het bereiken van de A.O.W.-leeftijd, als steeds actieve Stichting Bio- Kinderrevalidatie. Gemakshalve noemen we deze stichting de Bio- Moederstichting. Op dit beeld voortbouwend kan men stellen dat Moeder er in is geslaagd om voor een dochter "een goede partij" te vinden, waardoor haar toekomst-aspiraties worden gewaar borgd. In het volgende nummer van "Film" zullen we aandacht besteden aan onze nieuwe behuizing. Maar U kunt wel alvast onze nieuwe telefoonnummers noteren: Stichting Bio-Kinderrevalidatie 08308 - 38201 Ans Eernstman, directie secretaresse 08308 - 38211 Simon Steenstra, p.r. en voorlichting 08308 - 38203 Kor Klazes, adviseur 08308 - 38202 Fax 08308 - 38454 CINESCOPE KRIJGT AANMOEDIGINGSPRIJS Tijdens de contactdag van juni werd een extra Bio-Award uitge reikt. "Kersvers" bestuurslid Jean B. Heijl, overhandigde deze prijs aan Piet Davelaar, directeur van Cinescope. Bio-bestuurslid Jean Heijl reikt de Awards uit. In de "spelregels" van de Bio-Award staat, dat een persoon, instel ling of bedrijf, in aanmerking kan komen voor deze aanmoedi gingsprijs als zij zich op het gebied van film, kinderrevalidatie of fondswerving voor Bio bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. De P.R.-commissie van Bio heeft unaniem besloten deze Award uit te reiken aan Cinescope, als dank voor het vele werk (en de "leuke" opbrengst) van de Bio-prijsvraag. Hoewel Piet Davelaar deze prijs in ontvangst mocht nemen, gaat de dank van de leden van de p.r.-commissie ook uit naar het per soneel van Cinescope. Simon Steenstra 29

Film | 1992 | | pagina 29