(INVAL)OPERATEUR BEDRIJFSLEIDER m/v i Buena Vista International (Netherlands) B.V. GEZOCHT MET SPOED I.V.M. ZIEKTE: Inl.: Nederlandse Filmkeuring DeheerC.Crans Tel. 070 - 340.6274 of 070 - 340.6275 Eventuele schriftelijke reakties: Postbus 525 2280 AM Rijswijk Het zal u niet ontgaan zijn dat Disney een eigen wereldwijde filmdistributieorganisatie aan het opzetten is, waar wij als Buena Vista International (Netherlands) B.V. on derdeel van uitmaken. Dit is, denk ik, een goed moment en de juiste plaats om de re den van deze veranderingen en onze doel stellingen nader toe te lichten. Buena Vista International is de distributie organisatie van de Walt Disney Studios. We hebben het dan over films van drie stu dio's: Walt Disney Pictures, Touchstone Pictures en Hollywood Pictures. Niet zo lang geleden maakte Disney slechts enkele films per jaar en had dus geen eigen internationale distributie-organisatie nodig. Tot eind jaren tachtig maakte Buena Vista International gebruik van al lerlei verschillende sub-distributeurs. Maar nadat Jeffrey Katzenberg en Rich Frank de leiding hadden gekregen over de stu dio's, werd het belangrijk om de coördinatie van het sterk groeiend aantal films onder één dak te brengen. Deze beslissing leidde tot een wereldwijde deal met Warner Bros., waar dit jaar een eind aan komt. De laatste zeven en een half jaar is Disney uitgegroeid tot een van de grootste producenten in de wereld met successen als Pretty Woman, Dead Poets Society, Three Men and a Baby (allen door Touchstone Pictures uitgebracht). Uit de studio's van Hollywood Pictures kwam o.a. The Hand that rocks the Cradle. En natuurlijk waren er de succesvolle tekenfilms van Disney: De kleine Zeemeermin. The Beaty and the Beast, en een film die zowel teken als live-action is: Who framed Roger Rabbit. In de Verenigde Staten zijn de Walt Disney-studio's nummer één of twee in de markt geweest gedurende vier van de laatste vijf jaren: in 1987 werden nog 12 films gemaakt, vorig jaar waren dat er 20. Op dit moment staan we weer op de eerste plaats in de U.S.A. met een marktaandeel van meer dan 18%. Om dit succes voort te zetten, is besloten om Buena Vista International uit te bouwen tot een zelf standig opererende wereldwijde distributie-organisatie. Het conract met Warner Bros. is per 1 januari 1993 opgezegd: met gemengde gevoelens. Disney is Jean Heijl en zijn team zeer dankbaar voor wat Warner voor haar gedaan heeft, maar heeft het hard nodig zélf dicht op de business te zitten, zélf van A tot Z verantwoordelijk te zijn voor haar films: of het nu grote successen of films voor een kleine re doelgroep zijn. Hoeveel aandacht en moeite een derde partij ook in jouw eigen produkt stopt, je kunt alleen zelf het beste elke film met alle noodzakelijke zorg omringen, alsof het je eigen kind is. Om die reden is de geheel nieuwe internationale organisatie opge zet met Europa als speerpunt. Van Buena Vista International in Haarlem (Florapark7. Postbus 891, 2003 RW Haarlem) kunt u ver wachten dat wij als nieuwe, jonge, frisse en ambitieuze organisatie aan de slag gaan. Wij hopen met onze manier van werken op een onderscheidende wijze bij te kunnen dragen aan de verbetering van het bioscoopklimaat in Nederland. Met de films die u als losse bijla ge van dit nummer aantreft op de Film Agenda. Als eerste film zullen wij "Sister Act' uitbrengen: Whoopi Goldberg speelt hierin een nachtclub zangeres, Deloris van Cartier, die voor de mafia onderduikt als non in een klooster. Zij wordt dirigente van het nonnenkoor! In Amerika staat de film al 16 weken in de top vijf. Naast produkten uit eigen studio's zal Buena Vista International ook internationale distributie verwerven voor produkten van andere stu dio's. Zo zal eind dit jaar de film Die Hard 3, de sequel in de succes volle serie met Bruce Willis in de absolute hoofdrol, door Buena Vista gedistribueerd worden. Ik noem tot slot de namen van onze medewerkers: Daniella Bouhuisen, senior booker, Romeo Soebrati, booker, Eline Danker, ad/pub supervisor en Wouter Rutten ad/pub assistant. Paul Zonderland Managing Director POLYFILM b.v. exploiteert moderne bioscopen in Zoetermeer, Lelystad en Meppel. Wij zoeken voor één van onze vestigingen een: Tot uw taken behoort: Wij vragen: Sollicitaties: leiding geven aan ons enthousiaste personeelsteam - verantwoordelijk zijn voor de dage lijkse gang van zaken in de bioscoop - meedenken met zaken als promotie, marketing en programmering. - ervaring in het bioscoopbedrijf - bij voorkeur in het bezit van een operateursdiploma of vergelijkbare opleiding - bereidheid om op onregelmatige tij den 's avonds en gedurende de weekeinden te werken. - Bent u geïnteresseerd in deze uitda gende en zelfstandige functie dan nodigen wij u uit binnen 14 dagen schriftelijk te solliciteren naar: POLYFILM b.v. Postbus 5 8200 AA Lelystad 20

Film | 1992 | | pagina 19