MO NIEUWS b EN NU DE RESULTATEN.... Bestond onze bijdrage in de vorige uitgave van FILM uit "verwach tingen", de tijd is nu aangebroken om resultaten te publiceren. Wij beginnen met de uitslag van de zomercollecte 1992. Deze collecte is (voorlopig) afgesloten met een bedrag van f. 288.290,89. Geen record maar wel een zeer goede prestatie. Wij moeten tot 1983 te rug gaan om zo'n vergelijkbare opbrengst te vinden. De opbrengst van Tuschinski (f. 17.312,65) kunnen we wel als re cord erkennen. Sinds 1962 is zo'n resultaat tijdens een zomercol lecte niet gehaald al kwam Camera/Studio Utrecht in 1970 dicht in de buurt. Als we nu kijken naar de "medaille-plaatsen" zien we de volgende eindstand: 1. Tuschinski Amsterdam f. 17.312,65 2. Euro-Cinema Arnhem -10.801,51 3. Catharijne Utrecht - 10.187,40 Het wil niet zeggen dat deze klassering ook voor de Bio-Award geldt. Hiervoor zullen nog de nodige berekeningen gemaakt moe ten worden. Die uitslag vindt u in de volgende FILM. De resultaten van de Olympische Spelen voor Gehandicapten zijn nu ook bekend. Het Nederlandse voetbalteam, met de oud-Bio- leerlingen Paul Heersink, Wilfred Henning en Berti Verbeek be haalde goud door in de tinale Portugal met 3-1 te verslaan. De verzorging van Bio-fysiotherapeut Jan Hein Evers heeft dus ken nelijk geholpen. Voor Manfred Kooy verliepen de spelen minder gelukkig. Op zijn favoriete afstand (800 meter) liep hij in de series een nieuw we reldrecord. De verwachtingen voor de finale waren dan ook hoog gespannen. Maar de spanning liep te hoog op. Manfred kwam als eerste uit de laatste bocht en er leek dus niets aan de hand. Maar 50 meter voor de verlossende eindstreep bleef zijn rechtervoet "hangen" en viel hij. Gedesillusioneerd bleef hij liggen. "Zijn" gou den medaille ging naar een Poolse deelnemer die na zijn val als eerste de finishlijn passeerde. Maar toch ons respect voor de manier waarop hij revanche nam op zichzelf. Op de 400 meter werd hij verdienstelijk vijfde en kwam hierdoor in het bezit van een Olympisch diploma. Toch ook iets om trots op te zijn! BI065-JAAR.... U ziet hiernaast een foto-impressie van de activiteiten, georgani seerd in het kader van ons 65-jarig bestaan. Bij die foto's behoort enige toelichting en die vermelden we in deze vaste rubriek. 23 september 1992 Overhandiging Biocars aan alle revalidatie centra in Nederland. De Biocars hebben hun weg gevonden in revaliderend Nederland. Het is geen verrassing als wij zeggen dat deze mobiliteits hulpmiddelen enthousiast werden ontvangen. Wel een verrassing was het aanbieden van een cheque, groot 10.000,== door Max van Praag, namens United International Pictures (Nederland). Ook deze gift zal gebruikt worden om Biocars ter beschikking te stellen aan organisaties en instellingen, die met gehandicapte kin deren werken. 25 september 1992 Golfdag in Spaarnerwoude Het team, bestaande uit captain Chris Brouwer (Movies Film Productions), Carine de Meyere (Preview) en Monique Reumer (Luxor Oldenzaal) is tijdens de golfdag winnaar geworden van de "Grote Bioscoop- en Filmprijs". Onder voor golfers ideale omstan digheden werden onder deskundige leiding van Ineke Pleijsier de 18 holes afgewerkt. En alle deelnemers waren het er naar afloop overeens: dit moet de start zijn van een jaarlijks evenement waar bij mensen uit de bioscoop- en filmwereld "hun slag" kunnen slaan. Het is wel de bedoeling dat Bio de uiteindelijke winnaar wordt. Andere prijswinnaars: neariest drive: longest drive (dames): longest drive (heren): Haig Balian (Meteor Film Carine de Meyere Wil van Dommelen (Jogchem's Theaters) 26 september 1992 Dressuur- en menwedstrijden voor gehandicapte jongeren. Laat de foto's maar voor zich spreken. Onder een stralende hemel werden indrukwekkende prestaties geleverd door de combinaties. Veel waardering voor het werk van de Federatie Paardrijden voor Gehandicapten. Grote dank aan alle medewerkers, juryleden en vrijwilligers die voor een vlekkeloze organisatie zorgden. Iedereen was het er over eens: dit moet een traditie worden. De "Grote Bioscoop- en Filmprijs" werd bij de dressuur gewonnen door Yvonne van Geel met haar paard Ferdinand. Bij het mennen mocht Marco Schoot met zijn paard Robin de prijs uit handen van onze ere-voorzitter J. Nijland in ontvangst nemen. 4 oktober 1992 Filmvoorstelling voor het personeel. De film "Thunderheart" was ons cadeau aan het personeel van Groot Klimmendaal, BiovanBekkum en de Bio-Mytylschool. Euro-Cinema in Arnhem was onze voortreffelijke gastheer. Onze dank gaat uit naar Columbia/Tri-Star Films (Holland) BV, die deze prachtige film ter beschikking stelde. 6 oktober 1992 Contactdag voor leden van de NFC Ook nu weer was een gastrol weggelegd voor Euro-Cinema in Arnhem tijdens de laatste activiteit in het kader van ons 65-jarig jubileum. Het was goed samenwerken met bedrijfsleiding en per soneel van deze bioscoop. Mede dankzij hun inzet werd het een gezellige bijeenkomst. Als extraatje kregen de bezoekers van deze contactdag in vogelvlucht inzicht in de besteding van het collecte geld. Daartoe gaven zes inleiders, betrokken bij de verschillende projecten, een korte "verantwoording" van hun project. Afgaande op de reacties die wij ontvingen op deze inleidingen, was men erg onder de indruk van de resultaten van deze projecten. Het hoogtepunt in het middag-programma was het aanbieden van het eerste exemplaar van het boekje "Kraaiepootjes" door de schrijver, Kor Klazes, aan mevrouw van Roijen. Mevrouw van Roijen heeft jarenlang de opbrengsten van de collectes geteld, na tuurlijk samen met anderen. Haar herinneringen aan Bio en die van anderen zijn in dit boekje verzameld. "Kraaiepootjes" wordt ter gelegenheid van de 65-ste verjaardag van onze Stichting aan alle Bio-betrokkenen beschikbaar gesteld. De viering van het 65-jarig bestaan van onze Stichting is achter de rug. Wij zijn ons er van bewust dat wij "met ons drieën" en ge steund door het Bestuur, al deze activiteiten nooit van de grond hadden gekregen zonder de medewerking van een groot aantal personen. Om niet de kans te lopen maar iemand te vergeten wil len we op deze manier een ieder hartelijk danken die, op welke wijze dan ook, ons heeft geholpen. Hierdoor kunnen wij dit jaar weer noteren als een bijzonder jaar in de geschiedenis van Bio. Simon Steenstra 29

Film | 1992 | | pagina 28