Handboek Filmreklame 1993 Overvloei dia-projektie verder verbeterd Even voorstellen. Op 22 september jl. is in Bellevue Cinerama in Amsterdam het Handboek Filmreklame 1993 ge presenteerd door Cloeck en Moedigh op een bijeenkomst van de Media Werkgroep. Dit Handboek bevat alle mogelijkheden en tarieven voor het komende jaar. Door de, in de vorige editie van FILM aangekondigde samenwerking, tussen Cinescope en Cloeck en Moedigh is er nu één systeem en één adres waar commercial-reklame geboekt kan worden. Alle bioscopen in Nederland, waar reklame mogelijk is zijn opgenomen in één van de circuits, zowel de theaters van Cloeck en Moedigh, Cinescope, Harpo en Bemetec. Er zijn 2 gelijkwaardige Grote Steden circuits met hierin de theaters in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht en 2 Overige Steden circuits, met de bioscopen in de rest van Nederland. Voor op specifieke doelgroepen gerichte reklame kan het Art-circuit worden ingeschakeld of het Kindermatinee-circuit. Ook andere selekties behoren tot de mogelijkheden bijvoorbeeld per Nielsen-gebied of per com plex. Vanaf 1993 kan in alle circuits per 2 weken worden geadverteerd hetgeen bij Cinescope reeds mo gelijk was.Verder zijn de lengte-indexen aangepast. Piet Davelaar In 1991 heeft Cinescope in een aantal Nederlandse bioscopen dia-vertoning met overvloei-projektie geïntroduceerd. Dit gebeurt d.m.v. Rolleivision dia-projektoren met 2 objektieven. Speciaal voor dit projekt heeft Rollei, i.s.m. de heer Bierling van Bioscooponderneming Wolff b.v., een modifikatie ontwikkeld zo dat de projektor in alle bioscopen bruikbaar is. Dankzij deze aanpassing kan het hele programma met één druk op de knop worden gestart waarbij de dia's een vaste tijd (8 sekon- den) worden vertoond, er een vaste overvloei-tijd is en, na afloop van de serie, wordt automatisch de filmprojektor gestart. Onlangs is het systeem nog verder geoptimaliseerd waardoor één en ander nu in alle bioscopen waar de projektoren zijn geïnstal leerd (in Utrecht, Haarlem, Groningen, Leeuwarden, Enschede en Hengelo) feilloos funktioneert. Overigens is de Rolleivision ook verkrijgbaar zonder de speciale modifikatie. De projektor kan dan op diverse manieren gepro grammeerd worden. Deze versie is o.a. gebruikt op de openings- en slotavond van de Nederlandse Filmdagen. Er zijn 4 verschillende objektieven beschikbaar nl. 180 mm, 150 mm, 90 mm en een zoomlens van 70 - 120 mm zodat, in nage noeg alle situaties, het formaat van het doek optimaal wordt be nut. De voordelen van overvloei-projektie zijn duidelijk. De dia-serie is van een relatief statisch gebeuren verbeterd tot één doorlopend geheel waardoor de serie veel beter aansluit op de rest van het programma. Meer beweging, interessanter voor het publiek, en, voor de adverteerders, veel meer impact. Dit laatste is zeker het geval bij een dia-serie van 2 of meer dia's voor dezelfde adverteer der. Bij een uitgekiende lay-out van de dia's wordt de suggestie van bewegend beeld gewekt. Tenslotte voor eventueel geïnteresseerde bioscoopexploitanten: Cinescope heeft het exklusieve verkooprecht voor Nederland van de projektoren met de speciale aanpassing en de prijzen vallen erg mee. Mocht u zijn geïnteresseerd, neemt u dan kontakt met ons op en wij zullen u de projektoren gaarne demonstreren. Rolleivision Digital Een digitale dia-pro- jektor met overvloei- mogelijkheid. Speciaal ontwikkeld voor bio- scoopgebruik. Door 4 objektief-moge- lijkheden en hoge licht opbrengst geschikt voor alle zalen. Filmreclame b.v. Bioscoopreclame b.v. Automatisering b.v. Oudegracht 154 Postbus 773 3500 AT Utrecht tel.: 030-315872/315819 fax:030-315227

Film | 1992 | | pagina 31