STICHTING INSTITUUT VOOR OPLEIDING VAN TECHNISCH BIOSCOOPPERSONEEL OPERATEURSEXAMENS IN 1993 FEBRUARINUMMER FILM OPERATEURSBIJEENKOMST (6) Er is dit jaar geen 6e operateursbijeenkomst gehouden doordat de te verwachten demonstraties met het Dolby digitale filmgeluid voortdurend werden opgeschoven. Dat was de reden dat het beter werd gevonden de voor 8 september aangekondigde bijeenkomst uit te stellen. Het bestuur van het opleidingsinstituut meent echter dat van uit stel geen afstel mag komen en wil daarom in begin 1993 in elk ge val de 6e samenkomst van operateurs laten plaatsvinden. Bij voorgaande gelegenheden is gebleken dat er grote behoefte be staat aan praktische voorlichting op een aantal bioscoop- technische gebieden. Als voorbeelden kunnen worden genoemd: - e instelling van de combinatie basislens/anamorfoot; - de afregeling van de liggende Xenonlamp; - de afregeling van Dolby geluidsinstallaties en de mogelijke opheffing van kleine storingen; - het inwendige van de huidige gelijkrichters; - electriciteit en electronica in de cabine, enz. enz Een en ander te behandelen aan de hand van praktijk demonstra ties met bestaande apparatuur. Het is verder de bedoeling om na de groepsgewijze demonstra ties, elders op de lokatie die daarvoor wordt gekozen, een vragen uurtje te houden alwaar men met vragen op het terrein van de ca binepraktijk terecht kan. Het zal duidelijk zijn dat een dusdanig programma niet met succes kan worden uitgevoerd voor een grote groep van belangstellen den, zoals die in de afgelopen bijeenkomsten zijn opgekomen. Een meer individuele aanpak is wenselijk. Er zou dus teruggekeerd moeten worden naar regionale bijeen komsten voor kleinere gezelschappen. Het vorenstaande vergt de nodige organisatie en voorbereiding en alvorens daarmede van start te gaan wil het bestuur graag weten hoe de werkelijke belangstelling is voor dit soort "praktijk onder richt". Derhalve is in deze editie van FILM een vragenformulier opgeno men. Wij verzoeken operateurs en anderen die vorenbedoelde bij eenkomsten) zouden willen bijwonen, het formulier (of een kopie daarvan) volledig ingevuld te zenden aan de secretaris van de Sl- OTB. Mochten er intussen geschikte mogelijkheden komen voor de monstraties met technische toelichting over digitale geluidsvast legging op film, dan zal daarvoor een afzonderlijke bijeenkomst worden georganiseerd. Uw reacties op de praktijk-sessie(s) worden met belangstelling te gemoet gezien. UITSLAG OPERATEURSEXAMENS 1992/11 Op 22 en 27 oktober j.l. vonden in het Amsterdamse Tuschinski Theater de najaarsexamens voor operateurs plaats. Er meldden zich 45 kandidaten, waarvan er 41 verschenen. 16 Kandidaten slaagden wat neerkomt op ca. 40% tegen 52% bij het voorjaarsexamen. 20 Kandidaten werden gedeeltelijk afgewezen en 5 kandidaten ge heel. Er werden 15 deploma'sA behaald en 1 diploma B. Het aantal uitgereikte diploma's is echter lager omdat een aantal kandidaten het A-diploma niet onmiddellijk konden ontvangen we gens een tekort aan praktijkuren. Onze hartelijke gelukwensen voor de volgende personen: Diploma A G.S. van Amerongen A. de Boer J. Bos D. Dijkstra F. Eizinga M.A.C, de Goffau R.M. Groenfelt A.J. van Helvert H.E. Jansen R.J.M. Peeters H.L.M. Smits M.E. van derSpaa G.P. Verstraaten E.M. Wessel O.R.S. Windrich Diploma B G.P. van Kempen De Naald, Naaldwijk Filmhuis, Arnhem Arcade, Gouda Amicitia, Sneek 't Saentje, Zaandam Alhambra, Vlissingen Cinerama, Rotterdam Rialto, Amsterdam Kriterion, Amsterdam Plaza Futura, Eindhoven Royal, Weert Grand, Amersfoort Euro, Arnhem Euro, Alphen a/d Rijn 't Saentje, Zaandam Odeon, Den Haag 30 maart 6 april 2 november 9 november Het eerstvolgende nummer verschijnt op donderdag 11 februari Reserveren van pagina's voor verslagen, ingezonden brieven, enz. vóór 14 januari bij de redaktie: Annita Dekker Tel. 03402-70202 Fax 03402-70283 Reserveren van pagina's voor advertenties vóór 14 januari bij Filmplan Tel. 020 - 679.3843 Deadline kopij: 21 januari Deadline artwork: 28 januari FILM zal verder verschijnen op 1 april 13 mei 24 juni 5 augustus 16 september 28 oktober 16 december 37

Film | 1992 | | pagina 37