M SPOT Cinema a o wk*mw "H'tf f il I üiMÜ ogen wij aan u voorstellen de jongste aanwinst van de Minerva Groep: Cinema De Kroon aan het Gasthuis plein te Zwolle Nu ruimschoots een jaar in bedrijf en gezien het bezoekersaantal van 1992 een sukses. Wij willen het gebouw eens wat nader belichten. Aan de buitenkant oogt het geheel zeer 'licht', d.w.z. er zijn veel glasvlakken gebruikt, hetgeen van binnenuit gezien een prettige ruimtelijke wisselwerking met de buitenwereld tot gevolg heeft. Op de bovenste verdieping heeft men een prachtig uitzicht over het centrum van Zwolle. Getuige de vermelding in het boek "De 50 mooiste gebouwen in Nederland" (uitgeverij SDU) mag geconcludeerd worden, dat het hier een gebouw be treft dat volgens menigeen een fraaie aanwinst voor Zwolle is. Binnenshuis is de sfeer 'warm' te noemen, hetgeen mede bereikt is door de huiskleuren van de Minerva Groep, rood en blauw. Er is veel aandacht besteed aan de ge bruikte materialen, bijvoorbeeld een natuurstenen entree, wollen tapijt etc. Ook het theateraspect is daarbij niet vergeten: veel afzonderlijke lichtpun- ten en in gepaste mate gebruik van goudkleurige materialen. Het complex als geheel bevat vier zalen in de kleurstellingen rood, blauw, beige en groen, met in totaal ca.900 stoelen. Uiteraard heeft elke zaal een voorhang, zodat een extra di mensie wordt toegevoegd op het mo ment dat de voorstelling aanvangt. Ook behoort het zg. 'interlocken' tot de mogelijkheden. Alle zalen zijn uitgerust met Dolby Stereo en tevens geschikt gemaakt voor het toekomstige digitaal geluid. Wat betreft de programmering is er ruimte gecreëerd voor de wat meer culturele films, die onder de naam "De Kroon Special" worden vertoond. De films worden structureel maandag tot en met woensdag vertoond en worden niet door een pauze onderbroken. Een op serviceverlening gericht mede werkersteam is gekleed in bedrijfskle ding, hetgeen de herkenbaarheid te genover de bezoeker bevordert. De kassa's zijn voorzien van een geau tomatiseerd ticketsysteem. De bezoe ker krijgt zijn plaats in de zaal op rij en stoelnummer. De beide foyers zijn ruim te noemen en ademen een rustige en warme sfeer uit. Kortom, Cinema De Kroon biedt de be zoeker uit Zwolle en de regio de moge lijkheid film optimaal te beleven! Medewerk(st)ers Cinema de Kroon Zwolle. Van links naar rechts: Beneden: K. Bilker, T. Koster, A. Nieuwenhuis, J. v.d. Linden. Midden: H. W. Klafsbeek, E. Tempert, A.M. Pattje, D.E.J. Posthuma. Boven: V.F. Nicolaas, J.W. Duits, P. v. Zuthem. Mink. ui" j-j-u m^m

Film | 1993 | | pagina 9