Een bedrijfsorganisatie kan eenvoudig geen beleid voorbereiden en uitvoe ren, wanneer niet alle geledingen dit beleid krachtig steunen. Deze steun moet echter vanuit de ver enigingen komen en kan niet van boven worden gedecreteerd. Mocht echter blijken, dat verenigings- belangen blijven prevaleren, dan zal het Bestuur niet schromen om uw Raad voorstellen te doen teneinde te komen tot een situatie die acceptabel is voor de gehele bedrijfstak, immers wij allen willen toch dat de Federatie ook na het jaar 2000 binnen de audio visuele sector in Europa haar partij meeblaast (kijkt, zo u wilt). Het stemt mij meer dan tevreden, dat de Vereniging van Speelfilmprodu centen, alhoewel nog niet zeer kapi taalkrachtig, wel cultuur- en bestuurs- technisch zo prominent binnen onze gelederen aanwezig is. De verhoudingen met politiek Den Haag en Brussel Het Bestuur zal de uitstekende kontak ten die er momenteel bestaan tussen Den Haag en Brussel cultiveren en waar nodig intensiveren. De oude Bondsraad en het oude Bondsbestuur verdienen lof voor de wijze waarop zij in een tijd waarin het bioscoopbezoek terugliep, toch beslo ten extra gelden ter beschikking te stellen voor o.m. de produktie van Nederlandse speelfilms. Onderzocht moet worden of het moge lijk is initiatieven te ontplooien met be hulp van Economische Zaken. Te den ken valt aan onderzoek en statistiek. Het N.F.C, bureau en het Ministerie van W.V.C, zijn druk bezig in juni een studiemiddag te organiseren over de noodzaak de BTW op het bioscoop kaartje te verlagen. Het Ministerie van Financiën speelt hierbij een belang rijke rol. Aan ons om hen te overtuigen van deze noodzaak. Onderzoek De afgelopen jaren is duidelijk gewor den, dat onderzoek in de breedste zin des woords noodzakelijk is. Zonder onderzoek zal ook financiële steun zeer moeilijk te verkrijgen zijn. Het Bestuur heeft voor dit onderzoek een Stichting in het leven geroepen. Onderzocht moet worden of Economische Zaken bereid is finan ciële steun aan deze Stichting te ver lenen. Immers in Duitsland en Frankrijk wordt de realisering van de broodno dige statistiek voor een niet onbelang rijk deel gefinancierd door de over heid. Marketing en PR Het Bestuur prijst zich gelukkig dat de heer Wil van Dommelen en zijn com missie met niet aflatende ijver de mar keting ter hand heeft genomen. Na de uitermate verhelderende confe rentie in Noordwijk, georganiseerd door Coopers en Lybrand vorig jaar, heeft de Commissie bevoegdheden èn middelen ter beschikking om voorstel len te doen. Teneinde de kontakten tussen Bestuur en Commissie te optimaliseren, over weeg ik om 'Marketing' een vaste plaats te geven op de vergaderingen van het Federatiebestuur en de voor zitter ook te verzoeken bij de behande ling van dit punt aanwezig te willen zijn. Kontakten met de pers Het is mijn vaste voornemen de kon takten met de pers te verdiepen. Dit al lang sluimerend besluit kreeg een extra impuls, toen ik in de krant mocht lezen dat de cijfers over 1992 weer lager waren dan van 1991, een ge geven mij niet helemaal onbekend. Dat de eerste drie maanden 1993 tien tallen procenten lagen boven 1992 heb ik echter in geen enkele krant gezien, of het moet mij zijn ontgaan. Een regulier overleg met o.m. de film- pers staat mij voor ogen en initiatieven kunnen tegemoet worden gezien. Bestuur en Bureau zullen de nieuwe ontwikkelingen binnen en buiten Europa m.b.t. film nauwlettend volgen. Dit vereist mankracht en geld. Het Bestuur acht dit echter een hoge prio riteit. Federatiebureau Het Federatiebureau is de laatste jaren niet alleen uiterlijk maar ook innerlijk aan grote veranderingen onderhevig geweest. Het personeelsbestand is met 50% af genomen, de administratie is voortref felijk geautomatiseerd en de werk zaamheden zijn beter gecoördineerd. Momenteel zijn besprekingen gaande tussen de verenigingen om te komen tot een meer evenwichtige kostenver deling van de bureaukosten per 1 janu ari 1994. Ik wil niet nalaten u er op te wijzen dat het Bestuur zich zeer wel bewust is van de kosten die het hebben van een Federatiebureau met zich meebrengt. Het Bestuur, zich verzekerd wetend van de goede zorgen van de heer Jan van Dommelen, houdt de uitgaven en de inkomsten nauwlettend in het oog. Een substantiële verlaging van de kos ten met betrekking tot de bedrijfsvoe ring van het secretariaat moet echter niet worden verwacht. Een woord van dank aan de Algemeen Secretaris en zijn staf lijkt mij hier op zijn plaats. In de wel zeer verande rende bedrijfscultuur heeft het bureau herhaaldelijk bewezen met elan in te kunnen springen op moeilijke situaties en met goed gevolg. Dank daarvoor. Tot slot is het mij wellicht toegestaan een enkel persoonlijk woord tot u te richten. De weg die heeft geleid tot mijn benoe ming is een lange geweest. Lang door de vertragingen die optraden m.b.t. de realisering van de Federatie- en Verenigingsstatuten. Lang ook door de hardnekkige wens van enkelen uwer, die opteerden voor een voorzitter van buiten, die niet gehinderd door eigen bedrijfsbelangen de Federatiezaken kan behartigen. Dat uw Raad heeft besloten toch een voorzitter te kiezen uit uw eigen gele deren, teneinde èèrst het eigen huis op orde te brengen, om vervolgens te kij ken wie buiten onze kring die Federatie binnen Europa vaste voet kan (blijven) geven, stemt mij hoopvol en steunt mij in de realisering van ons beleid. Hoopvol ook, omdat ik verwacht dat het nieuwe Bestuur deze primaire taak met verve kan en zal realiseren. Het voorwerk voor deze taak is onder vaak moeilijke omstandigheden ver richt door mijn voorganger Joachim Wolff. Ik kom daar onder een volgend agen dapunt op terug. U kunt verzekerd zijn van de inzet van dit Bestuur en deze Voorzitter. Uw medewerking is evenwel onont beerlijk. Daar reken ik dan ook op. Ik dank u voor uw aandacht. 16

Film | 1993 | | pagina 16