DUWARE Het DuWare Ticket Automatiserings Systeem is in drie jaar uitgegroeid tot de standaard voor het nederlandse bioscoopbedrijf. Informeert u eens bij onze gebruikers naar hun ervaringen. Cinema Software Systems werkelijk een uniek beeld van de ont wikkeling van deze kunstvorm in de periode 1908-1918. Het onderzoek naar de affichekunst in deze periode staat nog in de kinderschoenen. Met de ca talogus hoopt het Filmmuseum een eerste aanzet te geven. Betere tijden Een belangrijk deel van de affiches ver keert helaas in zeer slechte staat en is te kwetsbaar voor studiedoeleinden. Om de affiches toch te kunnen bestu deren, worden zij de komende tijd stuk voor stuk gefotografeerd. Deze foto's en de minder kwetsbare papieren ma terialen zullen in een speciaal daar voor ingerichte studiezaal voor onder zoek beschikbaar gesteld worden. Terwijl een belangrijk deel van de film- collectie op video is overgezet, en nu al in de bibliotheek van het museum te bekijken is. Behalve het op deze ma nier ordenen en beschikbaar stellen van filmhistorische bronnen, is er nog een belangrijke taak weggelegd voor het Filmmuseum, n.1. het actief verwer ven van papier-materiaal. Want hoewel het Desmetarchief één van de vele col lecties is die het NFM beheert, en in middels ontsloten heeft, is het beeld dat uit de totale collectie naar voren komt, verre van compleet. En dat is, gezien het be lang van niet filmisch ma teriaal voor de sociaal-his torische betekenis van het medium, met name de in formatie over de receptie van films door het publiek en over de bedrijfstak die het kijken naar film moge lijk maakt, een groot gemis. Het bedrijfsarchief van Desmet is ook hierin voor het NFM een eerste aan zet, en de komende jaren zal hierover nog wel het één en ander gepubliceerd worden. Maar een 'Desmet-archief' voor de jaren '30 en '40 heeft het Filmmuseum niet, en ook de jaren '50 en '60 zijn slecht vertegenwoordigd. De nalatenschap van Desmet dreigt met de jaren unieker te worden. Door het bewaren en be houden van zijn gehele be drijfsarchief gaf hij aan zich ervan bewust te zijn, dat hij met het uitbrengen en vertonen van films en Jean Desmet M.G.M. Nederland, Jogchem's Theaters, Bioscooponderneming Wolff, de Minerva Groep, de nederlandse filmfestivals en een aantal onafhankelijke bioscopen en filmhuizen vertrouwen op ons systeem. Waarom zou u dan kiezen voor een ander pakket? Duware Cinema Software Systems. Edisonbaan 18,3439 MN Nieuwegein, Holland. Tel. 31 (0) 3402-53553. Fax 31 (0) 3402-38500. 34

Film | 1993 | | pagina 34