BIO NIEUWS door Simon Steenstra (BIO) IN DE ZEVENDE HEMEL Deze titel van de nieuwste film van Urbanus en Renée Soutendijk is zeer toepasselijk voor het prettige gevoel dat wij hebben over gehouden aan de vele activiteiten die in de maand maart werden georganiseerd ten behoeve van het werk van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie. De spits werd afgebeten door de heer en mevrouw Nieuwendijk die de feestweek, ter gelegen heid van de opening van het ver nieuwde Alhambra Theater in Enschede afsloten met een feestelijke voorstelling van bovengenoemde film. Voordat de officiële opening door Urbanus werd verricht kreeg de directeur van Bio, de heer W.L.A. van Tuyll van Serooskerken, een cheque overhandigd van 5000,00 bestemd voor het project "Bioplay". Wij werden na afloop van de film in de gelegenheid gesteld iets over dit project te vertel len. Ir. Carolien van Hemel (Technische Universiteit Delft), die momenteel aan de ontwikkeling van dit aangepast speelgoed werkt, heeft vele vragen kunnen beantwoorden. Ook Urbanus nam de gelegenheid te baat om geïnformeerd te worden over het werk van onze Stichting en de ont wikkeling van "Bioplay". De volgende dag wachtte ons "Jungle boek". In Burgers Bush in Arnhem, een werkelijk schitterende omgeving, werd deze bekende Walt Disney-film ver toond aan de genodigden. Buena Vista had voor een passende omlijsting van deze film gezorgd, wat één van de gas ten de opmerking ontlokte: "Het is net alsof je zelf in het filmdecor zit. Schitterend!". Het is dan ook niet ge woon dat, als je naar een film zit te kij ken je de paradijsvogels op de achter grond hoort krijsen en de padden over je voeten springen. De beer Baloo gaf Bio 10 briefjes van 1000,00 voor één van zijn projecten. De maand maart werd besloten met de landelijke première van "De Zevende Hemel". Ook nu mocht de heer van Tuyll van Serooskerken een cheque in ontvangst nemen 20.000,00). Van dit geld zullen alle spel-o-theken in Nederland, die spelmateriaal voor ge handicapte kinderen uitlenen, een Biocar uitgereikt krijgen. Wij danken de heer en mevrouw Nieuwendijk, Buena Vista (Nederland) en United International Pictures (Nederland) voor hun betrokkenheid Urbanus wordt geïnformeerd ouer "Biocar" en "Bioplay" bij ons werk. Het is goed te constate ren dat buiten onze vaste "sponsors", de collecterende bioscopen en de "filmmakers", ook anderen uit het bio scoop- en filmbedrijf Bio zien als een onderdeel van het film-gebeuren in Nederland. Deze ondersteuning ver sterkt ons werk voor de gehandicapte kinderen. KERSTCOLLECTE EN BIO-AWARD De kerstcollecte hebben wij afgesloten met een bedrag van 269.467,31. Als we hier de zomercollecte 1992 bij op tellen 290.103,69) komen aan een eind-resultaat van 559.571,00. We moeten naar 1983 teruggaan om zo'n opbrengst te zien. Onze grote waarde ring is hier dan ook op zijn plaats! Als we nog meer cijfers op een rij gaan zetten, komen we tot de volgende con clusies: In de collecterende bioscopen hebben 1.203.995 bezoekers voor bo vengenoemd (kerst)resultaat gezorgd (gemiddeld werd dus 0,22 per bezoe ker gegeven). Zo'n 436.520 bezoekers hebben bioscopen bezocht die niet hebben gecollecteerd. Op deze manier hebben we ook gekeken hoeveel be zoekers elke bioscoop binnen zijn muren heeft gehad gedurende de col lecte-periode. Dit heeft geresulteerd in de volgende uitkomsten voor de Bio- Award: Categorie bioscopen met één zaal: 1. Rialto Theater 2. Midi Theater 3. City Theater 4. Luxor Theater 5. "De Kolk" Den Helder Tilburg Steenwijk Haarlem Assen Categorie bioscopen met maximaal drie zalen: 1. Luxor 2. Camera/Studio 3. Rembrandt/Lux 4. Rembrandt 1-3 5. Centrum Oldenzaal Utrecht Arnhem Utrecht Nijmegen Categorie bioscopen met meer dan drie zalen: 1. Alhambra 2. Euro Cinema 3. Brinkmann 4. City 5. Euro Cinema Enschede Arnhem Haarlem Hilversum Alphen a/d Rijn De Bio-Awards zijn inmiddels ter plaatse aan de betreffende bioscopen uitgereikt. 39

Film | 1993 | | pagina 39