IS» ilEUWS NIEUWS NIEUWS NIEUWS NIEUWS NIEUWS NIEUWS NIEUWS NIEUWS NIEUWS Nll UWS WARNER BROS. (HOLLAND) B.V. De Tasjesdief Het Fonds voor de Nederlandse Film bracht een zeer lovend advies uit over het door Maria Peters geschreven scenario "De Tasjesdief". De Tasjesdief",gebaseerd op het gelijknamige, bekroonde jeugdboek van Mieke van Hooft, zal met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid eind deze zomer worden opgeno men en is het speelfilmdebuut van Maria Peters. Zowel "Het Verhoor" als "De Tasjesdief" zullen worden uitge bracht door Shooting Star Filmcompany Amsterdam. Op 30 september a.s. trekken we ook alle volwassenen over de streep met de nieuwe film van Steven Spielberg: 'Jurassic Park". Gaan we binnenkort allemaal weer in grotten wonen'? Groeten uit de publiciteitsgrot van U.I.P., waar u zonder aan kondiging van harte welkom bent, als u maar zon pak van die LU dinosauruskoek meeneemt (met chocola graag)! Claire Vogelenzang, Maaike Nieuwenhoven, Patty Watson UNITED INTERNATIONAL PICTURES (NETHERLANDS) B.V. Alweer zeer goed nieuws voor de lezers van dit blad! Wij brengen namelijk in augustus van dit jaar de film "Sliver" met Sharon Stone uit. De vertoning van de trailer op ons kantoor bezorgde menigeen al rode oren! Heter en beter dan "Basic Instinct"; wij wachten dan ook met spanning op de eerste kopie. Tot die tijd vervelen wij ons echter niet en houden we ons bezig met de vraag: staat u uw partner toe om met een ander te slapen als u daar zelf 1 miljoen dollar rijker van wordt? In "Indecent proposal", gepland voor 8 of 15 juli a.s.. schokt Robert Redford een pasgetrouwd stelletje (Demi Moore en Woody Harrelson) met dit onfatsoenlijke voorstel. De film draait sinds kort in de Amerikaanse bioscopen en heeft de portemonnees van de bioscoopexploitanten aldaar meteen stevig gespekt. De opbrengst in het eerste weekend was 18,3 miljoen dollar (35% van de totale opbrengst)! Demi Mooie in "Indecent Proposal" Verder zijn we momenteel in Indonesische stemming van wege de film "Oeroeg", die nu gepland staat voor 10 juni a.s.. Helaas moeten we wel wat lezeressen en lezers teleurstellen: die leuke hoofdrolspeler (Rik Launspach) heeft een vriendin. Vinden we zelf ook minder leuk, hoor! Tenslotte: 'Dino Fever' teistert Nederland en komt vooral voor bij de kids. Ze verbazen leraren door feilloos alle namen van de talloze soorten dinosaurussen op te noemen, zeuren hun ouders gek om dino speelgoed, zeulen rond met levensgrote, pluche monsters en verslinden kilo's LU dinos auruskoek. Wist u al dat... u in de naaste toekomst enkele megasterren kunt bewonde ren in films als "The Fugitive" (Harrison Ford!), "The Pelican Brief" (Julia Roberts!), "A perfect World" (Kevin Costner Clint Eastwood!), "Heaven and Earth" (de nieuwe film van Oliver Stone!) en "Demolition Man" (Sylvester Stallone Wesley Snipes!)? Van deze films mocht de direktie van Warner Bros. reeds en kele beelden zien, geblinddoekt en in het grootste geheim, en de reakties waren zeer enthousiast! Helaas maakte de di rektie vervolgens, geblinddoekt en wel. een lelijke smak over de Warner Bros. bedrijfsfiets, die nogal onhandig in de gang geparkeerd stond! Op 26 april jl. vond in de Amsterdamse beurs van Berlage de Gala Première plaats van "Sommersby". Vele bekende Nederlanders en collega's uit de vaderlandse filmwereld gaven acte de présence en lieten zich de roze champagne na afloop goed smaken! 'Spreekstalmeester' Hans van Willigenburg praatte de avond, zoals immer, virtuoos aan elkaar en tegen het eind van de avond introduceerde hij Gert en Hermien Timmerman, die spontaan losbarstten in 'Duiven op de Dam'. Er ontstond een polonaise in de zaal. waarbij bleek dat opmerkelijk veel men sen het 'in de rug' hadden, waardoor men de polonaise aan zich voorbij kon laten gaan! Hulde aan de volhouders! Zoals u inmiddels weet, zal er op 25 juni a.s. wederom een Filmsportspektakel plaatsvinden. Een goede traditie wil dat er ieder jaar - naast de min of meer reguliere sporten - een zg. verrassingssport wordt georganiseerd. In voorgaande jaren was het een waar genoegen om onze geachte collega's over stormbanen te zien rennen of platgespoten te zien met brandslangen (wat een inzet was dat vorig jaar. meneer Zonderland!). Welingelichte bronnen fluisteren nu dat de verrassingssport dit jaar Boksen zal zijn! Wij menen dat we aldus verzekerd kunnen zijn van enkele pikante en messcherpe partijen! Wij verzoeken de lezers van FILM dan ook om - schriftelijk - twee mensen uit de filmwereld te noemen, die zij graag eens in de ring zouden zien. Degene, die de meest originele inzen ding stuurt, wordt blootgesteld aan "Rocky 1 t/m 5", zonder pauze! Sterkte!! Afdeling l'(ers) en R(oddel) Paulette en Eric 45

Film | 1993 | | pagina 45