Nederlandse Film Dagen door Ido Abram 22 september t/m 1 oktober 1993 Utrecht In het vorige nummer van FILM hebben wij u reeds een voorproefje gegeven van het programma van de dertiende editie van de Nederlandse Filmdagen. Deze maand zullen wij een aantal pro gramma-onderdelen nader belichten. Vakprijs 1993: Camera De vakprijs wordt dit jaar uitgereikt in de discipline Camera. Middels een en quête onder leden van het GNS, de NFC, de NBF en de D1FA zal de beste Nederlandse cameraman of -vrouw van de laatste vijf jaar bepaald worden. In het kader van deze vakprijs zal een drie-daags seminar worden georgani seerd, waarin een aantal befaamde Nederlandse cameralieden middels fragmenten en bespiegelingen inzicht zullen geven in hun métier. Het came rawerk bij speelfilms zal nader belicht worden door Mare Felperlaan en mo gelijk Theo van de Sanden. De camera voering bij documentaires wordt toe gelicht door Johan van der keuken en Melle van Essen. De commercial wordt vertegenwoordigd door Jules van de Steenhoven en Deen van der Zaken. Het seminar zal voorgezeten worden door Anton van Munster. Het dossier met daarin een aantal arti kelen en interviews met de deelne mende cameramensen zal bij deel name aan het cameraseminar verkrij- baar zijn. Holland meets Europe Onder de noemer 'Holland meets Europe' worden een aantal speciale programma-onderdelen georganiseerd. Holland Film Meeting Van vrijdag 24 september tot en met maandag 27 september 1993 zal voor de zesde maal de Holland Film Meeting worden georganiseerd. De Meeting heeft als doel de Nederlandse filmcul tuur) op een zo effektief mogelijke wijze onder de aandacht te brengen van internationale producenten, festi- valselecteurs, filmjournalisten, sales- agents, distributeurs en televisie-aan- kopers. Naast een speciaal programma van films, die de afgelopen twaalf maanden gereed zijn gekomen, zal er ook een uitgebreide videotheek tot de beschikking staan van de gasten. Alle te vertonen films zullen ofwel on dertiteld, ofwel simultaan vertaald worden. Bovendien zullen de gasten van de Meeting uitgenodigd worden voor diverse lunches en werkbezoe ken. Dit jaar zal wederom nauw wor den samengewerkt met Holland Film Promotion en NIS Film Distribution Holland (RVD). Ook deze keer is de interesse vanuit het buitenland om de Holland Film Meeting te bezoeken tot onze grote vreugde overweldigend te noemen. Holland meets France Holland meets... is een filmpolitieke festivalsectie van bilaterale aard. In voorgaande jaren werd de filmindus trie van Denemarken en Duitsland ver geleken met die van Nederland. Dit jaar zullen de produktie-, distributie- en vertoningsstrukturen van Frankrijk en Nederland aan een nader onder zoek onderworpen worden. Een dele gatie van afgevaardigden van het CNC, Canal+, Association de Realisateurs et Producteurs en producenten met co- produktie ervaring zullen inzicht geven in de situatie van Frankrijk. Deze studiedag wordt geschraagd door een dossier. 'Holland meets France' staat net als het afgelopen jaar onder de bezielende leiding van Ryclef Rienstra. Handelsbetrekkingen Nederland Frankrijk Voortgekomen uit 'Holland meets France' en in het kader van 'Holland meets Europe' organiseren de Nederlandse Filmdagen, mede op ver zoek van Unifrance, een informele sa menkomst tussen Nederlandse distri buteurs en tv-inkopers en Franse pro ducenten en sales-agents. Deze speciale dag loopt parallel aan 'Holland meets France' en heeft ener zijds de promotie van de Franse film en anderzijds het versterken van we derzijdse banden als doel. Daarnaast krijgen de Franse producenten tevens de gelegenheid een aantal facilitaire en produktiebedrijven te bezoeken. Bovendien zullen zij geattendeerd wor den op de schoonheid van het Nederlandse landschap en de diverse steden: de ideale lokaties voor eventu ele co-produkties. Holland meets Italy Op zaterdag 25 september 1993 zal tij dens de Holland Film Meeting een spe ciale bijeenkomst georganiseerd wor den voor een afvaardiging van Italiaanse producenten. Op deze dag zullen zij in conclaaf gaan met een aan tal van hun Nederlandse vakgenoten om de mogelijkheden van co-produk ties tussen Nederland en Italië nader te onderzoeken. Reünie 35 jaar NFTVA De Nederlandse Film en Televisie Academie Amsterdam viert dit jaar haar 35-jarig bestaan. In het kader hiervan organiseert de NFTVA, in nauwe samenwerking met de Nederlandse Filmdagen 1993, een reü nie voor alle studenten, leraren en be geleiders van de afgelopen 35 jaar. Deze feestelijke reünie zal plaatsheb ben tijdens de 13e Nederlandse Filmdagen op dinsdag 28 september a.s. Het programma van deze reünie ziet er als volgt uit (wijzigingen voorbehou den): - Overdag: vertoning van een aantal korte NFTVA-films uit de periode 1958 - 1993, onderdeel van 'de dag van de korte film'; - 20.00 - 23.00 uur: samenkomst- receptie; - 23.00 - 24.00 uur: talkshow met daarin oude bekenden en nieuwe gezichten van de Nederlandse film; - 00.00 uur: NFTVA/NFD house party. Daar noch de NFTVA, noch de NFD be schikken over ruime liquide middelen, wordt een ieder vriendelijk verzocht een bescheiden financiële bijdrage te leveren, welke tijdens de reünie gedo neerd kan worden. De organisatie hoopt op een massale opkomst op deze unieke reünie! Affiche 1993 Het affiche van de Nederlandse Filmdagen 1993 is ontworpen door Jeroen Krabbé. Naast zijn roem als ak- teur, geniet Krabbé ook grote bekend heid als kunstschilder. Het ogenschijn lijk eenvoudige ontwerp toont de na tionale driekleur, waarin 226 namen van bekende Nederlandse regisseurs en akteurs verwerkt zitten. Tot slot In het volgende nummer van FILM zul len wij u op de hoogte brengen van de laatste informatie betreffende het pro gramma van de Filmdagen 1993. Tot september! 18

Film | 1993 | | pagina 18