SPOT f Molenstraat*^ Als ex-student aan de Landbouwhogeschool richtte Gerben Kuipers in 1974 de Wageningse Filmliga op. Het filmvak beviel hem zó goed dat hij na enkele jaren proefdraaien' bij de Filmliga in 1978 een eigen bioscoop met één zaal (115 stoelen) begon: het Molenstraattheater. De formule waar Gerben Kuipers met het Molenstraattheater voor koos, het aanbieden van de betere film in een persoonlijke, klantvriendelijke sfeer, bleek enorm aan te slaan. Het inlei dende praatje, dat voor de start van elke film wordt gehouden, is een be roemd en geroemd fenomeen in Wageningen en omgeving en oogst nog steeds veel waardering bij het publiek. Al gauw was het huis te klein en werd het theater uitgebreid met een tweede en later nog een derde zaal (resp. 81 en 126 stoelen). In de loop van de 15 jaar dat het Molenstraattheater nu bestaat, zijn de nodige technische aanpassingen ver richt. Zo zijn in het theater in samen werking met een Nederlandse audio- firma speciale geluidsboxen ontwik keld van slechts 18 cm. diep: daarmee wordt de benodigde ruimte achter het doek tot een minimum beperkt. Verder beschikken alle zalen over een Dolby-surround-installatie en één zaal is voorzien van het Digital Theatre System. In 1990 is een Deens computersysteem voor de kaartverkoop en -reservering in het Molenstraattheater getest, ver der ontwikkeld en in gebruik genomen. Na de proeftijd in het Molenstraattheater goed te hebben doorstaan, is dit kaartverkoop-sys teem op de Nederlandse markt geko men. Met de schaalvergroting binnen het bioscoopgebouw, breidden ook de ak- tiviteiten op het filmterrein zich uit. Zo was het Molenstraattheater initiator en jarenlang organisator van het lande lijke Filmzomerfestival en wordt nu de Nederlandse deelname aan 'Cinema d'Europe' vanuit dit theater gecoördi neerd. Verder is buitenprojectie van films in een toepasselijke omgeving - "Robin Hood" in het bos, "Jungle Book" in Burgers' Bush, "Backdraft" met de brandweer - dé specialiteit van het Molenstraattheater geworden. Op deze manier bewijst het Molenstraattheater in Wageningen dat ook bioscopen buiten de randstad een belangrijke rol in de filmwereld kun nen spelen. 27

Film | 1993 | | pagina 27