BIO NIEUWS door Cor Klazes Zomercollecte 1993 In het oktobernummer van FILM meldden we reeds een goede op brengst van de Zomercollecte 1993. Nu de definitieve opbrengst bekend is, durven we zelfs te spreken van een zeer goede opbrengst, namelijk een be drag van 281.451,02. Hoe die twee cent in dit bedrag voorkomen, is voor alsnog een raadsel, maar wel is zeker dat deze opbrengst het resultaat van de zomercollecte 1992 nog met ruim duizend gulden overstijgt. (Nieuwe) Bio-initiatieven Hogere collecte-opbrengsten zijn na tuurlijk altijd welkom maar zijn buiten gewoon verheugend in een tijd, waarin op de Stichting Bio-Kinderrevalidatie steeds meer een beroep wordt gedaan om medewerking, teneinde voorzienin gen mogelijk te maken voor kinderen, waarvoor deze Stichting ooit zijn inzet beloofde. Zo werd en wordt Bio's hulp gevraagd om voor ernstig gehandicapte kinde ren, die thuis verblijven, een korte lo- geer-mogelijkheid te scheppen, zodat ouders eens even op verhaal kunnen komen. Aanvankelijk soms wat aarzelend ('Kan/durf ik de zorg voor mijn kind wel aan anderen over te laten?'), maar met steeds meer vertrouwen profite ren ouders van deze geboden moge lijkheid. De vraag naar zon voorzie ning dreigt groter te worden dan wij fi nancieel aankunnen. Ook is er een vraag van de Federatie Paardrijden voor Gehandicapten (F.P.G.) om hulp o.a. bij de vernieu wing van de Opleiding voor Instruc teur Paardrijden voor Gehandicapten. Omdat het hier gaat om een landelijk belang, maar zeker ook omdat wij uit eigen ervaring weten wat het voor ge handicapte kinderen kan betekenen om te kunnen paardrijden en een 'paard als vriend' te hebben, hebben we de gevraagde medewerking gaarne toegezegd. Naast deze 'nieuwe initiatieven' blijft Bio zich uiteraard inzetten ter onder steuning van veel (onderzoeksinitia tieven ten behoeve van motorisch ge handicapte kinderen. Het project 'Bio-Bytes', waarbij (com- puter-)ontwikkelingsprogramma's wor den gemaakt voor ernstig motorisch gehandicapte kleuters, omvat een steeds breder toepassingsgebied. Soms zou men wensen dat degenen, die zich aktief inzetten om de bio scoopcollectes tot een sukses te maken, eens even om de hoek konden kijken, daar waar kinderen zo duidelijk van deze inspanningen profiteren. De praktische mogelijkheid hiertoe is niet aanwezig, vandaar dat wij steeds een FILM-hoekje gebruikten om daar over iets aan u door te geven. Bio-nieuws verspreiding Helaas komt deze kontakt-mogelijk- heid te vervallen en dat betreuren wij zeer. Wij hebben bijzonder veel waar dering voor de inzet en goodwill van alle FILM-medewerkers, die letterlijk en figuurlijk steeds de ruimte boden om het werk van de Stichting Bio- Kinderrevalidatie 'warm te houden' bij de beroepsgroep in Nederland, van waaruit deze Stichting werd geboren. Wij zijn blij, dat ons is toegezegd het BlO-nieuws voortaan via de Nieuws brief van de N.F.C, met u te kunnen communiceren. Aladdin Op 18 en 19 november presenteerde Aladdin zich op het filmdoek aan het Nederlandse publiek en deed dat in Arnhem. Het filmdoek was gespannen boven het stukje woestijn, dat de naam Burgers Desert draagt. De am biance was groots, de organisatie voortreffelijk en de hoogte van het be drag dat de Stichting Bio- Kinderrevalidatie van Buena Vista kreeg aangeboden bedroeg maar liefst 10.000,-. Hartverwarmend! Nieuwe collectefilm Medewerkers van Shooting Star Filmcompany zijn bezig met het nieuwe collectefilmpje, dat de a.s. kerstcollecte moet inluiden. In een fu turistische setting krijgt het Bio-pro- jekt 'Bio-Bytes' een extra belichting, 't Is weer eens heel wat anders. Wij zijn benieuwd wat u hiervan vindt en hoe het filmpubliek er op reageert. Wij hopen het filmpje te kunnen laten zien op de kontaktdag van de N.F.C, op 7 december a.s. in Amsterdam. Bio-awards En dan tenslotte de bekendmaking van de drie Bio-awards voor de zomercol lecte 1993. De awards betreffen drie 'categorieën' bioscopen en zijn afge leid van de hoogste collecte-opbrengst gerelateerd aan het bezoekersaantal. In categorie I 'Bioscoop met één zaal' gaat de award naar: Luxor te Reuver; In categorie II 'Bioscopen met twee zalen' gaat de award naar: Luxor te Oldenzaal; In categorie III 'Biocopen met drie en meer zalen' gaat de award naar: City Theater te Hilversum. Proficiat! Met de bedrijfsleiding van de be treffende bioscopen worden nog af spraken gemaakt over de wijze en het moment van overdracht. Wij reserveerden in dit laatste FILM- nummer een speciaal 'wens-stukje' op de advertentiepagina en verwijzen voor ons laatste 1993-kontakt met u naar daar! 59

Film | 1993 | | pagina 58