OPERATEURSEXAMENS 1993/11 ERETEKENS N.F.C. 1993 Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Geslaagde kandidaten Diploma B D.L.Orthel Desmet, Amsterdam Diploma A A.E.Engh Cinerama, Rotterdam E.Engel Lantaren/'t Venster, Rotterdam J.AHolla De Lieve Vrouw, Amersfoort Mevrouw J.Janssen Desmet, Amsterdam Mevrouw A.van Laar De Lieve Vrouw, Amersfoort F.M.Löw Carolus, Nijmegen G.J.C.Stamkot De Lieve Vrouw, Amersfoort Onze hartelijke felicitaties voor deze geslaagden! Nederlandse Federatie voor de Cinematografie Op 2 november jl. zijn de najaars examens voor operateurs afge nomen, ditmaal voor het eerst niet in Amsterdam, maar in Amersfoort. De verkeers- en parkeersituatie in Amsterdam maakte het voor kandida ten én examinatoren steeds onaantrek kelijker om naar de hoofdstad te komen. Vandaar dat het bestuur van het opleidingsinstituut gaarne gebruik heeft gemaakt van het aanbod van de direktie van Jogchem's Theaters BV om te examineren in haar Grand bio scoopcomplex in Amersfoort. Centraal gelegen in het land, dicht bij het NS station en omringd door goede par- keermogelijkheden. Bijzonder gunstig dus voor ons doel. De proefneming is de betrokkenen dan ook erg goed be vallen, zodat - zo mogelijk - ook toe komstige examens naar Amersfoort verplaatst zullen worden. De resultaten van dit examen waren, ondanks de gunstige entourage, helaas minder bevredigend dan anders. Er hadden zich 27 kandidaten aange meld, waarvan er tenslotte 6 wegens ziekte of om andere rededen niet ver schenen, na zich veelal op het laatste moment telefonisch te hebben afge meld. Dit is voor de organisatoren van het examen altijd zeer vervelend omdat er dan gaten in de moeizaam samenge stelde roosters vallen, waarmede wel licht andere geadigden geholpen had den kunnen worden. Van de resterende 21 kandidaten slaagden er slechts 8 (38%), waardoor 7 diploma's A en 1 diploma B konden worden toegekend. Van de resterende 13 examinandi slaagden sommigen voor een deel van de gekozen vakken, zodat zij niet voor niets naar Amersfoort zijn gekomen. Bij een volgend examen (19 april of 8 november 1994) kunnen zij proberen voor de nog resterende vakken alsnog voldoende cijfers te verwerven en daardoor in het bezit te komen van een van de noodzakelijke vakdiplo ma's. Zoals te doen gebruikleijk, laten wij hieronder een opsomming volgen van de namen der geslaagde kandidaten, onder vermelding van de bioscopen waarin zij ten tijde van het examen werkzaam waren. L.Claassen, secretaris In 1993 ontvingen de volgende medewerkers van bij de N.F.C, aangesloten bedrijven onderscheidingen: Zilveren speld E.H.v.d.Ekart E.J.Habes G.L.P.M.Pelzer W.J.de Vries V.H.J.van Wegen R.P.Westra Zilveren brochette Mevrouw N.Blanken-Gonlag Mevrouw H.v.d.Linde-v.d.Molen Mevrouw E.J.Langeweg Gouden speld J.Fellinga J.Halshof P.J.M.Joosten W.Polak V.N.Reumer A.M.A.Ridder Minerva Groep MGM Cinema's City - Venlo MGM Cinema's Minerva Groep Jogchem's Theaters MGM Cinema's Jogchem's Theaters MGM Cinema's MGM Cinema's Meta Sound Forum - Sittard MGM Cinema's Holtslag BV Jogchem's Theaters Gouden brochette Mevrouw M.P.Reumer-Holtslag Mevrouw AA.Roco-den Haas Mevrouw A.Vogelzang-Verkerk Gouden brochette met diamant Mevrouw E.Lokken-v.d.Steele Holtslag BV Minerva Groep Stg.Schiedamse Theaters Onze felicitaties! 65

Film | 1993 | | pagina 64