RENOVO FILM IN BEWEGING Renovo Film is voor velen een filmdepot in Katwijk. Wij doen echter, al veertig jaar, meer dan de fysieke distributie van filmko- pieëën... Op deze twee pagina's een nadere kennis making Van oorsprong is Renovo Film een facilitair bedrijf voor renovatie en onderhoud van filmkopieën. In die beginjaren tot ver in de jaren zeventig werden films uitgebracht met 3 kopieën! Menig (jonge) distributeur en (dito) exploitant zal zich dat nu niet meer kunnen voorstellen, maar een filmko- pie moest minimaal vijf jaar meegaan. De actuele waarde van een film was er niet. Een exploitant vertoonde de ene week een film die net nieuw was en de volgende week een film die 10 jaar oud was, en dat hoefde dan niet eens een klassieker te zijn. Natuurlijk kende niemand in die dagen de videorecorder, (en, laten we eerlijk zijn: in wezen is er ook niet zoveel veranderd sinds die tijd. Er is nog steeds volop keuze aan films, alleen bepaald de exploitant niet wat de toeschouwers zien, maar de toeschou wer zelf. Iedereen die films op video ziet, bekijkt ook wel eens een wat oudere film.) Tegenwoordig is Renovo Film een facilitair bedrijf dat een totaal pakket van diensten aan kan bieden. Om een voorbeeld te noe men: het reclame materiaal is de laatste jaren in omvang gegroeid. Waren er vroe ger een poster met wat foto's, tegenwoordig zijn er ook nog standees, banners, mobiles in vele soorten en maten die de aandacht van de toeschouwers moeten trekken. Dit materiaal kan natuurlijk niet zomaar wor den verstuurd. De filmverhuurders bepalen weliswaar zelf welke bioscoop wat krijgt, maar de admini stratieve kant van de zaak wordt door Renovo Film gedaan. Als een distributeur wil weten hoeveel pos ters bioscoop A van film B heeft gekregen is die informatie direct beschikbaar. En over posters gesproken: ze worden opge rold en verstuurd in stevige kokers, zodat er geen beschadigingen (vouwen) optreden tijdens het transport. Dit verhoogt immers de presentatiewaarde... Dezelfde administratieve (en fysiek aan merkelijk zwaardere) taak verrichten wij ook voor het filmmateriaal zelf: Opslag, begeleiding en verspreiding van 35mm en 16mm filmmateriaal. Dit wordt gedaan in opdracht van de volgende filmverhuurders: Warner Bros., Columbia TriStar, Buena Vista Int., Cinemien, Argus Film, Hungry Eye, Meteor Film, Holland Film Promotion en I.A.F./N.F.M. Daarnaast zijn we natuurlijk onze vroegere activiteiten niet vergeten: we controleren, renoveren en reinigen filmkopieën bij terugkomst van een roulement. Dat wordt niet alleen gedaan voor bovenstaande bedrijven, ook particulieren kunnen daar voor bij ons terecht. Heden ten dage wordt een film met tiental len kopieën tegelijkertijd uitgebracht, die dan na een halfjaar bijna allemaal worden vernietigd. Film is een chemisch proces, vernietiging is een aanslag op het milieu waarin wij allemaal leven en wat ons - gelukkig- steeds dierbaarder wordt. Renovo Film vervult een voortrekkersrol in het onderzoek naar recycling van filmmateri aal. Immers, in ons veertig jarig bestaan hebben we vele ontwikkelingen in het Nederlands filmbedrijf meegemaakt en met die kennis zijn we zeker in staat de toe komst met vertrouwen tegemoet te zien... Ton Tetteroo Geboren Funktie Beste film Filmsterren 3 april 1953 te 's-Gravenhage General Manager Diverse films die in 't geheugen gegrift blijven: Midnight Express, Taxi Driver, One Flew Over The Cuckoo's Nest, Pretty Poison Brad Davis, Jodie Foster, Tuesday Weid, Mickey Rourke Voorheen werkzaam bij een grote Amerikaanse retailer in België als European Merchandising Director van 1988 t/m 1994. Daarvoor als Commercieel Directeur bij All wave BV. Hobby'smuziek, lezen, koken (impliceert lek ker eten). Christina de Vries Geboren 2 oktober 1965 te 's-Gravenhage Funktie Hoofd Filmdistributie Beste film Aladdin, Back To The Future, Moonstruck, Coming To America Filmsterren Cher, Meryl Streep, Robin Williams, J.C. van Damme Werkzaam bij Renovo Film vanaf februari 1993. Begonnen als administratrice. Na de middelbare school diverse opleidingen gedaan voor manne quin en visagiste. Gewerkt in Amerika om erva ring op te doen en de taal beter te leren. Na terugkomst gewerkt bij een transportbedrijf als chauffeur en vervolgens bij Renovo als admi nistratrice. Ongetrouwd, geen kinderen. Hobby's: films, TV kijken, uitgaan, lang uitsla pen en motorrijden. Hoopt nog lang bij Renovo te kunnen blijven werken. Trudy van Wijk Geboren 31 januari 1959 te 's-Gravenhage Funktie Hoofd Laborante Beste film diverse films o.a. Cliffhanger Filmsterren Clint Eastwood Werkzaam in de filmbranche sinds december 1994. Begonnen bij Renovo Film in 1975 dat toen nog gevestigd was in Den Haag. Hobby's: uitslapen, het kijken van tekenfilms en soapseries die in de week ervoor zijn uitgezon den en opgenomen op video. Linda Barnhoorn-Welters Geboren 18 augustus 1952 te 's-Gravenhage Funktie Administratrice/Receptioniste

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 12