*DE JURK WEDSTRIJD NATIONALE BIOSCOOPDAG1995 GRANIET AUDIOVISUEEL PLATFORM de derde film van Alex van Warmerdam, de eerste van Graniet Film ff bomen zijn. 'De Jurk' laat de levensgeschiedenis zien van een katoenen zomerjurk. "Bij een normaal verhaal ben je al snel slaaf van je eigen idee. Ik zocht nu iets dat de schrijflust tot aan het eind in stand zou houden. Zo kwam ik op het Alex van Warmerdam is behalve de scena rist/regisseur van de film 'Abel' en 'De Noorderlingen' schrijver, regisseur en acteur bij zijn theatergezelschap De Mexicaanse Hond. Zijn broer Mare van Warmerdam en Ton Schippers vormen als jaren de zakelijke en artistieke leiding van het muziektheatergezelschap Orkater en de zakelijke leiding van De Mexicaanse Hond. De gezamen lijke wens om hun vruchtbare samenwerking in dienst te stellen van de film heeft in het najaar van 1994 geleid tot de oprichting van Graniet Film, een filmproduktie- maatschappij die zich ten doel heeft gesteld in ieder geval alle toekomstige films van Alex van Warmerdam te produceren. Zijn eerstvolgende speelfilm 'De Jurk' werd al grotendeels opgenomen. Voor de laatste opnamedagen, o.a. een winters park, wordt gewacht tot de blaadjes van de v.l.n.r.: HenriGargin, Olga Zuiderhoek, belichter Erwin Roodhart en Desk Nederland AUDIOVISUEEL PLATFORM MEDIA Desk Nederland Steun voor festivals en evenementen De Europese Commissie zal ook in 1996 steun verlenen aan festivals en ontmoetin gen op audiovisueel gebied. Om in aanmer king te komen moet een filmfestival voor minimaal twee derde zijn gewijd aan Europese films (documentaire of fictie). Met ontmoetingen op audiovisueel gebied wordt gedoeld op thema bijeenkomsten voor werknemers uit de audiovisuele sec tor. Het moet hierbij gaan om manifestaties die culturele en/of economische onderwer pen behandelen. Daarnaast zal de Commissie in 1996 financiële middelen beschikbaar stellen om evenementen ter herdenking van 'honderd jaar film' te ondersteunen. Aanvragen moeten voor 30 november in Brussel zijn ingediend. EVE Espace Video Euopéen (EVE) heeft in samenwerking met de International Video Federation de 'European Video Directory 1995' geproduceerd. Deze uitgave bevat een schat aan statistisch materiaal over de Europese videoindustrie. Daarnaast wordt middels artikelen van diverse auteurs aan dacht geschonken aan recente ontwikkelin gen in deze bedrijfstak. De 'European Video Directory 1995' is verkrijgbaar bij EVE en kost 125 Ecu (circa fl. 260). In haar eerste toekenningsronde van dit jaar besloot het bestuur van EVE aan 29 onder nemingen steun te verlenen voor een totaal bedrag van 1.240.000 Ecu (circa fl. 2.590.000). Onder deze 29 bedrijven bevonden zich twee Nederlandse distribu teurs; C-Sales en Cinemien Homescreen. Zij ontvingen samen 55.000 Ecu (circa fl. 114.000). Euro Aim op de MIFED Ook dit jaar is de 'umbrella'-stand van Euro Aim weer te vinden op de MIFED (Milaan, 5-10 november) en kunt u, tegen een voordelig tarief, deelnemen aan deze markt. In de Euro Aim stand staan u verschillende faciliteiten ter beschikking; ontmoetings ruimten, een verkoper/koper informatie- desk, 35 mm screening faciliteiten en een databank met informatie over producenten, produkties, projecten, kopers en financiers. Daarnaast organiseert Euro Aim informa tiebijeenkomsten en zijn er experts aanwe zig die u kunnen adviseren over marketing, verkoop en distributie. idee om iets te volgen. Waarom een jurk? Omdat daar een vrouw in zit. Dat is al film. Het voordeel is dat als je genoeg hebt van een karakter, je de jurk gewoon laat verhui zen", aldus Alex van Warmerdam in een eer der interview. De belangrijkste rollen worden vervuld door Henri Garcin, Olga Zuiderhoek, Eric van der Donk, Ariane Schluter, Rijk de Gooijer, Annet Malherbe. Alex van Warmerdam speelt zelf de rol van treinconducteur. De fotografie is net zoals bij 'Abel' en 'De Noorderlingen' van Mare Felperlaan. Ook de samen werking met Renee Wiegmans (montage), Rikke Jelier (art direc- tion), Leonie Polak (kleding) en Kathy Kühne (make-up) is voort gezet bij 'De Jurk'. 'De Jurk' wordt door Polygram gedistribueerd en gaat in het vroe- Alex v. w. ge voorjaar van 1996 in première. Onlangs werd na zorgvuldige bestudering van alle inzendingen van de landelijke prijsvraag van de Nationale Bioscoopdag 1995, door een deskundige jury besloten de 20-jarige Annelies de Weijer uit te roepen tot winnaar. Deelnemers moesten niet alleen de bekende Nederlanders op de poster van de Nationale Bioscoopdag raden, maar ook een slagzin afmaken. Dat laatste werd volgens de jury door Annelies de Weijer het beste gedaan. Haar slagzin "Ik ga graag naar de bioscoop, want je raakt er nooit uitgekeken" leverde haar een reis voor twee personen op naar Disneyland Parijs. De prijs werd overhandigd door de heer W.E. v.d. Dussen, bedrijfsleider van bioscoop City in Hilversum, de woon plaats van de winnares. Meer informatie: Postbus 1200 AG 035-238641. AVP/Media Desk, Hilversum, telefoon rfsW. .,,i,,,li Js,

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 17