FILM-TON-TECHNIK Heleen Rouw Wallie Pollé Cornelia Koren HANNSDIETER RÜTTGERS GMBH DER en ZUSJE tot THROUGH THE OLIVE TREES en POSTMAN. Verder worden de dagen moeiteloos gevuld met allerlei zaken op het gebied van publiciteit, festivals en duizend andere dingen, die met Booking samenhangen. Aan het woord 'hobby's' heb ik een ontzet tende hekel, maar ik ben dol op vrije tijd. Natuurlijk hoort daar film bij, wat bijna niet anders kan met een man, die ook midden in de film zit. Verder dol op eten, drinken en vrienden. Ik heb veel lievelingsfilms, waarvan ik er - om er vanaf te zijn - enkele zal noemen: Gilda van Charles Vidor, Short Cuts van Robert Altman, An Angel at my Table van Jane Campion, Dekaloog van Kieslowski, Films van Cassavetes, The Bridges of Madison County (jawel een commerciële film), To Die For van Gus van Sant en nog veel meer.... Tijdens mijn studie heb ik een liefde opge vat voor filmsterren, met name uit de jaren '40/'50. Het liefst was ik als Rita Hayworth geboren, maar dat is niet gelukt. Na enkele pogingen heb ik mijn wens een enorme bos mahoniekleurig golvend haar te kweken gestaakt en beperk ik me tot Rita's haar kleur. Andere 'idolen': Geena Davis, Michelle Pfeiffer, Robert de Niro, Denzel Washington, Sam Shepard, Andy Garcia, Antonio Banderas. 25 Lentes jong, verzorgt de publiciteit voor de PolyGram films. Ik heb San Fu Maltha het leven moeilijk gemaakt (of anders om!?) als vervanger van Esther Kollmann toen ze met een veel te dikke buik verlof kreeg. Na deze hectische, leerzame periode heb ik als managing director van Vergadercentrum Verdel (tel/fax: 020-6254217) een halfjaar lang de scepter gezwaaid over dit fantasti sche catergebeuren. Maar de film lokte weer.... en terug van weggeweest ben ik weer bij het Polygramse. Mijn geliefde collegae hadden me als uiterst aardig, capabel, geweldig en dierbaar weer teruggevraagd. Vooral Paul Visser is natuurlijk erg in z'n sas met me, alleen heb ik helaas geen lang blond haar. Maar daar heeft Paul inmiddels compensa tie voor gevonden, hij laat zelf zijn blonde lokken groeien! Natuurlijk heb ik geen hobby's, film is toch je leven?! Ik heb ook geen ontspanning nodig zoals op en neer springen in een zaal met spiegels die al je overtollige vetjes accentueren. Ook ben ik niet leerling goud smid om te priegelen op milimeteropper- vlakjes. Verder houd ik ook helemaal niet van die vreselijke houseparty's in silo's en dergelijke. Nee, ik vind mijn ontspanning in het urenlang telefonisch converseren met het gegeven dat pers heet over al onze prachtige films. Ik kan mij gelukkig prijzen met een zeer aantrekkelijk filmaanbod, waaronder mijn favoriete film '95; SE VEN en zie met veel enthousiasme de klappers van '96 tegemoet! Om even op film door te gaan moet ik een zonde (ja, een van de zeven doodzonden!) opbiechten. Al Pacino is mijn absolute held. Wat een prachtacteur en zoooo aan trekkelijk. Ik kan dan ook niet genoeg benadrukken dat ik heel graag de poster van de nieuwe film HEAT gehad zou willen hebben (hint naar mijn geliefde concurrenten). PROLOOG: Het was de film "Jules et Jim" die mij betoverde en definitief aan 't medium kluisterde. Gefascineerd door beeld en taal. Gek op verbeelding, verwondering als sleutelbegrip. Uitgaande van de elementen aarde, lucht, vuur en water als zijnde de kostbare magi sche krachten en de zintuigen zien, horen, ruiken, proeven en voelen als sturende rich- ting/zingevenden, maakt dat het voor u, oh lezer, kristalhelder is met wie u van doen hebt: een vrijbuiter geketend aan passies, illusies en licht. Er gaat niets boven duide lijkheid. Gelooft ook in geleidelijkheid, ontwikkeling, de zogenaamde "ondraaglij ke lichtheid van 't bestaan", intriges, kreu kelzones, egoos en vetvlekken?! Drama's; Wallie is de naam, Woep voor de ware liefhebbers, oudgedienden. 44, om streeks 22 jaar in het vak en dat zonder ere tekens of ander onbenul. Ik wil mijn liefde voor de cinema graag benoemen, mij in vervoering laten gaan: wees welkom in persona ten burele, via de hoorn 035- 6261751 of in het theater, al dan niet bij u thuis. P.S.: klein lijstje favoriete films afgelopen maanden: Seven, Underground, de Vliegende Hollander, Tot Ziens en Zusje. Nog steeds jong en alweer een (klein) tijdje in de filmwereld. Ik hou van veel en ook weer niet. Als assistente booking gestart bij Warner Bros, en na 3Va jaar hectische telefoon tjes met al die exploitan ten 'gevlucht' naar ik dacht een wat rusti ger baantje bij METEOR FILM ('..Helaas..'). Hier doe ik van alles (publi citeit, traffic, feestjes, etc.) en dat is het leuke van mijn baan. Wat zich voor dit filmwereldje afspeelde doet er niet toe, het enige wat ik kan zeggen: 't was erg gezel lig. Verder ben ik een donkerblondje, gek van film (lievelingsfilms heb ik niet), met Sloveense ouders en een prettig gestoorde kater. Voor de rest laat ik het een geheim blijven, maar dit laatste zal wel meevallen daar een (groot) aantal onder jullie mij wel kent. En zo nietwat is het leven soms toch rot Foei Jaap! Moderne bioscoop-techniek alles in één bedrijf Wij leveren en bieden u service onderhoud voor o.a.: 16-, 35- en 70 mm. projectoren Alle soorten gelijkrichters Non-Rewind en Endlos projectietafels Zeer grote onderdelen voorraad, alle merken, ook gebruikte Spoelen forens 5000 m. Automatiseringssystemen Alle merken geluidssytemen Vraag vrijblijvend inlichtingen: JahnstraBe 37-41 40215 Düsseldorf Tel.: 02 11 37 30 47 Fax: 02 11/38 17 34 Telex: 8587016 Cinemare in Almere

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 24