EEN JAAR INHOUD HET'CITAAT Eenjaar Holland Film Nieuws, een jaar lang de verwachtingen waar proberen te maken. Dat is, zo kan ik u verzekeren, geen eenvoudige taak. Toch zou het team van Holland Film Nieuws deze taak nimmer op zich hebben genomen als zij niet vanaf het begin af aan had geloofd in de levensvatbaarheid van deze baby. Dat zij daarin niet de enige was, bleek uit de bijdragen die bepaalde bedrij fsgenoten in het afgelopen jaar hebben geleverd. Daarmee waren zij de eersten die invulling gaven aan de doelstelling die wij al in het allereerste nummer neerzette: Holland Film Nieuws als blad voor en door de medewerkers uit het film- en bioscoopbedrijf. Onze dank voor die steun en medewerking. Een jaar Holland Film Nieuws is ook een jaar geweest van zoeken naar een identiteit, wederom geen eenvoudige taak. Alhoewel het oordeel eigenlijk aan de lezer is, hebben wij gemeend vast te kunnen stellen dat ook dat groeiproces van Holland Film Nieuws zich langzaam maar zeker voltrekt. Of u die mening deelt horen wij graag van u. Daarom is in dit num mer van Holland Film Nieuws een kaart bijgevoegd waarop u d.m.v. van het antwoord geven op enkele vragen uw oordeel over Holland Film Nieuws kenbaar kunt maken. Hoe uw oordeel ook uit moge vallen, wij wensen u in ieder geval prettige kerstdagen een zeer goed 1996 toe. J. Huijsdens Eindredacteur ■r 100 Jaar Cinema 4 BTW 5 "Twee Perspectieven" 7 een tweegesprek met W. van Wouw en A.J. Vos Stichting Marketing Communicatie 11 Speciale Editie European Cinema Yearbook 13 De Leo Claassen Stichting 14 De Pen 16 door Guurtje Buddenberg - Sigma Pictures In Produktie: 18 De Zeemeerman Het Eeuwfeest 19 (een Kerstverhaal) Bedrijfsportret: 20 Polygram Filmed Entertainment/Meteor Film Interview: William Friedkin 24 regisseur van JADE Regionale premières Pocahontas 28 Sexy Stallone 31 door Jac. Goderie De Stichting Nationale Bioscoopbon 34 Babe: De Buitengewone Big-wedstrijd 35 Stichting Bio Kinderrevalidatie 37 Holland Film Nieuws' Vragen(v)uurtje: 39 Huub Stapel Top 20 en Titel- en kopieënoverzicht 40 Toekomst Bioscoopreclame zonder tabak positief 41 Bioscoop In Beeld 42 Pathé - Groningen Cine-View van 1995 naar 1996 44 De Kwis 46 Nieuws van het PR front 46 Agenda Colofon 50 "De exploitanten kunnen het geld [van de BTW verlaging, red.] gebruiken om ver nieuwingen in hun bedrijf door te voeren, denk aan nieuwe stoelen of de invoering van een nieuw geluidssysteem. Ja, u heeft gelijk, als ze willen kunnen ze er ook van op vakantie gaan, maar onze leden zijn verstandig genoeg om het geld nuttig te besteden." H.J.A. Tijssen, Algemeen Secretaris NFC in Filmkrant 11/95 BABE!

Holland Film Nieuws | 1995 | | pagina 3