BIOSCOOP NFC CONTACTDAG IN HET "ZUIJEN" wetgeving. Misschien moeten de filmverhuur ders overwegen filmcommercials alleen nog maar onder te brengen bij de commerciële omroepen. Dan kan de STER zich wenden tot het Commissariaat van de media wegens inkomstenderving. Het blijft vooralsnog "meten met twee maten". DdL: Bespottelijk!! Een krampachtige poging om nog maar eens de bioscoopfilm als kop van jut te gebruiken en het eigen geweten te sussen. Laat het Commissariaat van de Media de com mercials van Always verbieden, en alle verdere infantiele en debiele commercials die nu het televisiescherm overspoelen. Het is lachen dat opa's van het commissariaat er nog van uit gaan dat kinderen van 12 jaar om 20.00 uur naar bed gaan en jongeren van 16 tot 21.00 uur "ver schoond" moeten blijven. Dit is een vorm van betutteling wat in geen eeu wen nog is vertoond. Een lekkere houseparty organiseren in Den Haag lijkt me de enige manier om de vergrijsde, in rokerige salons opgesloten weldenkende commissarissen weer tot de werkelijkheid te brengen. MvP: Totale onzin, daar naar mijn mening in die 15/20/30 seconden dat een commercial duurt nooit op schadelijke wijze overgebracht kan worden waarom een film voor resp. 12 of 16 jaar gekeurd is. NFK: De NFK neemt haar taak en zichzelf serieus en juicht het bevorderen van een strikte toepassing van de wettelijke regels (te vinden in de Wet op de Filmvertoningen en de Mediawet) dus toe. 14. Dezelfde regels zijn van toepassing op filmprogramma's op televisie. Deze filmpro gramma's vormen een belangrijke informatie bron voor bioscoopbezoekers. Vindt u het reëel dat hierdoor filmprogramma's pas na 21.00 uur vertoond mogen worden, waardoor een groot deel van de doelgroep misgelopen wordt? JH: Nee, er zijn toch genoeg "geschikte" momenten uit films te halen die zonder meer voor alle leeftijden geschikt zijn? Het lijkt wel bijna op censuur en belemmering van persvrij heid! DdL: Het is voor mij onbegrijpelijk dat de makers van filmprogramma's hier niet op zijn minst een nationale rel over gaan schoppen. Dit kan niet!!! Onrechtstreeks worden de makers hier veroor deeld als een stelletje onverantwoordelijke idio ten die niet in staat zijn op verantwoorde manier te beoordelen wat kan en niet kan in een filmprogramma. Kom op René, kom op Jac, laatje niet naar de slachtbank leiden! MvP: Ik weet hier niets van. Filmspot wordt toch om 19.30 uur uitgezonden iedere donder dagavond? Trouwens, scènes in filmprogram ma's duren meestal veel langer dan de korte TV- commercials en kunnen dus wel schadelijk zijn voor te jeugdige kijkers en daarom is het niet onverstandig ze na 21.00 uur uit te zenden. NFK: Filmprogrammamakers dienen de inhoud van hun programma's af te stemmen op het tijd stip van uitzending. Dat betekent dat de beelden van bijv. Filmspot (vóór 20.00 uur) niet altijd dezelfde kunnen zijn als die in een filmpro gramma na 21.00 uur. De verplichte terughou dendheid van vroege filmprogramma's hoeft overigens zeker niet tot saaie of onaantrekkelij ke programma's te leiden, zoals de praktijk uit wijst. 15. Welke toekomst is er volgens u weggelegd voor de Nederlandse Filmkeuring? JH: Geen, wat mij betreft, tenzij men, zoals eerder gezegd, gaat werken met een "advies leeftijd". DdL: Zoals het instituut nu functioneert: GEEN! MvP: Geen. NFK: Gelet op de steeds wassende stroom van ter keuring aangeboden films, het krachtig toe nemende beroep dat publieke en commerciële zenders en programmamakers op de NFK doen, de vooraanstaande plaats in Europees verband van de NFK en de binnen de NFK aanwezige kennis en "know-how", is er voor de NFK een lange en gezonde toekomst weggelegd. Wel vraagt het systeem om bijstellingen zoals de 7 jaar en ouder-leeftijd, meer mogelijkheden voor voorlichtende activiteiten en toezicht op de handhaving. de film "Fair Game". Na dit aktiespektakel was het tijd voor de (eerste?) drankjes, waarna er een fantas tisch buffet werd geopend. Toen alle magen ruimschoots gevuld waren, barstte er tot let terlijk diep in de nacht een groots feest los. De ingehuurde band kreeg zelfs de slecht ste danser(es) nog op de vloer. Het organiserend comité. V.l.n.r. Mevrouw Lamberigts (moeder Harm), Monique Lamberigts, Harm Lamberigts, Jean B. Heyl (Warner Bros.) en Marleen Pagrach (Warner Bros.). De december NFC Contactdag was op veler verzoek verschoven van dinsdag 5 naar dinsdag 12 december. Reden was uiteraard de verjaardag van Sint Nicolaas. Nog belangrijker echter was het feit dat Warner Bros. de dag zou invullen in samen werking met de eigenaren van het jubile rende Royal Theater in Weert (80 jarig Dit doen filmverhuurders en exploitanten dus in hun "vrije" tijd. bestaan!!) en het eveneens jubilerende aan grenzende horeca-etablishement "Gotcha!", Harm en Monique Lamberigts. De keuze deze feestelijkheden te laten plaatsvinden tijdens een NFC Contactdag was een een voudige. Zo gebeurde het dat minstens 150 belangstellenden uit het film- en bioscoop bedrijf een uitgebreide en zeer feestelijke dag kon worden aangeboden. Zo gebeurde het dat minstens 150 belang stellenden uit het film- en bioscoopbedrijf een uitgebreide en zeer feestelijke dag kre gen aangeboden!! 's Morgens ontvangst met koffie en uiteraard....limburgse vlaai. Na het zien van "Copycafkreeg men een heerlijke lunch aangeboden, 's Middags was Cindy Crawford aanwezig, althans in Er waren zelfs gastoptredens tijdens het feest. V.l.n.r. Zang keyboards: Albert Jan Vos (Luxor-Hoogeveen), de zanger van de band en Ellen Schut (Titra-Amsterdam). Inmiddels kan met grote tevredenheid wor den teruggekeken op deze NFC Contact dag die dankzij een uitstekende organisatie en uitvoering door de medewerkers van Royal Theater in Weert een groot succes heeft kunnen worden. Een woord van dank is daarom wel op zijn plaats.

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 12