Tl Met de uitreiking van de Golden Globes aan het begin van het jaar wordt min of meer altijd de aftrap gegeven voor het jaarlijkse Oscarfeest. De Globes, die elke jaar door de leden van The Hollywood Foreign Press Association aan film- en TV produkties worden toegekend, worden gezien als de eerste indicaties van de komende Academy Awards. Niet dat de Golden Globe winnende acteurs, actrices en producenten nu rustig achterover kun nen gaan leunen of alvast aan hun Oscarspeech kunnen beginnen, daarvoor zijn de Globes een te wankele graadmeter. De Globes geven echter wel aan wie een redelijke kans maakt om in ieder geval genomineerd te worden voor een Oscar. Hoe het daarna verder verloopt is op enkele uitzonderingen na, altijd een beetje koffiedik kijken. Wij van Holland Film Nieuws hebben de winnaars van de Golden Globes even op een rijtje gezet. Dan kunt u alvast een Oscarnominatie-weddenschap afsluiten met uw collega's... Sense And Sensibility Babe, A Gallant Pig Nicolas Cage Leaving Las Vegas Mei Gibson - Braveheart Beste Film, drama Apollo 13 Braveheart The Bridges OfMadison County Leaving Las Vegas Sense And Sensibility Beste Film, musical of komedie The American President Babe, A Gallant Pig Get Shorty Sabrina Toy Story Beste Actrice, drama Susan Sarandon - Dead Man Walking Elisabeth Shue - Leaving Las Vegas Sharon Stone - Casino Meryl Streep - The Bridges OfMadison County Emma Thompson - Sense And Sensibility Beste Actrice, musical of komedie Annette Bening - The American President Sandra Buttock - While You Were Sleeping Toni Collette - Muriel's Wedding Nicole Kidman To Die For Vanessa Redgrave - A Month By The Lake Beste Acteur, drama Nicolas Cage Leaving Las Vegas Richard Dreyfuss - Mr. Holland's Opus Anthony Hopkins - Nixon Ian McKellan - Richard III Sean Penn - Dead Man Walking Beste Acteur, musical of komedie Michael Douglas - The American President Harrison Ford - Sabrina Steve Martin - Father Of The Bride 2 Patrick Swayze - To Wong Foo, Thanks For Everything! John Travolta - Get Shorty Beste Regisseur Mike Figgis - Leaving Las Vegas Mei Gibson - Braveheart Ron Howard - Apollo 13 Ang Lee - Sense And Sensibility Rob Reiner - The American President Martin Scorsese - Casino Mira Sorvino - Mighty Aphrodite Brad Pitt - Twelve Monkeys Les Miserables Pocahontas Beste Vrouwelijke Bijrol Anjelica Huston - The Crossing Guard Kathleen Quinlan - Apollo 13 Kyra Sedgwick - Something To Talk About Mira Sorvino - Mighty Aphrodite Kate Winslet - Sense And Sensibility Beste Mannelijke Bijrol Ed Harris - Apollo 13 John Leguizamo - To Wong Foo, Thanks For Everything!... Brad Pitt - Twelve Monkeys Tim Roth - Rob Roy Kevin Spacey - Ususal Suspects Beste Buitenlandse Film Brother Of Sleep (Schlafes Bruder) - Duitsland French Twist (Gazon Maudit) - Frankrijk Les Miserables - Frankrijk Likje, two Chocolates (Come Due Coccodrilli) - Italië Shanghai Triad - China Beste Originele Muziekscore Patrick Doyle - Sense And Sensibility James Horner - Braveheart Maurice Jarre A Walk In The Clouds Michael Kamen - Don Juan DeMarco Alan Menken - Pocahontas Beste Originele Muzieknummer Pocahontas - Colors Of The Wind, muziek: Alan Menken, tekst: Stephen Schwartz Don Juan DeMarco - Have You Ever LovedA Woman?muziek en tekst: Bryan Adams Batman Forever - Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, muziek: U2, tekst: Bono Sabrina - Moonlight, muziek: John Williams, tekst: Alan en Marilyn Bergman Toy Story - You Got A Friend In Me. muziek en tekst: Randy Newman Beste Script Patrick Sheane Duncan - Mr. Hollands Opus Scott Frank - Get Shorty Tim Robbins - Dead Man Walking Aaron Sorkin - The American President Emma Thompson - Sense And Sensibiltiy Randy Wallace - Braveheart mmm mm

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 14