SELECTRONIC Selectronic is sedert 1 augustus 1967 actief in de audio- en audiovisuele sector in Nederland, vóór die datum ligt tevens een stuk geschiede nis in de bioscoopwereld en wel vanaf 1948. Op dat moment begon de huidige directeur van Selectronic, in dienst van de N.V. Kinotechniek Amsterdam, mee te werken aan de inhaal manoeuvre om zoveel mogelijk bioscopen te voorzien van 35mm. filmprojectoren, daar immers in de oorlogsjaren het Nederlandse cine- mabedrijf. praktisch geheel was beroofd van het machinepark. Er werden zowel nieuwe Kalee projectoren, als ook vele gereviseerde projecto ren in bedrijf gesteld; de werkplaats draaide overuren om vele oude Ernemann machines, van diverse zolders komende, weer volledig gang baar te maken. Daarmee werd de periode over brugd tot 1950, toen opnieuw een Ernemann projector, de Ernemann X werd geproduceerd in Kiel, enige tijd later geflankeerd door de Ernemann IX en de E VIII. Het tijdperk van de koolspitsen, gevolgd door de zogenaamde flits lampprojectie werd feitelijk afgestoten, door de komst van de Xenonkolf, waarmee de meeste cinema's een duidelijke verbetering van de beeld kwaliteit beleefden. De CinemaScope kwam met de sterkere licht bronnen uitstekend tot zijn recht. Een ander effect was het feit, dat van 2 projectorgebruik op 1 projector kon worden overgestapt, toen de No- Rewind units, voor de volle lengte van de film, niet langer gehinderd werd door de brandduur van de koolspitsen. Selectronic werd opgericht door M.M. Chanowski Productions te Amsterdam en tijdens deze periode werd o.a. de produktie van de bekende 'Fabeltjeskrant' technisch in de spullen gestoken door Selectronic. Na vier jaar werd de BV overgedragen aan de huidige eigenaar, G.J. Muhlenbaumer en er werd een winkelpand betrokken in Ouderkerk a/d Amstel, nog later een groter gebouw in Uithoorn. Selectronic startte met een vertegenwoordiging van de merken ALTEC LANSING's 'The Voice of the Theatre' en 'Electrovoice' de 'Mclntosh' versterkers en de eerste professionele audio visuele stuurapparatuur voor Multiscreen dia projectie. Met veel élan werden speeltheater- installaties gebouwd maar ook werd in de bioscopen de inmiddels uiterst populaire Altec Lansing luidsprekers en versterkersystemen gemonteerd. Rond 1970 werd het pakket uitgebreid met de audio-mengtafels van Soundcraft - tegelijkertijd begon de opmars van de DOLBY Noise Reduction, eerst in mono, later in stereo en ver volgens werd de SR Spectral Recording versie uitgebracht. Vandaag is met de nieuwste Digitale apparatuur, zowel van DOLBY als ook van D.T.S. en Sony's S.D.D.S.-systeem, het hoogst bereikbare tenslotte bereikt. De geluidsweergave in de moderne cinema's is van topkwaliteit, de filmbeleving is dan ook opti maal te noemen. De systemen voor tientallen speeltheaters, verga dersystemen en multimedia installaties ontwik kelen zich in snel tempo, met als hoogtepunt de fraaie totale audio-installatie in het Muziektheater te Amsterdam, rond 1985. Selectronic had intussen een 1.200 m2 pand betrokken, in het Industriepark Legmeer, Amstelveen. Per 1 november 1988, kwam de heer Ronald Weier de gelederen versterken en bracht daarbij de kennis mee die hij, in de dagelijkse praktijk met zijn vader, Harry Weier, Verkoper/Technicus van Kinotechniek, had opgedaan. Sedert 1988 kon een groot aantal installaties worden gebouwd, zowel met de nieuwste Ernemann 15 projectoren als ook met de geluids systemen. Dolby, DTS en SDDS. De bijzonder compact gebouwde Ernemann 15, die in een 4- tal versies wordt geleverd, heeft intussen een goede naam opgebouwd door de vlekkeloos vaste beeldstand en de uitstekende geluidsweer gave. Nieuw is de vervanging van de aloude belich tingslamp met toonoptiek door een Laserunit waarmee een uiterst stabiele lichtbron met een constant scherpe bundel wordt bereikt. Een voor deel is ook dat de digitale kopie en de zilvervrije filmkopie in perfecte kwaliteit kunnen weerge ven met deze Lasertechniek, waardoor nieuwe machines direct kunnen worden ingezet zonder verbouwingen van soundboxen of readers. Uiteraard heeft men deze toepassing gepaten teerd. De import van velerlei produktlijnen ten behoeve van de bouw van theater- en cinema-installaties en audio-visuele systemen zal in 1996 verder worden geconcentreerd op kwaliteit en op servi ce naar de eindgebruikers. De stevige orderporte feuille toont aan dat de gestandariseerde audio- installaties worden geapprecieerd door de cliënten in theater en cinema. G.J. Muhlenbaumer Directeur/eigenaar van Selectronic bv Favoriete film: LawrenceOf Arabia Favoriete acteur: Tom Cruise Favoriete actrice: Kim Basinger Runt de firma sinds 1967 nog steeds met plezier en toewijding. Verkoper en technicus, 'bijgeble ven', bij de technische vooruitgang. Na de jaren van serieuze technische aanpak in het cinemavak, de opbouw van een team (waarmee vele grote installaties konden worden gereali seerd in binnen- en buitenland in de sectoren theater, cinema, boardrooms en demonstratie ruimten) werd ook de verkoop via de detailhan del doelwit voor een reeks van merken. Nieuwe mensen in het bedrijf zullen mede bij dragen aan nieuwe methoden, bij gelijkblijvende kwaliteiten. Ronald Weier Cinema-specialist Favoriete film: RemainsOfTheDay Favoriete acteur: Harrison Ford Favoriete actrice: Michelle Pfeifer Uitgerust met een grote ervaring en een even groot doorzettingsvermogen kent hij alle ins en outs van 16/35 en 70 mm filmprojectoren en is er weinig dat hem tijdens de opzet van nieuwbouw projecten ontgaat. Voor de nieuwste CP 500 Dolby apparatuur is ook de trainingscursus (evenals van de vorige typen) de basis waarop de betrouwbaarheid, de juiste, precieze inregeling en de weergavekwaliteit stoelt. Meegegroeid met de techniek van de filmprojectoren en de audio- apparatuur draagt hij ook zorg voor de commer ciële kant, voor realisatie van offertes en werving van orders. Gijs Muhlenbaumer Dagelijks verkoopleider Favoriete film: First Blood Favoriete acteur: Sylvester Stallone Favoriete actrice: Juliette Binoche In dienst sedert begin mei 1985. Harde werker, met een goed inzicht in de technische perikelen rond de vele audio-installaties. Zorgt voor offer tes, orders en de verwerking. Kent alle juiste knoppen voor elke Soundcraft mengtafel, die ooit werd geleverd. Houdt het overzicht over de reparaties, verzendingen en de financiële admini stratie. Ook voor complete systemen in disco/dancing e.d. geeft hij de juiste technische adviezen. Bob Petersen Financieel Beheer Favoriete film: EdWood Favoriete acteur: Johnny Depp Werkt ook al weer 10 jaar bij ons. Weet alles van de boekhouding over de laatste 10 jaar en slaagt er in de meest ingewikkelde berekeningen te ver richten, die zowel belasting, leveranciers als onze cliënten tevreden houden. Uiteraard doet de computer het meeste werk maar wel onder lei ding van de rekenmeester. Scherp op de betaaldata, zowel inkomend als uit gaand.

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 18