THE ACADEMY AWARDS: DE JAREN '90 1991 1992 }°6S ]A/i De afgelopen vijf jaar stond de Oscar-uitreiking in het teken van de grote favorie ten: Dances With Wolves, The Silence of the Lambs, Schindler's List en Forrest Gump. Eigenlijk was steeds voor elke Oscar-uitreiking al duidelijk welke film de meeste Oscars zou gaan winnen. 1990 was de uitzondering die de regel bevestigt, omdat toen vrij onverwacht Driving Miss Daisy tot beste film werd verkozen en vervolgens ook de meeste Awards in de wacht sleepte. Ook dit jaar is er geen echte favoriet te noemen en blijft het gissen tot het moment van de daadwerkelijke uitreiking. Holland Film Nieuws maakte een over zicht van de winnaars in de jaren negentig. Aladdin ......1995 The Si Of The The J&Êi Beste Film: Unforgiven Beste Actrice: Emma Thompson - Howard's End Beste Acteur: Al Pacino - Scent Of A Woman Beste Regisseur: Clint Eastwood - Unforgiven Beste Vrouwelijke Bijrol: Marisa Tomei - My Cousin Vinny Beste Mannelijke Bijrol: Gene Hackman - Unforgiven Beste Scenario gebaseerd op bestaand werk: Howard's End Beste Originele Scenario: The Crying Game Beste Buitenlands Film: Indochine Beste Muziekscore: Aladdin Beste Originele Muzieksong: Beste Film: Driving Miss Daisy Beste Actrice: Jessica Tandy - Driving Miss Daisy Beste Acteur: Daniel Day Lewis - My Left Foot Beste Regisseur: Oliver Stone - Born On The FourthOfJuly Beste Vrouwelijke Bijrol: Brenda Fricker - My Left Foot Beste Mannelijke Bijrol: Denzel Washington - Glory Beste Scenario gebaseerd op bestaand werk: Driving Miss Daisy Beste Originele Scenario: Dead Poets Society Beste Buitenlandse Film: Cinema Paradiso Beste Muziekscore: The Little Mermaid Beste Originele Muzieknummer: The Little Mermaid V T** Beste Film: Dances With Wolves Beste Actrice: Kathy Bates - Misery Beste Acteur: Jeremy Irons - Reversal Of Fortune Beste Regisseur: Kevin Costner - Dances With Wolves Beste Vrouwelijke Bijrol: Whoopi Goldberg - Ghost Beste Mannelijke Bijrol: Joe Pesci Goodfellas Beste Scenario gebaseerd op bestaand werk: Dances With Wolves Beste Originele Scenario: Ghost Beste Buitenlandse Film: Der Reise Der Hoffnung Beste Muziekscore: Dances With Wolves Beste Originele Muzieknummer: Dick Tracy Beste Film: Schindler's List Beste Actrice: Holly Hunter-The Piano Beste Acteur: Tom Hanks - Philadelphia Beste Regisseur: Steven Spielberg - Schindler's List Beste Vrouwelijke Bijrol: Anna Paquin The Piano Beste Mannelijke Bijrol: Tommy Lee Jones - The Fugitive Beste Scenario gebaseerd op bestaand werk: Schindler's List Beste Originele Scenario: The Piano Beste Buitenlandse Film: Belle Epoque Beste Muziekscore: Schindler's List Beste Originele Song: Philadelphia Beste Film: Forrest Gump Beste Actrice: Jessica Lange - Blue Sky Beste Acteur: Tom Hanks - Forrest Gump Beste Regisseur: Robert Zemeckis - Forrest Gump Beste Vrouwelijke Bijrol: Dianne Wiest - Bullets Over Broadway Beste Mannelijke Bijrol: Martin Landau - Ed Wood Beste Scenario gebaseerd op bestaand werk: Forrest Gump Beste Originele Scenario: Pulp Fiction Beste Montage: Forrest Gump Beste Buitenlandse film: Burnt By The Sun Beste Muziekscore: The Lion King Beste Originele Song: The Lion King ence Beste Film: Lambs Beste Actrice: Jodie Foster Silence Of The Lambs Beste Acteur: Anthony Hopkins - The Silence Of The Lambs Beste Regisseur: Jonathan Demme - The Silence Of The Lambs Beste Vrouwelijke Bijrol: Mercedes Ruehl - The Fisher King Beste Mannelijke Bijrol: Jack Palance - City Slickers Beste Scenario gebaseerd op bestaand werk: The Silence Of The Lambs Beste Originele Scenario: Thelma Louise Beste Buitenlandse Film: Mediterraneo Beste Muziekscore: Beauty And The Beast Beste Originele Muzieknummer: Beauty And The Beast

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 34