VOETBAL INHOUD HET CITAAT Het is een feit dat Nederlanders zich niet snel het hoofd op hol laten brengen. De "doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg"-mentaliteit van ons volk is wellicht een van de rede nen waarom er in Nederland nooit echt een filmsterrensysteem tot ontwikkeling heeft kunnen komen. Wij Nederlanders hech ten er waarde aan dat het "zij van hiernaast"-gevoel niet verlo ren gaat. Komt het moment dat de afstand tussen de gewone man en de film- en/of TV persoonlijkheid te groot wordt, dan wordt er direct ingegrepen. Dit alles in tegenstelling tot de Verenigde Staten waar beroemdheden zich wel het e.e.a. kunnen permiteren zonder dat zij hieraan volledig ten onder gaan (de voorbeelden liggen voor het oprapen). Zolang ze met behulp van een flinke dosis glamour en glitter de gedachte van The American Dream over eind weten te houden, hoeven zij zich geen zorgen te maken. Misschien maakt de ongekende populariteit van Ajax (en m.n. bepaalde voetballers) van dit moment duidelijk dat er lang zaam maar zeker toch een verandering optreedt in onze, van oorsprong toch zeer beklemmende manier van denken. Alhoewel voetbal in Nederland altijd al alle aandacht kreeg, heeft Ajax daar nu, o.a. met een ongekend groeiende merchan dising markt, een extra dimensie aan gegeven. Dat is wel iets om over na te denken in een jaar waarin er weer een EK voet bal en de diverse Europa Cup wedstrijden gepland zijn. Personalia 4 In Memoriam 4 De heer Th. Frijn 100 Jaar Cinema: 5 Nederlandse Filmfragmenten NFC Nieuwjaarscontactdag 6 De Albert Heijn bioscoopactie 8 Twee perspectieven: 10 De Nederlandse Filmkeuring Bioscoop In Beeld: 80 jaar Royal Theater in Weert Futuroscope in Poitiers; deel 1 Golden Globes 1996 Het Nederlands Film Jaarboek 1990-'95 De Pen door Berend Reijnhoudt 12 13 14 15 18 J. Huijsdens Eindredacteur Bedrij fsportret: Selectronic BV 19 Gespecialiseerd in: Film aankondigings lichtbakken Decoraties in 3 D Billboards Film decoraties Restyling interieur en exterieur Bewegwijzering Etalages Danzigerkade 15 101 3 AP Amsterdam Tel: 020 - 6867636 Fax: 020 - 6821 873 Nog een keer 100 Jaar Cinema? Tv in beeld Stichting voor Onderzoek "1996 en verder" Filmjaaroverzicht 1995 "Kiezen" door Jac. Goderie 20 20 21 25 Samenwerking Coca-Cola en Jogchems's Theaters 25 Salaristabel Stichting Bio Kinderrevalidatie 26 27 "Ik ben geen hemelbestormer. Ik ben te a-moreel om me er druk over te maken. De film is wat mij betreft niet bedoeld om te shockeren. Ik wil alleen mij zelf niet shockeren door uitge breid in Showgirls te moeten knippen". Paul Verhoeven over Showgirls in zijn recent verschenen auto biografie ASAK bv

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 3