PERSONALIA IN MEMORIAM Het is nu iets meer dan een jaar geleden dat we in Holland Film Nieuws zeiden dat het in de filmindustrie af en toe net een stoelen dans is. Het is toeval, of het ligt aan het sei zoen maar ook nu vinden er aan het begin van het jaar weer de nodige personele ver schuivingen plaats. Eind vorig jaar maakte Roy Matalon bekend dat hij zijn functie als General Manager van Columbia TriStar met ingang van 1 januari zou neerleggen. Vervolgens werd gedurende de feestdagen druk gezocht naar een opvolger die gevonden werd in de persoon van Kiki Dilweg, voorheen Publicity Manager bij Columbia TriStar. Na enkele jaren trou we dienst heeft Paul Visser een punt gezet achter zijn carrière als booker bij Polygram Filmed Ent./Meteor Film. Paul besloot de overstap te maken naar het kantoor van RCV Filmdistribution. Aangezien het vertrek van Paul bij Polygram betekende dat er daar een plaats leeg kwam werd Martin Rut- tenberg, voorheen as sistent booker bij UIP, gevraagd deze op te vullen. En alsdus zal gaan geschieden. Per 1 januari is Miranda Horsmeijer (22) in dienst getreden bij Polygram Filmed Entertainment Distri- bution als Assistente Booking. Miranda was voorheen werkzaam als Sales Support Assistente bij PolyGram Video. Marco Muts, voorheen booker bij Warner Bros., vond dat de tijd rijp was om zijn functie iets letterlij ker te nemen en de boe kenbranche in te duiken, daarmee de film wereld vaarwel zeggend. De redaktie wenst jullie veel succes toe in jullie nieuwe functies. In verband met de zwangerschap van Marianne van Amerongen, secretaresse bij de NFC, werd besloten een parttime kracht aan te trekken die in de nabije toekomst met Marianne zal gaan samenwerken. De keuze is gevallen op Joyce Blume, voorheen directie secretaresse bij Ergon, een electrotechnische onderneming. Marianne van Amerongen is overigens inmiddels de gelukkige moeder van een dochtertje, Robin genaamd. Ook Paula da Silva van Popcorn U.S.A. heeft inmiddels een tweetal maanden gele den het moederschap mogen ontdekken. Op 27 november werd haar zoontje David Manuel geboren. De redaktie wil de moeders (en vaders!) hierbij van harte gelukwensen. Bij het ter perse gaan van dit nummer ver namen we dat de heer W. van Wouw zijn functie als Managing Director van Pathé Cinemas B.V. per ingang van 1 februari heeft neergelegd. Ook ontvingen wij bericht van het overlijden op 75-jarige leeftijd van de heer W. He melraad 22 januari jl. te Bunnik. De heer Hemelraad was jarenlang actief in het film bedrijf o.a. als direkteur van Actueel Film. Theodorus Frijn* 2 maart 1919 -1 24 december 1995 Naarmate de jaren vorderen word je steeds vaker geconfronteerd met het overlijden van oud-collega's. De ene keer komt zo'n bericht volkomen onverwacht, de andere keer wist je dat de betrokkene sukkelde met de gezondheid, maar meestal wordt dan niet direct aan het ergste gedacht. Dan komt zo'n bericht van overlijden, hoewel niet onverwacht, tóch onverwacht. En vrijwel altijd komt zo'n bericht dan via de overlijdensadvertentie in het landelijke ochtendblad tot je. Weer een oudgediende uit het bedrijf minder! Elk wegvallen van een oud-collega betekent ook het wegvallen van weer een stukje van je eigen leven. De herinneringen blij ven, maar de band is verbroken. Die gedachte kwam bij mij op, toen ik de overlijdensadvertentie van Theo Frijn onder ogen kreeg. Met Theo Frijn is "de laat ste der Mohicanen", de nestor van het gilde der filmvertegenwoordigers, heengegaan. Niemand is zó lang in het bedrijf werk zaam geweest als hij, meer dan zestig jaar! Als vertegenwoordiger bij Loet Barnstijn, in de eerste jaren na de oorlog, legde hij de basis voor zijn verdere carrière in het bedrijf. Toen Loet Barnstijn het in Nederland voor gezien hield, stapte hij over naar Standaard Films, dat door Jan Kemps van Barnstijn was overgenomen. De jaren bij dit kantoor waren de jaren van Theo Frijn! De door Standaard Films georganiseerde tweedaagse trade-shows in Den Haag, waren hoogtepunten in het film- en bioscoopgebeuren. 's Avonds trok het merendeel van het gezelschap naar Scheveningen, waar men tot in de vroege uurtjes op de terrassen verbleef, met Theo Frijn als onver moeibare gastheer. Zijn benadering en omgang met de exploitanten leverde hem een enorme goodwill op. Jammer voor hem kwam aan de suc cesvolle Standaard-periode, door het plotselinge overlijden van Jan Kemps, een abrupt einde. Maar ook in zijn daarna volgende functies bleef hij een markante figuur in het bedrijf. Er werd wel eens een opmerking gemaakt over het feit, dat hij altijd in grote Amerikaanse auto's reed. Met grootdoenerij had dit weinig te maken. Zijn visie was, dat hij, wanneer hij als vertegenwoordiger van zijn kantoor in zijn indrukwekkende wagen bij een exploitant kwam voor rijden, meer indruk maakte dan, en dus al een overwicht had op, de vertegenwoordiger, die met zijn "volkswagentje" kwam aanzetten! Met het overlijden van Theo Frijn is een periode afgesloten. Zij die hem gekend hebben, zullen hem nooit vergeten! F.P. van den Berg

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 4