Ook was men er getuige van hoe de aan een rolstoel gekluisterde Christopher Reeve Hollywood op het hart drukte vooral ook politiek belangrijke films te maken en hoe de van een beroerte herstellende Kirk Douglas The Life Time Achievement Award overhandigd kreeg van Steven Spielberg. De spanning in het Amsterdamse Lido bereikte een ongekend hoogte punt toen Mei Gibson, bekroond als beste Regisseur voor Braveheart, de envelop van de Oscar voor Beste Buitenlandse film opende. Al na de woorden "and the Oscar goes toThe Netherlands" brak een oorverdovend gejuich los dat de bezoekers van het Terwijl in Hollywood de sterren zich opmaakten om nabijgelegen casino zeker gestoord moet hebben, in het Dorothy Chandler Pavillion de uitreiking van De Nederlandse inbreng beperkte zich niet tot een de Academy Awards 1996 bij te wonen, ver zamelde een groot aan tal Nederlandse geno digden zich in de nacht Het Lido Theater in Amsterdam tijdens de uitreiking van The Academy Awards 1996 Ook in Amsterdam werd de Oscar voor Antonia op feestelijke wijze gevierd. van 25 op 26 maar jl. in het Amsterdamse Lido Theater om daar getuige te zijn van een live uitzending van Filmnet van de uitrei king van deze belang rijke filmprijs. Alvorens het Amster damse publiek aan tafel schoof kon men tijdens het feest, dat aan de uitzending vooraf ging, de per soonlijke voorkeuren uitwisselen en de laatste wed denschappen afsluiten. Vanaf 2.00 uur konden de gasten via een groot aantal TV-schermen kijken naai de traditionele aankomst van de filmsterren in Hollywood. Om 3.00 uur werd met de uitreiking zelf begonnen. Onder het genot van een drankje en gebruikmakend van een prachtig buffet zagen de circa 400 genodigden o.a. hoe Whoopi Goldberg als gastvrouw de show stal en hoe vader Paul Sorvino in tranen uitbarstte toen zijn dochter Mira de Oscar voor beste Vrouwelijke Bijrol in ontvangst mocht nemen. Oscar voor Antonia. De Engelse filmma ker Jon Blair werd bekroond voor zijn documentaire "Anna Frank Re- membéreifen deelde bij zijn speech het podium met Miep Gies, de vrouw die, zoals Blair verwoordde, ervoor had gezorgd dat het Dagboek van Anne Frank voor de wereld bewaard was gebleven. Zijn woorden "in deze wereld van celluloid helden, is zij de echte heldin", leverde haar een staande ovatie op. Tegen de tijd dat de Oscar voor Beste Film om circa 6.30 uur aan de producent van Braveheart werd uit gereikt had een aanzienlijk deel van het Amsterdamse publiek zich al teruggetrokken op de hotelkamer en was een ander deel (met uizondering van de Polygram/Meteor mensen) al op weg naai" huis om bij te slapen. Dat deed echter geen afbreuk aan het feit dat het Filmnet Oscargala 1996 als zeer geslaagd kan worden beschouwd. Een herhaling Th 1997 lijkt dan ook niet uitgesloten. Van Holland Film Nieuws waren aanwezig: J. Huijsdens (links) en A. Weststrate (rechts achter). Verder aan de tafel v.l.n.r: J. Ott, H.J.A. Tijssen en C. Jansen.

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 19