HUWELIJKSAANZOEK IN DE PAUZE VAN DE FILM 7#(x Naar de film gaan komt steeds meer in. Bij het Corso Theater weten ze dat als geen ander Er is veel verande ring in de theaterwereld. Zo worden de zalen aangepakt en veranderd en men verbetert het geluid. Dat is bij veel bioscopen al digitaal, zo ook bij de familie Bettink van het Castricumse Corso Theater. Maar dat is niet alles, men wil het de bezoeker van het theater nog meer naar de zin maken en daarom wordt de zaak grondig gere noveerd. Niet alleen de plafonds en de wanden worden ver nieuwd, maar ook het tapijt. Maar de allergrootste ver andering is wel dat alle stoelen vernieuwd worden. Er komen minder stoelen waardoor de breedte van de zit vergroot wordt. Daarnaast zijn het vaste stoelen. Door deze verandering is de beenruimte vergroot en staat de eerste rij stoelen zelfs zeven meter van het witte doek. In het theater komen er grote en kleine foto's van film sterren aan de wanden. Het echtpaar Bettink wil er een gezellig theater van maken, gezelligheid zoals zij den ken dat die moet ontstaan. Straks lekker onderuit zitten en kijken naar een van de betere films die er regelmatig draaien in het Corso theater. In de pauze even lekker aan de bar zitten en genieten van een drankje. Een hele stap voorwaarts voor het Corso theater, die daarmee wellicht een trend zet voor vele andere ondernemers in het dorp die ook lopen met plannen, maar niet precies weten wanneer ze die moeten doorvoeren. "Als er een schaap over de dam is volgen er meer". Mag dit een perfect voorbeeld zijn. De verbouwing wordt overigens uitge voerd door verschillende Castricumse bedrijven. De stoffering komt van Alma, het interieur wordt verbouwd door De Nijs interieurbouw, terwijl Arie Schram het schilderwerk voor zijn rekening neemt. De stoelen komen uit België van een speciale theaterstoelenfabri- kant. Uit: De Castricummer Uw Regiokrant 12/03/95 ZAANDAM-De datum (volgend jaar zomer) hadden ze al geprikt maar Rosita Capurro Diaz (24) wilde dat 'haar' Michael Wempe (26) een officieel en vooral origineel huwelijksaanzoek zou doen. Deze hartewens van zijn aanstaande nam Michael, in het dagelijks leven werk zaam op de afdeling cardiologie van zie kenhuis De Heel, heel serieus op. "Ik wilde het meteen groots aanpakken." De Zaandammer benaderde nu eens niet een televisie-programma, maar had een afwijkend idee in zijn hoofd dat ook heel dichtbij huis uitgevoerd kon worden. Daarvoor benaderde Michael bioscoop 't Saentje, waar meteen enthousiast gere ageerd werd op zijn plan. In samenwerking met vrienden, de mensen van 't Saentje en Michaels familie werd een heel scenario in elkaar gezet. Ook de baas van Rosita zat in het complot. Immers, normaal werkt de Zaandamse iede re zaterdagavond in het Mexicaanse restaurant Pancho's Cantina aan de Rozengracht. Deze zaterdag mocht ze eerder weg om met Michael en wat anderen naar de film te gaan. Niets vermoedend nam Rosita plaats in zaal drie van 't Saentje om 'Ace Ventura, when nature calls' te gaan bekijken. Totdat de pauze begon, ging alles zoals altijd. Plotseling betrad bio scoopmanager Ton van Egdom het podium en kondigde een spe ciale 'pauze-act' aan. Michael werd naar voren geroepen, de spot-lights gingen aan en op het grote filmdoek ver scheen een afbeelding van een rode roos met in het hart de tekst: "Rosita, wil je met mij trouwen? Michael". De totaal verraste bruid werd daarop verzocht ook naar het podium te komen. Daar ging Michael door de knieën en herhaalde zijn aanzoek. Het publiek in zaal drie hield de adem in... Na het verlossend ja-woord van Rosita steeg hartverwarmend applaus en gejuich op. "Het was best een emotioneel moment, maar alles ging perfect. Ze had dit never, nooit verwacht", zegt de overgelukkige Michael. "Voor 't Saentje was dit een primeur, maar wellicht dat het een trend wordt. We staan altijd open voor gezellige dingen", aldus Tom van Egdom. "Onze Olav Windrich heeft de dia ontworpen. Aan het aanstaan de bruidspaar hebben we hiervan een inge lijste versie gegeven." Uit: Noord-Hollands weekblad ^-GEKNIPT DOOR XJ^ 2£ fe

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 26