adg Applications Paul de Leeuw. Waarom? Nou eigenlijk omdat ze Paul de Leeuw een wereldster vindt. Evert Muntje werf Evert is in aard en persoon een echte pro bleemoplosser. Ook hij heeft een cursus programmeren achter de rug en is door Duware aangetrokken om alle Windows 95-aktiviteiten in goede banen te leiden. De problemen waar hij mee geconfron teerd wordt, kunnen variëren van hardwa re tot software en de combinatie daartus sen. "Meestal gaat het om relatief eenvoudige problemen die via de telefoon kunnen worden afgehandeld. Dan gaat het bijvoorbeeld om een printerdriver die niet juist is geïnstalleerd. Maar soms heb je ook conflicten tussen hard- en software en dan moetje toch even flink met de theorie stoeien voor zoiets is opgelost. Daar leer je weer van zodat zo'n probleem de vol- gende keer niet meer voorkomt. Wat dat betreft ligt in mijn werk een soort paradox besloten. Als ik mijn werk goed doe, hoef ik eigenlijk niets meer te doen. Over zijn keuze voor de beste film hoeft Evert ove rigens niet lang na te denken. Als fan van alles wat met animatie te maken heeft, kiest hij voor de moeder van alle Manga- films, Akira. Martin Anker Martin is via Duware gedetacheerd bij Polygram Filmed Entertainement om alle specifiek voor Polygram geschreven soft ware te onderhouden. Polygram gebruikt bij voorbeeld Du ware-programmatuur voor de financiële administratie en de ver koop van video's aan videotheken. Daar is hij vier dagen in de week mee bezig. Op de enige dag die dan nog overblijft, is hij op het kantoor van Duware te vinden waar hij verantwoordelijk is voor het Monitoren Info Systeem en Entree; ach tereenvolgens een programma waarmee de informatieschermen in de bioscopen worden aangestuurd en een ticket administratiepakket voor de recreatiesec tor. Een favoriete film heeft Martin overi gens niet. Hij is dol op het medium en geniet eigenlijk van elke film die hij ziet. Als het echt moet zou hij voor een klas sieker kiezen. Nosferatu, of zoiets. Dankjewel Martin, het staat genoteerd. Jules Samb Jules vormt binnen Duware een afdeling op zich. Als enige medewerker van Duware Ser vices houdt hij zich exclusief bezig met het onderhoud en reparatie van alle hardware die door Duware wordt geïnstal leerd. Daarbij kan het gaan om netwer ken, computers, printers, servers en aan verwante apparatuur. Voor de bioscopen is hij vaak een redder in de nood. Tenslotte kan een heel bedrijf in de problemen raken als bijvoorbeeld de kassa uitvalt. Gewapend met mobiele telefoon staat Jules dan ook de hele dag paraat. Het leuke aan zijn werk is dat hij overal komt. Aan de andere kant is er natuurlijk wel een schaduwzijde. Met name in de weekeinden, als de bio scopen piektijd draaien, zul je zien dat er dingen stuk gaan. "Dan moet ik er toch op uit en dan hangt het er maar net van af of dat in Amsterdam of in Vlissingen gebeurt of ik zelf nog van mijn weekeind kan genieten." En over genieten gespro ken, Jules houdt van maatschappelijk engagement. De keuze voor Cry Freedom ligt dan ook voor de hand. Mirjam Schenk De eerste persoon die je tegenkomt als je bij adg binnenkomt is Mirjam. Mirjam beheert het secretariaat en is die functie het gezicht van de onderneming. Naast alle secretariële verantwoordelijkheden in het kader van ontvangst van gasten, ver zorging van correspondentie en telefoni sche receptie, verdeling van vegaderzalen en het bijhouden van de agenda, is Mirjam trouble shooter, coördinator en een beetje schooljuf. Als de printer uitvalt is zij degene die ervoor zorgt dat er bin nen een half uur een servicemonteur voor de deur staat. Ze zorgt dat eventuele pro blemen bij de juiste persoon terecht komen en dat iedereen zijn bureau aan het eind van de dag weer netjes achterlaat. De beste film die Mirjam de afgelopen tijd heeft gezien is Shawshank Redemption. Wat ze daar goed aanvond? De film heeft alles wat een goede film nodig heeft: spanning, aktie en avontuur, net als zij zelf. Mathieu van As Mathieu is de ene tovenaar van adg. Wat hij in zijn hoofd heeft zitten, is maar voor weinigen te volgen. Van oorsprong is hij computerprogrammeur maar inmiddels voelt hij zich meer architect. Mathieu ont werpt programma's, zet de grote structuur op en verzint oplossingen. Bovendien is hij specialist op gebied van koppeling en integratie van software. Hoewel hij soms maar moeilijk kan uitleggen wat hij nou precies doet, heeft hij inzicht in de mate rie die door weinig mensen wordt geëven aard. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Mathieu het brein is achter REL- ACCS. RELACCS is een uitgebreid rela tiemanagementsysteem voor grote en middelgrote bedrijven dat met vrijwel elk bestaand standaardpakket gekoppeld kan worden. Hoe dat in zijn werk gaat? Nee Mathieu, er moeten nog meer mensen worden voorgesteld en anders zijn we zo een hele pagina kwijt. Vertel maar liever wat je favoriete film is. Shawshank Redemption! Wat hij zo goed vindt aan de film? "Net als mijn vrouw heeft 'ie alles wat een film nodig heeft, spanning, aktie en avontuur.** Peter Stravers Peter is de andere digitale tovenaar bin nen adg. Ook hij weet alles van bits en bytes en de aanwending daarvan binnen complexe software pakketten. Momenteel werkt hij aan de voltooiing van COS- ACCS, een concession sales accounting system voor het bioscoopbedrijf. Ook dit is weer een open cliënt server pakket. j\

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 6