V.l.n.n: Boven: Bert, Mathieu, Peter en Laura Beneden: Steven, Jeroen en Marcel Mirjam ontbreekt helaas op deze foto Het bijzondere van COSACCS is volgens Peter dat het pakket het verbruik per buffet direct van de voorraad afschrijft en dat de gebruiker zijn eigen queries kan samenstellen. Bijvoorbeeld om de kost prijs van recepten of de meest rendabele uren van een buffet uit te rekenen. Andere pakketten voor de filmindustrie waarbij Peter in de ontwikkeling was betrokken, zijn het Rechten Inkoop Systeem (RIS), Rechten Verkoop Systeem (RVS) en het Titel Registratie Systeem (TREGS). De beste film? De hele Dirty Harry cyclus, maar dat komt omdat er nog steeds geen film over Louis van Gaal is gemaakt. Marcel de Graaf Marcel verzorgt de communicatie tussen de klanten van adg en de ontwikkelafde- ling. Hij is degene die in duidelijke taal kan uitleggen waar bijvoorbeeld Peter en Mathieu nu precies mee bezig zijn. Andersom is hij ook degene die naar de ontwikkelafdeling de wensen van de klant communiceert en suggesties doet over hoe daaraan tegemoet kan worden gekomen. Ook hij heeft een achtergrond als pro grammeur maar door het toenemende aantal opdrachten komt hij steeds minder aan programmeren toe en houdt hij zich steeds meer bezig met de commerciële gang van zaken binnen adg. Zijn pro grammeurs-achtergrond beschouwt hij zelf als zijn grootste kracht. "In gesprek ken met klanten kan ik vanuit die achter grond bepalen wat wel mogelijk is en wat niet. In die zin blijf ik dus altijd een beetje programmeur en zal ik ook nooit over spannen verwachtingen opwekken. Marcels keuze voor de beste film valt op Nikita. "Laatst weer op TV gezien, nog steeds indrukwekkend." Laura de Graaf Laura is binnen adg verantwoordelijk voor de ontwikkeling van het Movie Accounting System (MACCS) en het Time Accounting System (TACCS). MACCS is een pakket voor filmdistribu teurs waarin de afspraken met de biosco pen over de vertoningsrechten van films worden geregistreerd. TACCS, het tweede pakket, is een tijdregistratiemodule die in de nabije toekomst wordt aangesloten op RELACCS. "Dan is het dus mogelijk om in RELACCS per klant de gewerkte uren in te voeren en die automatisch te facture ren via de koppeling met het financiële pakket. Deze module wordt speciaal ont wikkeld voor gebruik in kennis-organisa ties die vaak wel met een relatiebeheer- pakket en financieel pakket werken maar daar niet hun uren in kunnen registreren. Vaak is bij dat soort bedrijven alles geau tomatiseerd maar zitten de fea-earners aan het eind van de dag nog met een rekenma chientje de factuurbedragen uit te reke nen." En Laura's favoriete film? Babies day out. "Een beetje omdat ik zelf in blij de verwachting ben maar ook omdat ik het gewoon een leuke film vond." Jeroen van Holst Jeroen is binnen adg de netwerkman. Zijn specialisme beslaat de communicatie tus sen hardware en software en vice versa. Vanuit dit specialisme verzorgt Jeroen het onderhoud en beheer van het interne net werk (Novell en NT) en ondersteunt hij de ontwikkelafdeling bij het maken van de ODBC-modules en de ole-koppelingen Van alle adg-pakketten. Dit zijn de stuk ken programmatuur die ervoor zorgen dat adg-pakketten systeem-onafhankelijk zijn en volledig geïntegreerd kunnen worden met alle standaard Windows-programma- tuur. Verder is Jeroen verantwoordelijk voor de helpdesk van adg en verzorgt hij op Internet de homepage van adg. Zijn keus voor de beste film valt op The Net met Sandra Bullock. De motivatie van Jeroen: "Echt een sterk verhaal is het niet maar ik zou best willen dat ik zo'n colle ga had!" Steven Heye Steven is de jongste aanwinst van adg. Een natuurtalent die vanuit de technische hoek enige tijd geleden de overstap naar de informatica heeft gemaakt. Voordat dat Steven als programmeur aan de slag ging, heeft hij bij adg het nieuwe netwerk geïn stalleerd. Na een interne opleiding heeft hij de vierde generatietaai Powerbuilder onder knie gekregen en inmiddels draait hij al drie maanden volwaardig mee. Zo schreef Steven enkele onderdelen van MACCS, RELACCS en COSACCS. Als beste films herinnert Steven zich Speed van Jan de Bont en Waterworld met Kevin Costner. De definitieve keuze valt op Waterworld vanwege de mooie beelden en de sterke cast. Tekst: Arjin van As Foto's: Jiska Boog en Steven Heye

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 7