AUDIOVISUEEL PLATFORM Ruth van der Pool, Kim op 't Veld, Mieke Verhees Speciale programma's Een erg deskundige afdeling binnen het bedrijf. Voor ieder mogelijk onderwerp wordt diepgravend onderzoek verricht want er dient goed onderbouwd gepraat en gediscussieerd te worden. Zij weten vlak voor het festival alles over actuele ontwikkelingen in het Nederlandse filmlandschap, over het compo neren van filmmuziek en over alle produkties die op stapel staan. Van componisten tot aan de mediaspecialisten van de Tweede Kamerfracties, van filmmakers tot publiek: iedereen dient met elkaar te praten, zodat na het festival iedereen weet hoe het nu eigenlijk zit en hoe het zou moeten zijn. De afdeling Speciale Programma's is verant woordelijk voor de Talkshows, de Werklunch, de Jeugdbios en het Film-muziek Seminar. Zelf kletsen ze heel wat af maar ze zorgen er voornamelijk voor dat er tijdens het festival genoeg stof tot praten voorhanden is. Mieke is de spil van deze afdeling. Vanaf mei bereidt ze alle speciale programma's voor, later concentreert ze zich meer op het Seminar Filmmuziek en de 14 talkshows. Om haar twee praatgrage assistenten te ontvluchten rookt ze regelmatig een sigaretje bij de buurafdelingen. Tijdens het festival begeleidt Mieke gastheer Philip Freriks bij de voorbereidingen van zijn talkshows, dagelijks om 22.30 uur in de Winkel van Sinkel. Kim doet het seminar. Tussen het e-mailen naar manlief in Ethiopië door verzorgt ze de produktie, registreert ze de aanmeldingen, schrijft ze het informatiepakket voor de basis scholen en assisteert ze bij de voorbereidingen voor de talkshows. Ruth loopt stage en schrijft haar scriptie voor de studie Film- en TV wetenschappen. Haar afstudeeronderwerp is Winnie de Poon en ze heeft haar computer dan ook volgeplakt met Poohplaatjes. Ruth wordt de rechterhand van Huib Stam, die de dagelijkse vroege talkshow Het Ochtend-humeur gaat presenteren. Favoriete Nederlandse film: Kim: Lang Leve de Koningin (ik vind kinde ren altijd leuk) Ruth: Het Zakmes (Olivier is de leukste acteur van Nederland) Mieke: De Wisselwachter (geen twijfel mogelijk) Barbara Truyen, Ingrid van Uiden, Charlotte Verhofstad, Annemieke Kluwen, Ellis Driessen Holland Film Meeting Bijna hadden ze het stukje in het Engels geschreven, langzamerhand hun voertaal. Het is trouwens een wonder dat ze allemaal op de picture staan. Hun buitenlandse trips naar fes tivals en meetings moeten zij zien te combine ren met de vele dates in eigen land en boven dien met de werkzaamheden op kantoor. En dat allemaal to promote de Nederlandse films bij al die buitenlanders die belangrijke functies bekleden bij tv-stations, festivals en sales com- panies. Bijna alle internationale guests die eind sep tember in Utrecht rondlopen, zijn hier op uit nodiging van de Holland Film Meeting om kennis te maken met de Nederlandse filmpro- dukties van het afgelopen jaar. Want waar kan dat beter dan op de plek waar de gehele jaar oogst aan Nederlandse productions te zien is? Wilt u weten wie wat doet? Ellis, de coördinatrice van de Holland Film Meeting, is verantwoordelijk voor Benelux Meets New York, Barbara voor the market- programme, Annemieke doet hotels en travels en leidt de guestdesk, Ingrid beheert o.m. de video library en Charlotte doet de research, met name voor het New York programma. "Over de kwaliteit van de nieuwe Neder-landse filmproduktie en of 'it travels and sells' kunnen we nog weinig zeggen. Wél dat het kleine maar hechte 'buitenland-team' er in geslaagd is voor het Marktpro-gramma zo'n 60 buitenlandse televisie-inkopers, festivaldirecteuren en distri buteurs uit 18 verschillende landen bij voor baat te interesseren. Met recht trots zijn we ook op de deelname van de top van de Amerikaanse (New Yorkse) onafhankelijke producenten aan het producenten seminar 'Benelux Meets New York'. Leuk hè?!" Favoriete Nederlandse films: Ellis: De smaak van water (niet vaak op een internationaal festival een Nederlandse film zo'n indruk zien maken (Venetië 1982)) Barbara: Abel (vernieuwende, absurdistische, tijdloze, humoristische film) Annemieke: De Noorderlingen (leuk dorp) Ingrid: Antonia (meeslepende familiekroniek) Charlotte: Blind Date (kan niet in vijf woorden) Naschrift Bij de 121 niet beschreven personen verdienen velen een eigen portret in dit overzicht, maar dan zouden we het hele blad vullen. En dat kan niet. Bedenkt u echter wel dat het festival niets is zonder de mensen van de carservice, art- direction, catering, ontvangstbalies, etc. etc. De foto's in dit bedrijfsportret zijn gemaakt door Felix Kalkman. r MEDIA Distributie De 'call for proposals' voor het onderdeel MEDIA Distribution is eind mei gepubliceerd. De deadline is inmiddels al weer verstreken maar naar ver wachting zal er eind augustus een nieuwe 'call worden uitgeroepen, die open staat tot medio okto ber. Ter voorbereiding van het indienen van pro jecten voor deze tweede oproep kan de richtlijn van de eerste oproep worden opgevraagd bij de MEDIA Desk. Zodra de richtlijnen van de tweede oproep gepubliceerd zijn, worden deze dan nage- stuurd. Naar verwachting zal de richtlijn wel wor den aangepast maar blijven de hoofdlijnen onge wijzigd. Er is steun, in de vorm van leningen, beschikbaar voor: de transnationale distributie van Europese films; videodistributie en -uitgave van Europese films; onafhankelijke producenten ter stimulering van TV uitzending; onafhankelijke Europese televisiedistributeurs. Alle I.O.'s benoemd Voor de uitvoering van het MEDIA programma laat de Europese Commissie zich ondersteunen door vier zogenaamde Intermediaire Organisaties (I.O.'s); één voor elk aandachtsgebied (OPLEI DING, ONTWIKKELING en DISTRIBUTIE) en een vierde voor technische assistentie op finan cieel gebied. Inmiddels zijn Alle LO.'s benoemd. Voor MEDIA Training is 'Media Research and Consultancy' (Spanje) geselecteerd. De directeur is Femando Labrada (ex - Media Business School). Voor MEDIA Development is het in Engeland gevestigde 'European Media Development Agen- cy' geselecteerd. De directeur is David Kavanagh (ex - European Script Fund). MEDIA Distribution wordt verzorgd door 'D&S MEDIA Service GmbH'. Bij deze organisatie zijn de activiteiten opgesplitst; het hoofdkantoor zit in Brussel, van waaruit Alle aanvragen op het gebied van filmdis tributie worden behandeld. De activiteiten op het gebied van videodistributie vinden plaats vanuit Dublin en de activiteiten op het gebied van televi siedistributie vanuit München. Als 1.0. voor tech nische assistentie op financieel gebied is 'EQUA- TION et al.' geselecteerd. Toekenningen In het kader van de steun voor de bioscoopverto ning van Europese films, heeft de Europese Commissie twee netwerken van bioscopen geho noreerd. Het netwerk van Europa Cinemas ont vangt in totaal een subsidie van 3 miljoen Ecu (circa fl. 6 miljoen). Net netwerk is verantwoorde lijk voor de verdeling van de steun aan de deelne mende bioscopen. Een bioscoop mag maximaal 30.000 Ecu per jaar ontvangen. In Europa Cinemas participeren 11 Nederlandse bioscopen. Media Salles diende een aanvraag in met het Europa Kids Network. Ook deze aanvraag is geho noreerd met een subsidie van 0,5 miljoen Ecu. Meer informatie: AVP/Media Desk, Postbus 1200 AG Hilversum, telefoon 035-6238641. """*"*in n>niiifi%tii Desk Nederland

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 13