BIOSCOOP CINEMA ROMA IN WYCHEN ECHTE WERVELSTORMEN BIJ FILM "TWISTER" IN BIOSCOOP "DE NIEUWE BUITENSOCIËTEIT". lU V\DD¥fl "Meer aandacht voor Wv UkMAaAJ alles wat er gebeurt in en rondom de bioscopen op het gebied van renovaties, vernieuwingen en nieuwbouw plannen", dat is wat de redactie van Holland Film Nieuws ook te horen kreeg naar aan leiding van de onlangs gehouden lezers enquête. De inkt van het verslag van de laatste redac tievergadering", waar onder meer dit punt ter sprake kwam, was nog niet droog of er kwam informatie en fotomateriaal binnen over de feestelijke opening van de nieuwe, derde zaal van de servicebioscoop Cinema Roma in Wychen. Met de uitbreiding van de bioscoop krijgen de 36.026 inwoners van de stad Wychen, gelegen onder de rook van Nijmegen, er 94 zitplaatsen bij in een bioscoop waar de twee andere zalen samen al 147 stoelen herber gen. De keuze voor de 47 tweezitters in zaal drie kwam tot stand nadat het vaste publiek van Cinema Roma zich d.m.v. een test, waarbij vier modellen tijdelijk bij de kassa waren neergezet, uitsprak voor de stoelen zonder armleuning. Het feit dat de klanten speciaal vragen naar de duo stoelen, bewijst volgens de bedrijfsleiding dat men, of liever gezegd het publiek, de goede keuze heeft gemaakt. De feestelijke opening van Cinema Roma 3 vond plaats op 23 juli jl. in aanwezigheid van een groot aantal genodigden. De officiële plechtigheid werd uitgevoerd door vertegenwoordigers van enkele film- verhuurdkantoren. Eén voor één moesten zij een lint doorknippen voorzien van hun bedrijfsnaam. Jean Heijl (Warner Bros) knipt als laatste filmverhuurder het lint door en verricht daarna de officiële opening. Naam Cinema Roma Plaats Wychen ExploitantMevrouw M. Wolf Een vol Cinema Roma 3 met op de eerste rij de trotse eigenares, M. Wolf. Zaal 1 Zaal 2 Zaal 3 92 stoelen, Dolby SR, Servicebioscoop 55 stoelen, Dolby SR, Servicebioscoop 104 stoelen, Dolby SR, Servicebioscoop Op 15 augustus jl. had bioscoop "De Nieuwe Buitensociëteit" de eer om de voorpremière van de veelbelovende film "Twister" te mogen vertonen. Deze Zwolse bioscoop, inmiddels bekend door de vele unieke acties, wist ook hier weer cre atief met het filmthema om te gaan. De mysterieuze wervel stormen uit de film waren niet alleen te zien op het grote doek, maar ook te voelen. Grote windmachines van Stork Air bezorgden de ruim 400 bios coopbezoekers een storm- en regenachtig gevoel. In de Grote Zaal stonden twee enorme windmachines, terwijl er in de verduisterde bioscoop gang twee kleinere waren geplaatst. Het viel als 'biosganger' niet mee om de film zaal te breiken met zo vee tegenwind. De grote propellers zorgden duidelijk voor extra verrassingseffecten tijdens de span nende film. Snelheden van 20 meter per seconde waren geen uitzondering. Elke keer als de wervelwind in beeld was, begonnen de ventilatoren hun werk te doen en was het net alsof de bezoekers er middenin zaten. In de Grote Zaal waren de mede werkers van "De Nieuwe Bui tensociëteit" ter voorbereiding op storm en regen allemaal gekleed in regenpak en zuidwes ter. Binnen twee dagen na de aan kondiging was de voorstelling uitverkocht. Aan de reacties en het haar van de bioscoopbezoe kers was te zien dat ze een wer velende avond hadden gehad. Zo werd film werkelijkheid.

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 14