GEZOCHT TE KOOP TE KOOP HOLLYWOOD IN DUITSLAND tel. 0599-610777 Het zal vrijwel niemand zijn ontgaan dat op 29 juni jl. in Kirchhellen in Duitsland de opening plaatsvond van het tweede grote filmamusements-park op het Europese continent, Movieworld geheten. Er ging werkelijk geen avond voorbij of de opening van het park met bewoners als Bugs Bunny, Sylvester, Batman en Superman (allen helden uit de Warner Bros Studios), werd ook in ons land groots aange kondigd door middel van TV commercials. Lekker gemaakt door de publiciteitscampagne en nieuwsgierig naar de attracties stroomden de geno digden op de betreffende zaterdag van heinde en verre toe om de opening van het park te kunnen meemaken. Omdat de opening fungeerde als een soort generale repetitie voor het park, dat zijn deuren pas de volgende dag voor het publiek zou openen, waren er de gebruikelijke starters problemen. Waar de organisatie echter geen enkele invloed op kon uitoefenen was het weer, dat op deze dag besloot eens lekker tegen te gaan werken. Voor diegenen die toch al drijfnat waren gewor den van de wildwater baan in het decor van "The Never Ending Story" ("Die Unendliche Geschichte"), maakte die ene regendruppel meer of min der ook niet meer uit. Gelegenheid om te drogen was er tenslotte ook voldoende. Was het niet in één van de vele eetgele- genheden die het park rijk is, dan wel in attracties als "The Gremlins Adventure (mit der synchronisierter Sandra Bullock!) of "The Batman Ride", attracties die zich bin nen afspelen. Het stunt- team van "The Police Academy" had wel te lijden onder de regen val. De show moest vanwege de regen wor den afgezegd waarmee het team een goede repetitie werd ontzegd. Ook de opening zelf viel door de neerslag in het water. Tientallen paraplu's ontnamen velen het uitzicht op het podium zodat de openigs- ceremonie onder leiding van Warner Bros. topman Terry Semel niet echt goed gevolgd kon worden. Ook het publiek dat hoopte een glimp op te vangen van sterren als Michael Douglas, Sophia Loren, Claudia Schiffer en Chris O'Donnell moest met alleen hun stemgeluid genoe gen nemen. De capriolen van het stunt- vliegtuig dat na de officiële opening in een decor van duizenden luchtballonen de adem af en toe deed stokken, maakte wel weer het nodige goed. Toch kreeg de cere monie nog een heel vervelend staartje toen één van de parachutisten bij de lan ding verkeerd terecht kwam en overleed op weg naar het ziekenhuis (dit gebeurde overigens zonder dat het grote publiek zich daarvan bewust was). De feestelijkheden werden afgesloten met de voor dit soort parken zo gangbare Parade waarin, in dit geval, alle Warner Bros. beroemdhe den in optocht aan de gasten voorbij gingen. Zo namen Tweetie, Sylvester, Batman, Superman en nog velen ande ren afscheid van het publiek in de hoop dat men het park bij vrienden en familie zal aanbevelen als een waar Hollywood-avontuur in Duitsland. "De Movieworld Parade "Sophia Loren behoorde tot de groep fümsterren die act de présence gaf" Variac voor Bauer Filmwagen Dick Moesker Projectietechniek tel. 015-2143454, fax 015-2131386 2 stuks PHILIPS type SQ4-125 W mengversterker 2 stuks PHILIPS type SQS-125 cinema frontluidsprekers Info: Arcade bioscoop Jack Bos, tel. 0182-527731 112 i.g.st.verk. BIOSCOOPSTOELEN merk fibrocit. Compleet met servicetabl. en verl.+ 10 love-seats 1 letterbak voor a.d. buiten gevel, afm. 340-100-25 2 philips fp 5 pro jector 1 ernemann 9 4 versterkers philips „Openina Movieworld

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 8