Polygram DE LAATSTE BIOSMANNEN- EN VROUW GEHULDIGD BIOSMEDEW 1996 Wij hebben de afgelopen maanden wat afgesjouwd met lijsten, video's en cd's. Na Rob, Heleen, Hanna, Henny en Bas hebben wij voor dit jaar de laat ste drie verrast: Filmed Entertainment DISTRIBUTION Frans de Vreugd van Pathé Scheveningen bleek een échte biosman in hart en nieren. Zo wordt hij weinig gesignaleerd zonder zijn vertrouwde Pathé poloshirt, en is hij de "zaaltemmer", "spreekstalmeester", de ko ning van de "dropbox", en de "meester seater". Daarnaast fietst hij door elke "Twister" heen voor het afleveren van Pathé flyers, staat hij bekend (of berucht) om zijn nu al legendarische verjaardags feesten en tenslotte weet hij met zijn gren zeloze inzet en betrokkenheid iedereen te enthousiasmeren. Nu begrijpt u wel dat wij erg benieuwd waren naar Frans, dus vertrokken wij naar Scheveningen. Opgevangen door zijn voor drager Frank de Neeve werden wij naar boven geloodst om Frans tijdens zijn druk ke werkzaamheden te "overvallen". En verrast was hij, vol enthousiasme ging hij ons meteen vertellen over het reilen en zei len van Pathé Scheveningen. En inderdaad de beschrijvingen klopten precies: Frans is een zeer kleurrijk persoon die met zijn charme, inzet en enthousiasme ons meteen wist te overtuigen dat hij het dubbel en dwars verdiende om eens in de schijnwer pers geplaatst te worden! Bijgaande foto toont: van links naar rechts: Frank de Neeve, Frans, Reina en Joyce (die als eerste toege sneld kwamen om Frans te feliciteren) Bij Theater 't Saentje in Zaandam was men het er unaniem over eens dat Mira Brouwer de aangewezen persoon was om voorgedragen te worden als biosvrouw van maand. De redenen die hiervoor werden gegeven liepen zeer uiteen, wat haar veel zijdigheid op zowel het professionele als persoonlijke vlak toonde. Enkele uitspra ken waarom Mira werd gekozen zijn: "Ze is zowel een prima ouvreuse en kassière, een prima operatrice, een prima assistente, én een prima collega; voor problemen kun je altijd bij haar terecht; ze zit vol goede ideeën en werkt ze ook goed uit; ze is ook nog erg lief; als de baas ziek is houdt ze de zaak toch maar mooi op de rails: kortom Mira is een aanwinst voor het bioscoopbe drijf". Op de dag des huldigings bleek dat haar bekendheid nog verder gaat dan alleen bij haar collega's: de plaatselijke pers was zelfs komen opdagen om het vast te leggen voor heel Zaandam. Na afloop van de fees telijke uitreiking van de oorkonde en het cd video-pakket, waar zelfs vader en moe der Brouwer hij aanwezig waren, werd er nog gezellig nageborreld in de foyer. Op de foto zie je de verraste Mira temidden van haar trotse collega 's die in grote getale waren gekomen om haar te feliciteren. En "last but not least" onze allerlaatste biosman. Hij staat bekend om de bijzonde re en originele activiteiten die hij organi seert. Met zijn project Overstekende Film in 1994 haalde hij zelfs het NOS journaal en een vermelding in het World Book of Records. Vervolgens organiseerde hij een jaar later in het kader van 100 jaar Cinema een speciaal opgezet Lumière Theater op de Grote Markt in Breda. Ook dit jaar heeft hij weer een aantal zeer bijzondere acties op poten gezet. Met het project Klim Film wist hij weer de media te halen. En onlangs heeft hij Breda weer op zijn kop gezet door met een zeer gemêleerd gezelschap het Festival of Fools in te leiden, in het kader van de première van "The Hunchback of the Notre Dame". Voor dit buitenzinnige feest wist hij het zelfs als eerste voor elkaar te krijgen om als f eestlocatie De Grote Kerk te gebruiken. Voor zijn feest werd de Grote Kerk speciaal 1 dag ontdaan van zijn stij- gers (voor de renovatie). Rarara wie is deze creatieve duizend poot? Hij treedt niet graag op de voor grond en zeker niet omdat hij vindt dat de teamgeest belangrijker is dan het individu zelf. Helaas wij moeten hem teleurstellen, want niet alleen Minerva maar ook wij vin den dat hij het nu wel eens verdient om op de voorgrond te treden. Maar geheel zoals hij het wenst zullen wij hierbij niet hem maar een paar van zijn vele originele eve nementen die hij heeft georganiseerd ver melden. Maar waarschijnlijk weet iedereen toch wel over wie wij het hebben. Als het goed is zal hij zelf toch heel eventjes in besloten kring verrast worden, wat bij het te perse gaan van dit nummer zal plaats vinden. Dus bij deze: van harte gefelici teerd! Allereerst willen wij iedereen bedanken die zijn of haar collega heeft voorgedragen. Voor ons was het zeer leuk om nu ook eens kennis te maken met juist die personen die vanuit de bioscoop ieder op zijn eigen manier een waardevolle bijdrage levert aan de films. Om eerlijk te zijn het zal een hele zware taak worden om uit deze gouden selectie iemand te kiezen die naar Florida mag gaan. Op de Nieuwjaarsreceptie moe ten we dan toch de knoop doorhakken en zal bekendgemaakt worden wie de grote tocht overzee mag maken. And the winner is...

Holland Film Nieuws | 1996 | | pagina 22